– Kuo mamų sportui skirti pratimai skiriasi nuo įprastų – skirtų masėms?
– Skiriasi pirmiausia intensyvumu. Moterims iškart po nėštumo jokiu būdu nepatartina iškart pradėti nuo aukšto intensyvumo treniruočių. Yra daug skirtingų nuomonių, tačiau iš patirties teko susidurti, kad po per didelio intensyvumo treniruočių raumenyse susidariusios pieno rūgštys keičia mamos pieno skonį, ir vaikelis nebenori jo gerti.
Treniruotės su neseniai gimdžiusiomis moterimis reikalauja daugiau individualaus dėmesio, tad tokios treniruotės turi vykti mažose grupėse.
Moterims, kurios maitina sąlyginai ilgai, pavyzdžiui, pusantrų metų, kai jau galima po truputį pereiti prie aukštesnio intensyvumo treniruočių, rekomenduoju pasirūpinti, kad savo pieno turėtų paruošto buteliuke ir po treniruotės tą dieną pieną nusitrauktų, o ne leistų gerti vaikeliui.
Treniruotės su neseniai gimdžiusiomis moterimis reikalauja daugiau individualaus dėmesio, tad tokios treniruotės turi vykti mažose grupėse. Tuomet treneris gali prisitaikyti prie kiekvienos moters individualių probleminių vietų, patarti, paaiškinti.
Pratimai specialiai parenkami daugiausia statiški, izometriniai, jėgos, tempimo, vengiama šuoliukų ir krypties keitimo judesių.
– Kokios treniruotės labiausiai tinka mamoms su kūdikiais?
– Visoms skubančioms ir milijoną darbų turinčioms mamytėms labai gerai treniruotės, kurios ne tik skirtos kūno formoms atstatyti po gimdymo, bet ir į kurias galima atvykti su vaikeliu. Tokiu atveju nereikia papildomai rūpintis vaiko priežiūra, auklėmis ar pan.
Kitas didelis tokių treniruočių privalumas – tai motinos ryšio su vaiku stiprinimas. Ne tik kasdienė priežiūra, maitinimas, maudymas ar migdymas, bet ir bendra veikla labai svarbu. Vaikas įpranta nuo pačių pirmų mėnesių prie sporto, judesio ir tai labai padeda ateityje ugdyti sveiką gyvenseną.
Vaikai net ir nuo pirmųjų mėnesių visko iš pasaulio mokosi pavyzdžiu ir bandydami, ragaudami. Tad visada geriau ne tik pasakoti, auklėti, kalbėtis su vaiku apie judėjimo svarbą ar sveiką gyvenseną, bet ir nuo pat mažens rodyti pavyzdį.
Dar vienas svarbus tokių mamų treniruočių privalumas yra tas, kad ten visos susirinkusios – mamos. Jos visos susidūrė su tomis pačiomis problemomis, su tais pačiais sunkumais ar tomis pačiomis baimėmis. Tai labai geras būdas pasidalyti patirtimi, patarimais, receptais ir rasti bendraminčių.
– Kokios treniruotės labiausiai tinka mamoms su paaugusiais vaikais?
Moters organizmas pritaikytas ir nėštumui, ir veiklai po jo. Tad nereikia į jokias natūralias kūno problemas po gimdymo žiūrėti kaip į ligas.
– Treniruotės su paaugusiais vaikais yra puikus būdas rodyti pavyzdį. Moterys, kurios gali vaikus palikti prižiūrėti mamoms, tėvams ar auklėms, gali rinktis jau ir visiems skirtas, aukšto intensyvumo treniruotes.
Tačiau toms, kurios prižiūri vaikus pačios, geriausias sprendimas – eiti į specialias treniruotes, į kurias jos gali pasiimti ir savo vaikus.
– Tad ką patartumėte niekaip nesiryžtančioms sportuoti mamoms?
– Nereikia nieko bijoti. Senovėje moterys grįždavo prie sunkių ūkio ir lauko darbų labai greitai po gimdymo, nes tiesiog nebūdavo daugiau kam to daryti. Moters organizmas pritaikytas ir nėštumui, ir veiklai po jo. Tad nereikia į jokias natūralias kūno problemas po gimdymo žiūrėti kaip į ligas. Pasikonsultuokite su gydytoju, vėliau su treneriu ir pasitikėkite specialistais.
Taip pat skaitykite: Paplūdimio etiketas poilsiaujant su vaikais
Kitas svarbus patarimas – nieko nelaukite. Visos dietos ir planai „nuo pirmadienio“ niekada neveikia.
Rinkitės būtent mamoms skirtas specialias treniruotes, ir tikrai gausite profesionalią priežiūrą ir jums, ir jūsų vaikui. O kartu sportuojant su savo vaikeliu užmegsite dar gilesnį ryšį.