Nėštumas vasarą: kaip išvengti dažniausių problemų, kurios vargina būsimas mamas?

Kiekvienai moteriai kūdikio laukimas – išties ypatingas metas, tačiau šiuo periodu moters organizme vyksta daug pokyčių, kurie kartais sukelia tam tikrus nepatogumus. Ypač vasarą, kai laukimą apsunkina ne tik fiziologiniai pakitimai, bet ir karštis, saulė bei tvankus oras.
Kūdikio besilaukianti pora
Kūdikio besilaukianti pora / 123RF.com nuotr.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Ilma Plynytė pranešime žiniasklaidai įvardija 3 problemas, kurios šiltuoju metų laiku dažniausiai kankina nėštukes.

Kojų tinimas

Kojų tinimui įtaką daro veninės kraujotakos sutrikimai. Nėštumo metu moters kapiliarai tampa labiau pralaidūs. Dėl šios priežasties daugiau skysčių patenka į audinius ir ten kaupiasi.

„Veninė kojų kraujotaka lėtėja su kiekvienu nėštumo mėnesiu, nes didėjanti gimda vis labiau spaudžia pilvo srities kraujagysles. Sutrikus kraujotakai, dažniausiai tinimas prasideda nuo pėdų ir kyla aukštyn: patinsta blauzdos ir šlaunys“, – paaiškina vaistininkė.

Neštumo metu ji pataria vengti ilgo stovėjimo ir rinktis kuo patogesnę avalynę. „Taip pat siūlyčiau išmėginti specialiai nėščiosioms skirtas kompresines kojines bei kojų voneles. Kas vakarą apie 15 min. pamirkykite kojas jūros druskos ar mėtų vonelėje bei jas pamasažuokite“, – rekomenduoja I.Plynytė.

Saulė ir pigmentinės dėmės

Farmacijos specialistės teigimu, nėščių moterų oda itin jautriai reaguoja į nudegimus ir turi polinkį į naujų pigmentinių dėmių atsiradimą. Pasitaiko atvejų, kada ant moters veido atsiranda balintos kavos spalvos pigmentinės dėmės, kurios dar yra vadinamos neštumo kauke.

„Tačiau nėščioms moterims saulė pavojinga ne tik dėl šių, su oda susijusių, problemų. Taip pat įdegusioje odoje susidaro biologiškai aktyvių medžiagų, kurios patekusios į kraują gali sukelti nepageidaujamus gimdos susitraukimus“, – aiškina I.Plynytė.

Ji pabrėžia, kad nėščioms moterims derėtų vengti ilgų pasibuvimų saulėje intensyviausiu metu – nuo 12 iki 16 valandos. Taip pat rekomenduojama naudoti kuo stipresnius apsauginius kremus nuo saulės su SPF 50 apsauga.

TAIP PAT SKAITYKITE: Apsauginė kosmetika su SPF bei deginimosi trukmė pagal odos tipą

Pixabay.com/Nėštumas – ne priežastis užsidaryti namuose
Pixabay.com/Nėštumas – ne priežastis užsidaryti namuose

Vitaminų stoka ir perteklius

Vasarą gausu įvairių vaisių ir daržovių. Dažniausiai jie vartojami mažai apdoroti, todėl juose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų. Jei nėščioji sveikai maitinasi, vaistininkė nerekomenduoja papildomai vartoti kitų vitaminų.

„Per didelis vitaminų kiekis gali pakenkti nėštukei. Vitaminų ir mikroelementų stoka geriau nei jų perteklius. Jeigu valgote daug vaisių, daržovių, vitaminai nėra būtini. Tačiau, jei norite įsitikinti, kokių vitaminų organizmui trūksta, pasidarykite kraujo tyrimą, kuris tiksliai parodys, ką reikia vartoti, o ko ne“, – pataria I.Plynytė.

Pasak farmacininkės, vieni iš svarbiausių vitaminų nėštumo metu yra folio rūgštis ir vitaminas D. Folinė rūgštis palaiko normalią imuninės sistemos veiklą ir užtikrina, kad kraujyje nesumažėtų geležies. Jos gausu kiaušiniuose, piene ir visose žalialapėse daržovėse. Vitaminas D yra svarbus kalcio įsisavinimui, kuris yra itin reikalingas besivystančiam kūdikiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų