15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Populiariausi vaikų vardai – Emilijos ir Mato vardus išstūmė kitas duetas

Šiemet gimusiems berniukams dažniausiai registruojamas Luko, mergaitėms – Lėjos vardas antradienį pranešė Registrų centras. Šie vardai iš pernai metų populiariausiųjų sąrašo išstūmė Mato ir Emilijos vardus.
Rudeniškas oras apgaubė Vilnių
Populiariausi vardai – Lukas ir Lėja / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pagal šiemet gimusiems šalies gyventojams suteikiamų vardų populiarumą pirmąjį pusmetį taip pat dominavo berniukų – Mato, Kajaus, Jokūbo, Jorio, Nojaus, Beno, Domo, Jono ir Dominyko bei mergaičių – Emilijos, Amelijos, Gabijos, Kamilės, Luknės, Emos, Gabrielės, Patricijos ir Austėjos vardai.

2018 m. pirmąjį pusmetį gimusiems vaikams rečiausiai buvo suteikiami Romo, Rimgaudo, Mijaus, Ervino, Kristo, Tyro, Artemijaus, Delijos, Liubavos, Žanetos, Vedos, Adijos, Milijos, Aurikos vardai.

Iš viso šiuo metu šalyje gyvena beveik 25,5 tūkst. Mindaugo vardą nešiojančių vyrų ir berniukų, apie 1,5 tūkst. jų – mokyklinio amžiaus (0–19 m.). Šalyje gyvena ir 7 mergaitės ar moterys, nešiojančios Mindaugės vardą. Mindaugo vardas nuo 2016 m. suteikiamas rečiau, nors bendrai išlieka populiarus: pavyzdžiui, 2016 m. gimė 43 Mindaugai, 2017 m. tokį vardą gavo 32 berniukai, o 2018 m., Lietuvai švenčiant valstybės šimtmetį, Mindaugo vardas parinktas jau tik 16-kai berniukų.

Registrų centro tvarkomo Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu dažniausiai pasitaikantys vyriški vardai yra Vytautas, Jonas, Tomas, Antanas ir Mindaugas, o moteriški – Irena, Kristina, Janina, Lina ir Ona.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų