Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvių dizaineriai priėmė iššūkį – sukūrė drabužius vos 40 cm ūgio ankstukams

Prie paramos projekto „Ankstukai“ palaikytojų būrio prisijungė trys Lietuvos dizainerių komandos. Pirmosios neišnešiotiems naujagimiams skirtos drabužių kolekcijos kūrėjai sako, kad padėti ankstukams yra ir svarbi pareiga, ir didžiulė atsakomybė, ir malonumas.
Saldus miegelis
Saldus miegelis / Fotolia nuotr.

„Dressed in Green“ kūrybinė komanda, „Hello Moon“ dizainerės Viltė Martusevičienė ir Aušra Kačinskaitė bei „Me and Mine“ dizainerė Armantė Kavaliauskė sutaria: anksčiau gimusių kūdikių poreikiai kitokie, negu laiku gimusių jų bendraamžių, todėl kuriant drabužius ankstukams svarbu net smulkiausios detalės.

„Hello Moon“ dizainerės: asmeninė patirtis paskatino sukurti rūbelius ankstukams

Kurti drabužius vaikams, o taip pat prisidėti ir prie pirmos kolekcijos, skirtos mažiausiems kūdikiams, kūrimo „Hello Moon“ dizaineres įkvėpė asmeninė patirtis. Du ankstukus užauginusi dizainerė V. Martusevičienė geriau nei bet kuri mama žino, kad nėštumo metu itin svarbus rūbelių kūdikiui rinkimo procesas staiga praranda prasmę, kai kūdikis pasaulį išvysta anksčiau nei planuota. Būtent todėl kurdama drabužius ankstukams V. Martusevičienė pamėgino savo kūryba tėvams sugrąžinti bent dalį šio džiaugsmo.

Nėštumo metu itin svarbus rūbelių kūdikiui rinkimo procesas staiga praranda prasmę, kai kūdikis pasaulį išvysta anksčiau nei planuota. 

„Pati susidūriau su šia sudėtinga situacija ir galiu patvirtinti, kad pačių mažiausių rūbų pasirinkimas Lietuvoje iki šiol buvo labai nedidelis.

Kurdamos drabužius ankstukams, norime prisidėti prie šios problemos sprendimo ir taip padėti ankstukams bei jų tėvams“, – sako dizainerė.

„Hello Moon“ savo kuriamuose drabužiuose naudoja šviesą atspindinčio mėnulio motyvą. Kadangi per anksti gimę naujagimiai yra tarsi tarp dangaus ir žemės, šiuo atveju nuspręsta ankstukų drabužius papuošti mėnulio ir žvaigždės piešiniais.

Organizatorių archyvo nuotr./Lietuvių dizainerių sukurti drabužėliai neišnešiotiems naujagimiams
Organizatorių archyvo nuotr./Lietuvių dizainerių sukurti drabužėliai neišnešiotiems naujagimiams

„Kurdamos ankstukų rūbus apsvarstėme detales, kurios būtų ne tik gražios, bet ir itin funkcionalios, taip atsirado, pavyzdžiui, atlenkiami rankogaliai, kurie gali būti naudojami kaip pirštinės ir kojinės  – ankstukų rūbų kūrimo specifiką pristato A. Kačinskaitė.

„Dressed in Green“ komanda: jaučiame pareigą rūpintis mažiausiais visuomenės nariais

Viena iš „Dressed in Green“ komandos atstovių, – D. Jurevičiūtė pabrėžia, kad šio prekės ženklo komanda skiria didelį dėmesį socialinei atsakomybei. Todėl, pasak  atstovės, sužinojusi apie ankstukų tėvelių patiriamus sunkumus rūbų kūrėjų komanda nedvejodama sutiko prisidėti prie projekto.

Drabužėlių kūrimas ankstukams pareikalavo ypatingo preciziškumo ir kruopštumo.

„Gyvenime labai svarbu dalintis, ypač su tais, kurie dar negali savimi pasirūpinti patys. Drabužėlių kūrimas ankstukams pareikalavo ypatingo preciziškumo ir kruopštumo, bet mūsų komandos meilė ir geriausi linkėjimai mažiesiems leis išspręsti visus sunkumus“, – sako D. Jurevičiūtė.

Pasak atstovės, kurdami drabužius ankstukams, „Dressed in Green“ dizaineriai siekė, kad mažylius nuo pirmos dienos lydėtų ne tik mamos ir tėčio, bet ir gamtos meilė. D. Jurevičiūtė pažymi, kad šias kūrybines idėjas įkvėpia patys vaikai.

Organizatorių archyvo nuotr./Lietuvių dizainerių sukurti drabužėliai neišnešiotiems naujagimiams
Organizatorių archyvo nuotr./Lietuvių dizainerių sukurti drabužėliai neišnešiotiems naujagimiams

„Vaikai nuolat ieško, atranda, mokosi. Tokie esame ir mes. Atradę natūraliai užaugintas, saugiai perdirbtas, draugiškas odai, patogias, ilgaamžes, biologiškai suyrančias medžiagas, išmokome jas papuošti savo komandos idėjomis ir pritaikyti tiems, kam natūralių medžiagų savybių labiausiai reikia“, – sako atstovė.

„Me and Mine“ dizainerė: daryti gera turi būti madinga                                

„Me and Mine“ dizainerė A. Kavaliauskė, kurianti drabužius vaikams jau ne vienerius metus, sako, kad gavusi pasiūlymą sukurti ankstukų kolekciją, ilgai nedvejojo. Dizainerės teigimu, jai labai malonu padėti ankstukams augti geresniame pasaulyje. Kūrėja pabrėžia, kad tokie projektai labai atitinka jos pasaulėžiūrą ir puoselėjamą idėją, kad daryti gera turi būti madinga.

„Mano sukurto rūbelio idėja – padrąsinti tėvelius, kad šis etapas greitai baigsis ir mažasis ankstukas tuoj niekuo nesiskirs nuo kitų vaikų. Tačiau ankstukų rūbeliai išskirtiniai ne tik savo idėja, bet ir savybėmis. Vienas savaime suprantamas išskirtinumas – šie rūbeliai yra miniatiūriniai. Jie taip pat yra tarsi išvirkšti. Išvirkščios siūlės kitiems yra mada, o ankstukams būtinybė: jų odelė jautri ir ją reikia saugoti nuo bet kokios didesnės trinties“, – sako A. Kavaliauskė.

Organizatorių archyvo nuotr./Lietuvių dizainerių sukurti drabužėliai neišnešiotiems naujagimiams
Organizatorių archyvo nuotr./Lietuvių dizainerių sukurti drabužėliai neišnešiotiems naujagimiams

Dizainerė pabrėžia, kad pati yra mama, todėl jautriai reaguoja ir dėmesį skiria viskam, kas susiję su vaikais. Anot jos, svarbiausia, kad vaikų drabužiai būtų siuvami iš sertifikuotų ekologiškų audinių, draugiškų odai ir aplinkai. Šių principų dizainerė laikėsi ir kurdama drabužius ankstukams.

Specialių drabužių ankstukams kūrimas – svarbi paramos projekto „Ankstukai“ dalis, nes Lietuvoje iki šiol patiems mažiausiems kūdikiams skirtų rūbų rasti buvo itin sunku. Įprastai drabužių ankstukui prireikia, kai jo ūgis siekia 42–46 cm, kai tuo tarpu išnešiotų kūdikių ūgis jau jiems gimus siekia 53 cm.


Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai“ – ankstukai.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų