Patarimai, kaip sutaupyti gimus kūdikiui

Mažylio atėjimas į šeimą yra be galo svarbus ir įsimintinas įvykis. Todėl norime pasiruošti iš anksto, jog gimus kūdikiui nieko netrūktų, galėtume džiaugtis ir visą dėmesį skirti naujam šeimos nariui.
Motina su vaiku
Motina su vaiku / „Shuterstock“ nuotr.

Tačiau daugelis aplinkui gąsdina, jog kūdikis kainuoja labai daug. Ar tikrai labai daug? Kaip sumažinti išlaidas, kad neužgriūtų finansiniai sunkumai?

Štai 5 patarimai, kaip sutaupyti gimus kūdikiui:

1. Neskubėkite ir susidarykite reikalingų daiktų sąrašą

Nepulkite bėgti į vaikiškų prekių parduotuvę ir pirkti visko, kas atrodo gražu, miela ir gal reikalinga. Patikėkite, ypač besilaukiančios mamytės, visos kūdikių prekės atrodo be galo mielai, jaukiai ir kyla begalinis noras viską įsigyti.

Susidarykite reikalingų daiktų sąrašą. Pasiklausinėkite draugų, pažįstamų, kurie jau augina vaikutį, kokie daiktai tikrai yra būtini, o kurie daiktai tik „rinko dulkes“. Nustebsite sužinoję, kiek daug yra siūloma vaikiškų prekių, kurios tikrai nebūtinos, siekiant užauginti laimingą mažylį.

2. Susidarę konkretų prekių sąrašą, išsiaiškinkite kainas

Apsilankykite parduotuvėse, susižymėkite kainas, jas palyginkite. Taip pat nepamirškite, jog labai patogus ir laiko taupantis būdas yra internetinės parduotuvės.

Taip pat skaitykite: Kaip iš šalio pasidaryti nešioklę kūdikiui?

Dažnu atveju, internetinių parduotuvių prekių kainos būna mažesnės. Be to, čia ramiai, gerdami arbatą, galėsite perskaityti visą reikiamą informaciją apie prekes, palyginti kainas.

3. Naudoti daiktai

Tokios prekės kaip vežimėlis, lovytė, maniežas, automobilinė kėdutė ir kitos stambios vaikiškos prekes susidėvi negreitai, todėl yra tinkamos ne vienam vaikučiui užauginti.

Išsiaiškinkite, gal aplinkiniai, draugai, pažįstami, giminės turi jau nenaudojamų vaikiškų daiktų, kuriuos galėtų atiduoti, paskolinti, nebrangiai parduoti.

Atminkite: jeigu vis dėlto nepavyko gauti, pasiskolinti, nebrangiai nusipirkti reikalingų vaikiškų prekių ir teko įsigyti naują patiems, juos galėsite po panaudojimo parduoti. Rūpestingai prižiūrėkite daiktus – pardavę prekes, mažiausiai pusę sumos galėsite atgauti.

4. Galima sutaupyti ir sauskelnėms

Visi tėveliai sutiks, jog visgi daugiausia pinigų išleidžia mažylio sauskelnėms. Tačiau ir čia galima sutaupyti! Naudokite daugkartines sauskelnes.

Taip pat skaitykite: Motinystė: kūrybinga ir nuotaikinga misija

Tai sauskelnės, kurias panaudoję, neišmesite į šiukšlių dėžę, o išskalbę, išdžiovinę vėl galėsite naudoti. Tai šiuolaikiniai vystyklai, kuriuos paprasta naudoti ir kurie padeda sutaupyti pinigų. Yra paskaičiuota, jog per visą kūdikystės laikotarpį, naudojant daugkartines sauskelnes, galima sutaupyti nuo 500 iki 2000 eurų.

Taigi, neišlaidauti ir sutaupyti, gimus naujam šeimos nariui, tikrai galima ir įmanoma. Reikia tik neskubėti ir paieškoti pigesnių alternatyvų. Juk mažyliui svarbiausia ne aplink jį supantys daiktai, o mamos rankos, tėvelio dėmesys.

5. Kūdikio kraiteliui gaukite nuolaidą

Dažna vaikiškų prekių parduotuvė kūdikio kraiteliui siūlo nuolaidą, ypač kai perkate ne pavienius drabužėlius, o daugiau jų. Painaudokite tuo!

Parengė Aistė Vyšniauskaitė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs