Likusios kelios dienos prieš šventę gali būti proga pagalvoti, koks ji yra žmogus, kas ją pradžiugintų, ko ji norėtų, bet galbūt ir vėl sau neleistų?
Kaip 15min sakė psichologė Kristina Vainienė, dovana žmogui neturėtų kelti per didelio streso. Pvz., jeigu dovanojame poilsį kitame mieste, gal galėtume vykti kartu. O gal priešingai – mama norėtų pabūti viena ar su draugėmis, tad reikia labai apgalvoti prieš parenkant dovaną mamai.
Pvz., jeigu ji vyresnio amžiaus, gal galima, atsižvelgiant į jos poreikius ar pomėgius, susiplanuoti periodinius išvažiavimus, pasibuvimus, procedūras ar konsultacijas.
Geras maistas, geras miegas, sveikatinimosi procedūros padeda palaikyti fizinę būklę ar ją pagerinti. Kaip sakė psichologė Kristina Vainienė, burbuliatoriai, vonelės, masažai – viskas labai tinka mamoms, nes dovanodamas tai parodai rūpestį, kad tau ne tas pats, kaip mama atrodo ir jaučiasi.
„Tik labai svarbu įsiklausyti į konkrečios mamos poreikius. Gal gali vaikai mamą ir pas specialistus užregistruoti, jei reikia, nuvežti, parvežti – neapsiriboti dovanų čekiu“, – sakė psichologė.
Jai pačiai geriausia dovana, kai atvažiuoja vaikai ir kažkur visi išeina pasivaikščioti. Dar džiugina paprasti, bet jai svarbūs dalykai – kad ir kartu gerą filmą pasižiūrėti. Tai – laiko leidimas kartu.
Jeigu vaikai užsienyje, per Mamos dieną įprastai paskambina savo mamoms. Pasirūpina į namus užsakyti gėlių, dovanoja sveikatinimo, grožio procedūras, kurių pačios mamos sau negalėtų ar nesugalvotų leisti. Net jei dovanoja brangesnį buities prietaisą, prideda malonią moterišką smulkmenėlę ar palepina mamą.
Taip, Jūsų Poilsenybe!
„Artėjant Motinos dienai vertingiausia dovana, kurią galime padovanoti – tai laikas ir nuoširdus dėmesys“, – mano SPA VILNIUS Marketingo projektų vadovė Laura Grigaliūnaitė.
Ne vienas esame patyrę, kad vos keletas dienų, skirtų kokybiškam atotrūkui, sveikatinimo procedūroms, suteikia daugiau energijos. Jaučiamės žvalesni, pailsėję, o pasirinkus sveikatą gerinančias procedūras – sustiprėja visas organizmas. Kaskart mintimis mamoms siunčiame sveikatos linkėjimus, daugiau laiko sau ir poilsiui, tad L.Grigaliūnaitie kvietė imti ir pakviesti mamą SPAtostogų Druskininkuose, Anykščiuose arba kartu pabėgti į neapsakomą ramybės bei poilsio oazę dienos SPA Vilniuje, kur kokybiškam svečių poilsiui, individualiems poreikiams, sveikatinimui skiriamas didžiausias dėmesys.
Jei kartu keliauti į poilsio oazę nėra galimybių, vienas patogiausių būdų nudžiuginti savo mylimą mamą – dovanų kuponas, kuris pavirs į ilgai išliekančią emociją, užpildančia jausmus maloniais prisiminimais.
„Ne veltui naudojame „Taip, Jūsų Poilsenybe“ šūkį, kuriame slepiasi žinutė apie mūsų požiūrį į kiekvieną, kartais net neištartą svečio norą bei poreikius, – sakė L.Grigaliūnaitė. Pasak jos, neskubus pokalbis, šilti prisiminimai pavers šią dieną ypatinga, o poilsio gidai pasirūpins neužmirštamu laiku su mama.
Skirtingi mamystės etapai – skirtingi norai
Mažų vaikų mamoms gali norėtis pailsėti, pasilepinti ir be vaikų ar tik poroje. Nors kitoms kaip tik šventė be skubos su visa šeima pabūti. Kaip akcentavo psichologė, dėl to labai svarbu pažinti žmogų, ko konkrečioje jo situacijoje jam reikia. Ir dovanoti, kas pradžiugintų jį, o ne dovanotoją, kaip neretai pasitaiko.
Kokių poreikių, kokių svajonių turi mama? Mėgsta staigmenas ar ne? Pradžiugintų smulkmenos, paprasčiausias dėmesio parodymas ar „rimtos“ dovanos, kad „kaimynai užpavydėtų“, o gal – sveikinimai per radiją, socialinius tinklus? Pasak psichologės K.Vainienės, susiorientuoti gali padėti pagalvojimas ir kokia pagrindinė konkrečios mamos meilės kalba: malonūs žodžiai, fiziniai prisilietimai, paslaugos, dovano, laiko leidimas kartu.
Paklauskite savęs ne tik, kas svarbu jūsų mamai, bet ir kas svarbu jums patiems. Labiau vertinate materialius dalykus ar emocinius, dvasinius? Dovana gali būti atvirukas, piešinys, mielas rankų darbelis, apkabinimas, bučkis, telefono skambutis, gėlės, šventiniai pietūs, išvyka į gamtą ar konkrečių kultūrinių objektų, renginių aplankymas, masažas, pasiplaukiojimas baseine, grožio procedūros, pasirūpinant mamos fizine ir emocine sveikata. O gal jūsų mama ekstremalė?
„Net ir pagalba sukasant lysvę gali prilygti egzotiškai kelionei, jei jūsų mama prisiekusi sodininkė ar gėlininkė. Kita mama ilgai nepamirš, kaip kartu ėjote į spektaklį ar tiesiog drauge aplankėte jos mamą, pagerbėte šeimos mirusiuosius prieš Mamos dieną padėdami sutvarkyti kapus“, – vardijo K.Vainienė.
Proga prisiminti visus, kurie mus augino ir tebeaugina
Gaila, tačiau ne visada mamų ir vaikų ryšiai puikūs. Kaip savo praktikoje susiduria 15min pašnekovė, kai kuriems ši diena ne džiugi, o užgauna širdį. „Tada galim daugiau dėmesio skirti savo santykiams su vaikais, pasidžiaugti savo motinyste, kukliau parodžius dėmesio mamai paskambinant, kad ir formaliau, per atstumą įteikiant dovanėlę. Pasitaiko tėvų, kuriems, kad ir kaip stengsiesi, bus negana, ir nieko nepadarysi“, – sakė psichologė.
Dalis vaikų – našlaičiai ar augantys be tėvų, tačiau Mamos dienos proga jie mielai sveikina auklėtojas, kaimynes, kitas moteris, tam tikru metu atstojusias ar atstojančias mamą.
„Mes taip pat ne vien savo mamas, bet ir kitus mums svarbius žmones, kurių motinišką šilumą jautėm, galėtume dažniau prisiminti. Aplankyti, pasveikinti, ką nors padovanoti ar palepinti. Būna, kad tėvai toli, o sunkumuose šalia esantis ne giminaitis – kaimynė, kolegė – didžiausia pagalba. Ir net nebūtinai jos pačios turi vaikų. Į motinyste galime žvelgti plačiau. Ne vien savo mamas prisiminti. Be to – ne tik per Mamos dieną, bet ir kaip galėdami dažniau. Nes rūpestis, mielos dovanos, laikas kartu, apsikabinimai, malonūs žodžiai, paslaugos yra tai, kas mus sieja ir stiprina meilės ryšius“, – apibendrino psichologė K.Vainienė.