Pavadinimo kilmė – netikėta
Mūsų kasdienybę, sako prekės ženklo UMUMU vadovė Diana Kundrotienė, šiuo metu lydi vis daugiau iššūkių. Keičiasi klimatas, planetos vandenynuose daugėja plastiko, šalia miestų auga atliekų kalnai. Nors, anot jos, dabar gyvename geriau, neigiamą poveikį gamtai taip pat darome vis didesnį.
„Todėl daugėja žmonių, kurie supranta – turime būti atsakingesni. Galvoti, ką renkamės vartoti ir kaip tai darome. Aplinkos apsauga visada buvo svarbi tema ir mūsų šeimoje. Kai sulaukėme anūkų, teko pažvelgti į šiek tiek primirštą sritį – kokių tvarių produktų rinkoje turime mažiesiems“, – pasakoja D.Kundrotienė.
Tuomet, anot jos, ir pasirodė, kad nėra taip lengva rasti atsakingai pagamintų prekių vaikams. Kartu, pašnekovės teigimu, nebuvo ir informacijos apie tų gaminių aplinkai bei klimato kaitai daromą poveikį. „Pastebėjau, kad yra labai mažai organiškų prekių. Pradėjome ieškoti tvarių rūbų, o vėliau atsirado ir žaislai. Įkūrėme krautuvėlę, kuri ir galėtų pasiūlyti tokius gaminius. O jos pavadinimą padiktavo anūkai, bandydami ištarti žodį „tvarumas“. Jų lūpomis tai skambėjo kaip UMUMU“, – šypsosi D.Kundrotienė.
Privalome rodyti pavyzdį
UMUMU į tvarumą pažvelgė labai plačiai. Tai, anot prekės ženklo vadovės, nėra tik verslas. Tvarumas jai reiškia ir edukaciją, švietimą, socialiai atsakingas partnerystes. O kartu – rūpestį vaiku ir aplinka.
„Norėtume, kad mažiesiems tėveliai rinktųsi tik tvarias prekes – pagamintas iš ekologiškų, natūralių ar perdirbtų medžiagų, naudojant natūralias dažymo priemones. Jos nesukelia alerginių reakcijų, daro minimalią įtaką aplinkai bei taršai. Mados industrija ir taip yra vienas didžiausių gamtos teršėjų, sukurianti milžiniškus kiekius atliekų. O mūsų mažyliai taip pat nori būti madingi. Tačiau tai galime padaryti tvariai. Todėl išties verta rinktis mados prekes, kurios pagamintos vadovaujantis griežtais aplinkosaugos ir klimato kaitos standartais, prižiūrint visą gamybos grandinę nuo medžiagos išgavimo iki galutinio produkto pristatymo pirkėjui“, – akcentuoja ji.
Tvarumas, tęsia D.Kundrotienė, taip pat susijęs su sąžiningu darbo užmokesčiu, konkurencinga medžiagų, reikalingų gamybai, pirkimo kaina. Tačiau tai, anot jos, tik viena – produkto gamybos pusė.
„Vaikams rinkdamiesi tvarų gaminį, paaiškindami jo atsiradimo istoriją, sąsajas su aplinka, mokome rūpintis gamta, kuriame vertybės dar vaikystėje. Juk mažieji – labai imlūs ir atsakingi. Jei vaikai supras, kodėl tėveliai parinko tokius žaislus, batus ar drabužėlius, kodėl suaugusieji turi pareigas gamtai, formuosis ir jų atsakingas požiūris į aplinką. Mažieji kartoja mūsų elgesį, perima požiūrį bei įpročius. Taip ir vystosi labai svarbi atsakingos elgsenos grandinė“, – pažymi parduotuvės UMUMU vadovė.
Asortimentas atrinktas kruopščiai
Tokią UMUMU verslo filosofiją atspindi ir parduotuvės lentynos. Jose vaikams ir tėveliams siūlomos prekės nuo kūdikio atėjimo iki 8–10 metų amžiaus.
UMUMU asortimentas – labai įvairus: tai ir drabužiai, ir avalynė, baldai, žaislai. „Mūsų išskirtinumas – prekių atrinkimas vadovaujantis tvarumo standartais. Todėl beveik visi parduodami gaminiai yra pagaminti iš tvarių medžiagų. Jie – ilgalaikio naudojimo, remontuojami, jei prireikia. Tai prekės, kurias galime perduoti kitai kartai, ir net baigusios savo amžių, jos gal ir turėtų būti perdirbamos“, – pasakoja D.Kundrotienė.
Todėl nesvarbu, pirkėjai parduotuvėse rinksis drabužius ar baldus. Viskas pagaminta iš organinių, tvarių, gamtą tausojančių ir natūralių medžiagų.
„Neturime daug žaislų, bet tie, kurie pas mus gyvena, yra taip pat natūralūs, saugūs tiek vaikams, tiek ir aplinkai. Populiarūs vėl tampa mediniai žaislai. Jie yra ne tik ekologiški, bet ir ugdo vaikų kūrybiškumą bei skatina mažųjų pažintinius įgūdžius. O minkštos alpakos pas mus atkeliauja iš Peru. Jos – rankų darbo, pagamintos iš alpakos vilnos, antialerginės, raminančios, tinka tiek mažiems vaikams, tiek ir suaugusiems, nes prisilietimu mažina įtampą bei stresą“, – teigia pašnekovė.
Į ateitį žiūri optimistiškai
Paklausta, kokie UMUMU gaminiai dar labai populiarūs, D.Kundrotienė tikina – pirkėjų ypač mėgstamos ir „Gommu“ lėlytės bei kramtukai. „Jie – ekologiški, minkšti, lengvai kramtomi kūdikiams ir atsparūs vandeniui, lengvai valomi, pagaminti iš natūralaus kaučiuko, be kenksmingų medžiagų. Gaminiai rankų darbo, todėl kiekvienas žaislas – unikalus, labai minkštas, saugus ir hermetiškas. Jie ir perdirbami arba suyrantys natūraliai, neteršiantys aplinkos. Netgi pakuotė yra popierinė ir kiek įmanoma perdirbama“, – pabrėžia ji.
Anot D.Kundrotienės, UMUMU taip pat atstovauja MINI A TURE prekės ženklą. Jis jau iš perdirbtų žaliavų gamina tik aukščiausios kokybės viršutinius drabužius, kurie bus perduodami kartoms, išlaikant aukštą vertę dėvėtų drabužių rinkoje.
Pašnekovės teigimu, MINI A TURE nuo 2023-ųjų rugpjūčio suteikia net 10 metų garantiją klasikinių viršutinių drabužių asortimentui. Taip gamintojas užtikrina išskirtinę produktų kokybę ir ilgaamžiškumą.
„Yra įvairių žmonių – vieni žiūri į kainą, kiti – į poveikį. Ir tas suprantama. Bet yra tikrai labai džiuginančių atvejų, kai tvarumas tampa pagrindiniu pasirinkimo kriterijumi. Tėvai šį savo požiūrį dar paaiškina ir vaikams, kurie noriai dalyvauja kartu. Todėl ateitis, panašu, yra daug žadanti“, – įsitikinusi „Ogmios mieste“ įsikūrusios parduotuvės UMUMU vadovė.