L.Mazalienė karantino metu su vaikais nenuobodžiauja – kuo sudomina mažuosius?

Ilgi žiemos vakarai ir vėl užklupęs karantinas daugelį paskatino ieškoti būdų, kaip turiningai praleisti laiką namuose. Tai ypač aktualu turintiems mažamečių vaikų, kuriems dažnai nėra nieko blogiau už nuobodulį. Verslininkė, žurnalistė ir trijų vaikų mama Laura Mazalienė neslepia, kad karantino metu kasdien tenka pasukti galvą, kuo sudominti vaikus, tačiau kartu šis iššūkis suartina, leidžia atrasti vis naujų veiklų ir užsiėmimų. O vaikų prekių prekybos tinklus „Baby City / Toy City“, „Kidzone“, „Žaislų planeta“ ir kitus Baltijos šalyse valdančios įmonių grupės „Kotryna Group“ generalinis direktorius Laimonas Bazilius sako, kad karantino metu šeimoms su vaikais išsigelbėjimu tapo naujai atrasti žaislai, žaidimai ir vaikų kūrybiškumą skatinantys rinkiniai.
L.Mazalienė karantino metu su vaikais nenuobodžiauja – kuo sudomina mažuosius?
L.Mazalienė karantino metu su vaikais nenuobodžiauja – kuo sudomina mažuosius? / Partnerio nuotr.

Karantinas paskatino pasinaudoti veiklų „rezervu“

L.Mazalienė pasakoja, kad antrasis karantinas jos šeimai prasidėjo anksčiau nei daugeliui kitų – Laura su vyru ir vaikais spalio pabaigoje užsikrėtė koronavirusu. Ir nors šeima infekciją sėkmingai įveikė, klausimas, ką su mažaisiais įdomaus, smagaus ir prasmingo nuveikti namuose, liko aktualus.

„Labai gelbėja tai, kad esu iš tų mamų, kurios mėgsta kaupti savotišką veiklų rezervą. Dėl to karantino metu stengiamės išbandyti įvairius dalykus – piešiame, klijuojame, konstruojame kaladėlėmis, namų kieme vaikai mums veda darželyje išmoktas mankštos pamokėles, visi draugiškai grėbiame krentančius lapus ir atrandame kitų veiklų. Be to, artėja Kalėdos, kurių vaikai pradėjo reikalauti jau nuo lapkričio pradžios. Taigi stengiamės namuose susikurti šventinę atmosferą – kepame daug pyragų, o laukdami tikros eglutės pasipuošėme kieme augančią pušelę“, – pasakoja L.Mazalienė.

Anot trijų vaikų mamos, antrasis karantinas gerokai skiriasi nuo pirmojo, kuris šeimai buvo visai smagus. Tuokart buvo pavasaris, todėl dažniau džiugino saulė, norėjosi iškišti nosį į lauką.

„Galėjome daugiau laiko praleisti lauke – namų sode drauge su vaikais sodinome pomidorus, braškes, gėles. Gyvename šalia miško, tad dažnai prisikepę sumuštinių ir pasidarę skaniausios žolelių arbatos keliaudavome į žygius, ieškodavome lobių. Dabar gi dažniau tenka ieškoti uždaroms patalpoms tinkančių pramogų. Vaikai jų neretai randa ir patys. Pavyzdžiui, vyresnės sesės yra tikros artistės – per dieną pakeičia mažiausiai po tris aprėdus, rengia koncertus viena kitai. Ko jau ko, bet pakylų, mikrofonų ir skardžiabalsių dainų mūsų namuose tikrai netrūksta“, – šypsosi pašnekovė.

Atradimas – smagus stalo žaidimas

Mažajam Matijui, anot Lauros, kol kas dar smagiausia mamos glėbyje. Pastaruoju metu pradėjo ryškėjo jo meilės kalba – prisilietimai, todėl dėl mažylio dėmesio žaislams kol kas dar sunku konkuruoti su mamos ir tėčio rankomis. Tiesa, L.Mazalienės teigimu, tarp žaislų mažasis pastaruoju metu taip pat turi savą favoritą – pūkuotą ir minkštą, lojantį ir vizginantį uodegą už pavadėlio vedžiojamą žaislinį šuniuką.

„Širdis taip pat labai džiaugiasi, kad atėjo metas, kai su dukromis jau galime žaisti stalo žaidimus. Vakarais, jei gerai jaučiamės, leidžiame sau atsidaryti ledų kibirėlį ir susirungti beždžionėlių akrobačių kovose. „Bezdžionėlių akrobačių“ stalo žaidimas, kuris yra labai paprastas, tačiau išties smagus, tapo mūsų atradimu per pirmąjį karantiną ir vis dažniau pasitelkiamas ir dabar. Taip pat mūsų vaikai labai mėgsta knygeles. Prieš miegą jas skaitome kartu, o dienos metu mergaitės jas su malonumu varto, bando atpasakoti, ką mato paveikslėliuose. Turime net tokių knygelių, kurių siužetą mergaitės gali atkartoti žodis į žodį iki pat paskutinio puslapio“, – sako L.Mazalienė.

Partnerio nuotr./„Aquadoodle“ žaidimas
Partnerio nuotr./„Aquadoodle“ žaidimas

Tėvų dėmesys – vaikų kūrybiškumui

„Žaislų planeta“, „Baby City / Toy City“ ir kitus vaikų prekių prekybos tinklus Baltijos šalyse valdančios įmonių grupės „Kotryna Group“ generalinis direktorius Laimonas Bazilius sako, kad susidomėjimas ne tik įvairiais stalo žaidimais, bet ir kitokiais visą šeimą sutelkiančiais ar smagų užsiėmimą vaikams suteikiančiais žaislais, konstruktoriais ir dėlionėmis karantino metu iš tiesų išaugo. Be to, antrasis karantinas sutapo ir su didžiųjų metų švenčių laukimo periodu, kuomet daugelis tėvų jau pradeda ieškoti kalėdinių dovanų savo mažiesiems. Dėl to į fizines ar internetines žaislų parduotuves tėveliai užsuka vis dažniau.

„Vaikai iš tiesų mėgsta buvimą kartu ir labai vertina laiką, kurį praleidžia su savo artimaisiais. Dar labiau juos džiugina bendros pramogos, šėlionės ir patirtos emocijos, kurių dažnai gali suteikti įvairūs žaislai ir žaidimai. Jų pasirinkimas šiandien yra išties platus, o įvairaus amžiaus vaikams skirti kūrybiniai rinkiniai, stalo žaidimai, dėlionės, konstruktoriai, muzikiniai žaislai leidžia ne tik visai šeimai smagiai praleisti laiką kartu, bet ir suteikia naudos lavinant mažųjų kūrybiškumą, motorinius gebėjimus, žinias ir kitus įgūdžius“, – sako „Kotryna Group“ Žaislų padalinio komercijos vadovė Nomeda Daukantienė.

Pavyzdžiui, siekdami lavinti pačių mažiausių vaikų vaizduotę ir kūrybinius įgūdžius, anot N.Daukantienės, tėveliai renkasi tokias priemones kaip specialius piešimo vandeniu kilimėlius „Aquadoodle“ arba „Playdoh“ lipdymo masės rinkinius, leidžiančius vaikams įsikūnyti į įvairiausius vaidmenis – tapti picų kepėju, dantistu ar ledų gamintoju bei pardavėju.

„Žaislų rinka neatsilieka ir nuo technologinės pažangos bei kintančių jaunųjų kartų poreikių, todėl šiandien parduotuvėse jau galima rasti ir pirmųjų programavimo žaislų, virtualios realybės akinių, įvairių robotų, kuriais tėvai taip pat domisi. Pavyzdžiui, „Clementoni“ sukurti „Coco“ ar „Bubble“ išmanieji robotai, lavinantys įvairius vaiko gebėjimus ir smagiu būdu supažindinantys su programavimu, išties tampa vis populiaresni. Vaikų smalsumą ir norą eksperimentuoti tėveliai taip pat skatina nupirkdami jiems tokias mokymosi ir žaidimų priemones kaip, pavyzdžiui, „National Geographic“ kristalų auginimo ar archeologinis rinkinys, kuriame galima rasti tikrą ryklio dantį, arba vaikams skirtas „Clementoni“ muilo ar kvepalų gamybos laboratorijas“, – atskleidžia N.Daukantienė.

Partnerio nuotr./„Clementoni COKO“ žaidimas
Partnerio nuotr./„Clementoni COKO“ žaidimas

Šylant klimatui – paspirtukų nepamiršta ir žiemą

Anot didžiausio Baltijos šalyse vaikų prekių prekybos tinklo „Kotryna Group“ atstovės, tamsiuoju metų laiku, o ypač dabar – užklupus karantinui – išties itin paklausūs tampa ir stalo žaidimai, kurie suaugusius dažnai įtraukia ne ką mažiau nei vaikus. Didelio populiarumo nepraranda „Monopolio“, „Game Of Life“, „Scrabble“, „Dobbles“, UNO kortų ir žaidimai, kurie leidžia namuose smagiai praleisti laiką su vyresniais vaikais. Turintys mažesnių vaikų dažnai renkasi paprastesnius stalo žaidimus, dėliones ir konstruktorius, kurių taip pat siūloma įvairiausio tipo ir pobūdžio. Pavyzdžiui, patiems mažiausiems itin patrauklios yra paprastos tačiau spalvingos ir išmokti skaičiuoti ar atpažinti skirtingus gyvūnus padedančios bei kitos „Hape“ dėlionės. Tuo metu kiek vyresniems vaikams patinka „Ravensburger“ 3D dėlionės, kurios leidžia sudėlioti mažąją „Lamborghini“, „Porshe“ arba Hario Poterio autobuso versiją.

Partnerio nuotr./„Ravensburger"„Harry Potter“ dėlionė
Partnerio nuotr./„Ravensburger"„Harry Potter“ dėlionė

„Šylant klimatui, o tikrajai žiemai atkeliaujant vis vėliau, aktualumo ilgiau nepraranda ir tokios prekės kaip „Globber“, „Yvolution“ ir „Quurio“ paspirtukai bei balansiniai dviratukai, kurie anksčiau paklausūs būdavo tik pavasario-vasaros sezono metu, o dabar gan aktyviai perkami ir rudens pabaigoje bei žiemos pradžioje. Net ir tamsiuoju metų laiku šeimos nenori visą laiką sėdėtų namuose ir stengiasi su mažais pabūti lauke, papramogauti aktyviau. Kol nėra sniego, vis daugiau tėvų tam renkasi paspirtukus ar dviratukus“, – pažymi N.Daukantienė.

Jos įsitikinimu, tamsusis metų laikas ir karantinas gali tapti puikia proga tėveliams daugiau laiko praleisti su savo vaikais, atrasti smagių bendrų veiklų ir užsiėmimų, o priemonių tam visuomet yra. L.Mazalienė taip pat pažymi, kad šeimoje yra svarbiausia palaikymas ir dėmesys vieni kitiems. Tuomet net ir karantinai ar kiti išbandymai yra ne tokie baisūs.

Partnerio nuotr./„Playdoh“ žaidimas
Partnerio nuotr./„Playdoh“ žaidimas

„Tikiu, kad didelė jėga slypi mūsų mintyse, tad visuomet stengiuosi matyti ir šviesiąja pusę, o kiekviename iššūkyje atrasti ir naujas galimybes. Karantino metu tai yra proga daugiau laiko praleisti drauge su šeima, kurią tikrai reikia vertinti ir pilnai išnaudoti“, – įsitikinusi L.Mazalienė.

L.Bazilius primena, kad šiuo metu žaidimus ir žaislus galima įsigyti ne tik fizinėse, bet ir sparčiai populiarėjančiose elektroninėse parduotuvėse: www.zaisluplaneta.lt, www.toycity.lt, www.babycity.lt.

„O tam, kad apsipirkti ar atsiimti el. parduotuvėje užsakytas prekes fizinėse parduotuvėse būtų galima saugiai, papildomai investavome ir į Covid-19 plitimo prevencijos priemones. Parduotuvių darbuotojai aprūpinti visomis būtinomis apsaugos priemonėmis, prekybos vietose reguliuojame pirkėjų srautus ir laikomės visų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų“, – teigia L.Bazilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai