Tiesa, kuriuo laiku geriausia guldyti miegoti? Čia gimdytojų nuomonės išsiskiria, tačiau žvilgtelėkime, ką sako mokslininkai ir jų atlikti tyrimai. Esmė ta, kad vaikai labai retai pasako, kad jie nori miego ir klusniai nusiprausę keliauja į lovą, apsikabina meškiuką ir užmiega. Dažnai vakarinis prausimasis ir migdymas tampa tikru iššūkiu tėvams, sutinkate?
O mokslininkai mano, kad nuolaidžiaudami mažyliams ir guldydami juos vėliau, galime padaryti meškos paslaugą. Tyrimai atskleidžia, kad emocinis, kognityvinis, fizinis vaiko vystymasis priklauso nuo to, kada jis eina miegoti, o kuo ankstesnis laikas – tuo geriau. Tyrėjai rekomenduoja vaikus guldyti miegoti tarp 18 iki 21 valandos ir ne vėliau.
Žinoma, tai gali atrodyti neįtikėtina ir sudėtinga, ypač, kai saulė nenusileidusi, tačiau ta papildoma valanda miego tikrai to verta.
2012-ųjų metų tyrime teigiama, kad vaikai nuo 7 iki 11 m. amžiaus, kurie nuėjo miegoti valanda anksčiau penkias dienas per savaitę, buvo kur kas budresni ir mažiau irzlūs mokykloje.
Visgi tai nereiškia, kad visas atžalas būtina migdyti 19.30 – visada atsižvelkite į vaiko amžių, tvarkaraštį, savijautą, kadangi tai taip pat yra svarbūs veiksniai. Tam, kad surastumėte tobulą laiką eiti miegoti, gali prireikti kantrybės ir... laiko.
Pabandykite pasitelkti į pagalbą pediatro Marco Weissblutho techniką ir guldyti vaiką 20 minučių anksčiau. Jeigu jis lengvai užmigs, tuomet gali būti, kad savo atžalas turėtumėte migdyti anksčiau. O tai reiškia ir daugiau laiko sau, ir daugiau poilsio jūsų mažyliams.