„Norint, kad miške kiekvienas jaustųsi saugiai, tiek žmogus, tiek laukinis gyvūnas, svarbu laikytis taisyklių ir užtikrinti, kad jūsų augintinis nekeltų pavojaus aplinkai. Šuns vedžiojimas su pavadėliu ar su antsnukiu yra ne tik atsakingo šeimininko elgesys, bet ir būdas išvengti netikėtų situacijų, kai gali būti sužaloti gyventojai, jų turtas ar laukiniai gyvūnai“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.
Atsakomybė už šuns nepriežiūrą miške
Miške paleisti šunį be antsnukio draudžiama, net jei esate tikri, kad aplink nėra kitų žmonių ar gyvūnų.
Tai numatyta Lankymosi miške taisyklėse. Šuo privalo būti vedamas už pavadėlio, o antsnukis būtinas tada, kai augintinis yra be pavadėlio.
Neatsakingai paleistas šuo gali nusivyti laukinį gyvūną, pasiklysti ar sukelti grėsmę kitiems gyvūnams ir net aplinkai.
Visi miškai yra ir medžioklės plotai, kur už palaidus šunis šeimininkui gali būti taikoma administracinė atsakomybė. Fiziniams asmenims už šį pažeidimą gresia bauda iki 50 eurų.
Specialūs reikalavimai medžioklės plotuose
Medžioklės taisyklės numato, kad medžiokliniai šunys medžioklės plotuose gali būti naudojami tik tam numatytomis sąlygomis – turint visus būtinus dokumentus ir tik leidžiamu laikotarpiu.
Tai gali būti pvz., medžioklė varant, medžioklinių šunų parengimai medžioklei ar lauko bandymai, varžybos. Kitais atvejais, šunys medžioklės plotuose privalo būti vedžiojami tik su pavadėliais. Pažeidus šias taisykles, gresia bauda iki 90 eurų.
Šuo sužalojo stirną Anykščių rajone
Praėjusių metų rugpjūtį Anykščių rajone asmuo nesiėmė tinkamų priemonių, kad jo mišrios veislės nepririštas šuo nepabėgtų iš sodybos teritorijos. Šuo nubėgęs apie 350 metrų nuo šeimininko valdos persekiojo ir sunkiai sužalojo stirnos patiną.
Dėl šuns nepriežiūros gyvūnijos ištekliams buvo padaryta 2354,80 eurų žala. Utenos apylinkės teismas š. m. lapkričio 25 d. priėmė sprendimą dėl žalos atlyginimo pažeidėjui. Teismo sprendimas gali būti skundžiamas per 30 dienų nuo jo priėmimo.