Apie tai, į ką derėtų atsižvelgti renkant drabužius vaikams bei kodėl svarbu jų skonį ugdyti nuo ankstyvo amžiaus, kalbamės su Ogmios mieste įsikūrusios vaikų prekių parduotuvės „Little goose“ vadove Greta Kundrotiene.
Apsipirkinėjant svarbu įvertinti tris aspektus
„Galima išskirti tris pagrindinius dalykus, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį renkant drabužius vaikams ar kartu su jais apsipirkinėjant. Tai – kokybė, patogumas ir stilingumas“, – teigia vaikiškų drabužių parduotuvės „Little Goose“ įkūrėja Greta Kundrotienė.
Pasak jos, derėtų rinktis iš orui pralaidžių, kuo natūralesnių audinių pagamintą aprangą. Su ja vaikai mažiau prakaituoja arba prakaitas yra natūraliai išgarinamas, rečiau sukeliamos alergijos, o patys drabužiai yra tiesiog ilgaamžiškesni, skalbiant nesudyla. „Svarbus ne tik audinio tipas, bet ir kokia jo kokybė. Palieskite, suglamžykite jį, pažiūrėkite pakėlę prieš šviesą. Jei audinys persišviečia, jis yra plonesnis, gali būti mažiau patvarus. Taip pat, atkreipkite dėmesį į pačią rūbo konstrukciją bei siūles. Dažniausiai vaikų drabužiai plyšta būtent per pastarąsias, tad patikrinkite jų tvirtumą, pažiūrėkite, ar siūlai nepradėję irti“, – rekomenduoja pašnekovė.
„Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į vidines detales – ar jos tikrai negrauš, netrins odos. Kokybiškų drabužių gamintojas visuomet bus apgalvojęs užtrauktukų įsiuvimą, specialiu audiniu apsaugojęs jų kraštus, kad vaikai netyčia neprisisegtų odos“, – patirtimi dalinasi G. Kundrotienė ir priduria, jog nemažą dalį vaikų itin erzina didelės ir aštrios etiketės, tad derėtų iškirpti jas vos įsigijus drabužį.
Vaiko norą nešioti drabužį lemia jo patogumas ir stilingumas
Pašnekovė pažymi, jog neretai tėvai pastebi, kad vaikas nori rengtis vis tą patį drabužį, nors spintos ir pilnos kitų. Anot jos, taip nutinka dėl to, kad vaikai labai greitai pajunta, su kuo jie jaučiasi geriausiai, kas netrukdo atsitūpti, kur nors užsiropšti ar vartytis kūliais. Svarbu ir tai, kad su šiuo drabužiu vaikas jaučiasi gražus bei stilingas.
„Pagrindinė taisyklė norint įsigyti patogius drabužius – tinkamai pasirinkti jų dydį. Tėvai dažnai nori sutaupyti ir dėl šios priežasties perka didesnius drabužius ateičiai, tačiau tuomet vaikams trukdo per ilgos rankovės, besivelkančios kelnių klešnės ar krentantis juosmuo“, – tikina G. Kundrotienė, ragindama rūbus, skirtus vaikui, pirkti būtent tokius, kokių jiems reikia šiandien. „O štai aprangos grožis ir stilius jau yra labai subjektyvus klausimas, priklausantis tiek nuo pačių tėvų aprangos, tiek nuo vaikų noro išsiskirti. Įdomiomis detalėmis dekoruoti, netradiciniais piešinukais puošti drabužiai skatina kūrybiškumą, vaikai jaučiasi išskirtiniai. Aš visuomet skatinu vaikus rinktis pačius, tačiau manau, jog tėvai turi parodyti jiems pasirinkimo galimybes, patarti ir paaiškinti, kodėl originalaus rašto drabužis yra geriau, nei filmuko personažais puoštas“, – įsitikinusi „Little Goose“ vadovė.
Apsipirkimo taisyklės
Specialistė teigia, jog perkant drabužius vaikui derėtų vadovautis tomis pačiomis taisyklėmis, kokias taikote sau. Pavyzdžiui, pagalvoti apie jau turimus rūbus. „Rinkdami naują prekę pagalvokite, prie ko ją derinsite, kokiuose komplektuose ji tiks. Patogu turėti bazinius drabužius, tokius kaip tam tikros spalvos marškinėliai, kelnės ar sijonai, prie kurių priderinus įdomesnę liemenę, megztinį ar pėdkelnes vaikas atrodys visai kitaip“, – teigia G.Kundrotienė.
Anot jos, auginant keletą vaikų ir mažesniuosius rengiant jau išaugtais brolių ar sesių drabužiais, verta pagalvoti apie spalvas. „Pasirinkite keletą pačių mėgstamiausių spalvų ir stenkitės jų laikytis pirkdami naujus drabužius. Bus daug paprasčiau suderinti aprangą, kai spintoje, pavyzdžiui, bus daugiausiai raudonos, mėlynos ir baltos spalvos aprangos detalių. Tai svarbu ir derinant raštus – vienspalvius, klasikinių raštų, tokių kaip taškeliai ar stambūs dryžiai, drabužius lengviau derinsite prie kitų“, – pasakoja pašnekovė.
Svarbu žinoti: specialistės rekomendacijos
„Little Goose“ įkūrėja G.Kundrotienė dalinasi keliais pagrindiniais patarimais, kuriais rekomenduoja vadovautis sprendžiant vaikų aprangos klausimus:
- „Kiekvienas vaikas skirtingas, todėl nereikia stebėtis, jei viena mergaitė yra tikra kelnių gerbėja, o kita dėvi tik sijonus. Nebandykite perauklėti vaiko ar prievarta jį rengti jums patinkančiais drabužiais. Geriau nupirkite tokių, su kuriais vaikas jaučiasi geriausiai“;
- „Kiekvieną sezoną peržiūrėkite vaiko drabužių spintą: atidėkite netinkamo dydžio, susidėvėjusius ar tiesiog nemėgstamus drabužius ir papildykite šiam sezonui reikalingiausiais. Šaltesniu metų laiku vaikus renkite sluoksnių principu“; Partnerio nuotr./Šiuolaikinio vaiko aprangos gidas: kaip rengtis praktiškai, bet atrodyti stilingai?
- „Vaikų drabužių mados taip greitai nesikeičia, kaip suaugusių. Galima išskirti didžiausią pastarųjų metų tendenciją – vaikų drabužiai vis labiau primena tėvų drabužius: mažiau infantilių piešinėlių, blizgučių, sintetinių aplikacijų, nereikalingo puošnumo kasdieniuose drabužiuose. 2020-aisiais populiarėja velvetas, veliūras ir net džinsas, iš kurio, pavyzdžiui, pasiūtas švarkelis atrodys tiesiog puikiai. Nevengiama ir madingų dirbtinės odos detalių, gyvūnų kailio raštų. Šaltuoju metų laiku kūrėjai siūlo rinktis prislopintas spalvas: tamsiai žalią, bordo, karališką mėlyną, nevengti tamsiai oranžinės ar net pilkos“;
- „Mano svarbiausias patarimas – į drabužių paieškas leistis kartu su vaikais. Nesvarbu, kad mažajam dar metukai, bet kuo anksčiau jis pamatys, palies ir išbandys įvairius drabužius, tuo efektyviau vystysis jo asmeninis skonis, stiliaus supratimas“.