Kokiais atvejais tėvai privalo remti savo jau suaugusius vaikus, kokio dydžio parama gali būti ir kokias sąlygas reikia atitikti, norint gauti tėvų išlaikymą, pasakoja teisininkė, mediatorė Eglė Šiugždinytė.
Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite mums el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą teisininkams, aiškiai išdėstant savo problemą.
Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.
Situacija būdingiausia išsiskyrusioms šeimoms
Anot teisininkės bei Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos valdybos narės, dėl išlaikymo priteisimo Lietuvoje dažniausiai kreipiasi tie pilnametystės sulaukę vaikai, kurių tėvai yra išsiskyrę ir kuriuos paskatina tai padaryti tėvas ar motina, su kuriuo vaikas liko gyventi tėvams išsiskyrus.
„Atskirai gyvenantis tėvas ar motina kartais neįvertina, kad mokyklą dar lankančiam jo vaikui savimi pasirūpinti yra sunku, todėl dažniausiai nustoja mokėti alimentus, kai vaikui sueina aštuoniolika. Be to, dalis išsiskyrusių tėvų nežino, kad besimokančiam vaikui gali būti skiriamas išlaikymas – parama“, – paaiškina E.Šiugždinytė.