Švietimo ekspertas: ruošimasis mokyklai kartu – būdas geriau pažinti savo vaikus

Pasiruošimas mokyklai nebūtinai turi kelti stresą bei nerimą dėl įvairių su mokslo metų pradžia susijusių rūpesčių ir išlaidų, o gali tapti tėvų ir vaikų santykių stiprinimo faktoriumi. Ruošimasis Rugsėjo 1-ajai kartu su vaikais, kalbėjimasis, būrelių ir mokyklai reikalingų priemonių rinkimasis drauge gali padėti tėvams pajusti ir suprasti atžalų nuotaikas ar nerimą ir padėti juos suvaldyti, o vaikams – greičiau adaptuotis po vasaros pasikeitus darbotvarkei ir kasdienei aplinkai. Taip pat tai tinkama proga tėvams edukuoti vaikus apie atsakingo vartojimo svarbą.
„Lidl“
Švietimo ekspertas: ruošimasis mokyklai kartu – būdas geriau pažinti savo vaikus / LIDL nuotr.
Temos: 1 Lidl

Specialistai pastebi, kad ruošiantis mokyklai, svarbu tą daryti sąmoningai, drauge su vaikais aptariant, kokius veiksmus reikia atlikti, kartu sprendžiant pasirengimo naujiems mokslo metams iššūkius, įtraukiant vaikus į naujos šeimos darbotvarkės planavimo, būrelių, mokslui reikalingų priemonių išsirinkimo procesą.

„Naujų mokslo metų pradžia visada yra didelis įvykis vaiko gyvenime. Net jei tai nėra pirma klasė po darželio, visada tai bus nauja klasė ir naujas etapas, kuris dar nepatirtas bei kels daugiau ar mažiau įtampos. Todėl artėjant rugsėjo 1-ajai buvimas su vaiku ir dėmesys jo savijautai, mintims ir norams – ypač svarbu. Jei klausiam vaiko nuomonės, tai reikia ją priimti ir gerbti tokią, kokia buvo išsakyta. Tik taip mes kursime sveikus, pagarba ir rūpesčiu paremtus tarpusavio santykius, kurie visada „atsipirks“, – sako švietimo ekspertas, Demokratinės mokyklos kūrėjas ir vadovas Nerijus Buivydas.

Artėjant rugsėjo 1-ajai buvimas su vaiku ir dėmesys jo savijautai, mintims ir norams – ypač svarbu

Prekybos tinklo „Lidl“ atlikto tyrimo duomenimis, dauguma – 75 proc. apklaustųjų – mokyklai apsipirkinėja kartu su savo vaikais. Tokia, atrodytų kasdienė, veikla kaip apsipirkimas kartu gali tapti smagiu bendru šeimos laiku ir padėti sustiprinti tėvų santykius su vaikais, ugdyti vaikų savarankiškumą ir sąmoningumą, padėti diegti atsakingo vartojimo įgūdžius.

Greitesnė vaikų adaptacija mokykloje

Apklausos duomenimis, beveik pusei mokyklinio amžiaus atžalas turinčių tėvų – 44 proc. – rūpi, ar mokyklinės prekės patiks jų vaikams. O vienas iš svarbiausių tėvų apmąstymų artėjant naujiems mokslo metams yra akademiniai vaiko pasiekimai mokykloje – tuo yra susirūpinę net 47 proc. apklaustųjų. Švietimo eksperto teigimu, vaikų įsitraukimas į pasiruošimo mokyklai procesą, jausmas, kad jie reikšmingai jame dalyvavo, patys padarė tam tikrus sprendimus gali padėti sklandesnei jų adaptacijai, geresnei savijautai mokykloje, o tai svarbu siekiant didesnio vaikų noro mokytis, galiausiai ir tam, kaip seksis tą daryti.

„Savo darbe pastebiu, kad tuomet, kai vaikams leidžiame savo nuožiūra pasirinkti priemones, su kuriomis jie atliks užduotį, vaikai užduotis atlieka kūrybiškiau, labiau įsitraukę ir yra motyvuotesni. Kitas aspektas – apsipirkimas kartu ir leidimas vaikui pasirinkti suteikia galimybę mums geriau pažinti savo atžalą. Vaikų gyvenime viskas greitai keičiasi, tad anksčiau mėgtos spalvos, simboliai ar daiktai nebūtinai bus aktualus ir šiandien“ – įsitikinęs N. Buivydas.

Populiarėja gamtą ir aplinką tausojančios prekės

Didėjant vartojimo sąmoningumui, tėvai, ruošiantys savo vaikus į mokyklą, vis labiau domisi ne tik reikalingų prekių geriausiu kokybės ir kainos santykiu, ką teigia net 66 proc. apklaustųjų, , bet ir prekių pagaminimo vieta, medžiagų, iš kurių jos pagamintos, sudėtimi, ar prekės yra tausojančios aplinką, ar jų gamybos procesas tvarus.

„Į tvarumo sąvoką įeina išties daug dalykų. Vis daugiau pirkėjų rinkdamiesi prekes rūpinasi ne tik jų patvarumu, bet ir tvarumu, daro sąmoningą pasirinkimą stengdamiesi mažinti žalingą poveikį aplinkai. Apie prekės kokybę ir tvarumą galima spręsti iš informacijos ant jos pakuotės atkreipiant dėmesį ne tik į jos kilmės šalį ir sudėtį, bet ir iš sertifikatų, kuriais pažymėtos prekių pakuotės ar etiketės“, – pasakoja „Lidl“ Tvarių pirkimų vadovas Karolis Lebednikas.

Atsakingai vartoti ir išsirinkti padeda sertifikatai

Renkantis prekes, atpažinti tvarumo ir kokybės kriterijus gali padėti sertifikatai. Jie, pasak K. Lebedniko, pažymi, kurios mokyklinės priemonės yra nekenksmingos aplinkai, kam buvo atlikti cheminiai ir mikrobiologiniai bandymai, kas garantuoja prietaisų ir įrenginių kokybę bei saugumą.

„Vieni sertifikatai, kaip „PEFC“ ir „FSC“ reiškia, kad miškai, iš kuriuose gautos medienos pagaminta prekė, tvarkomi pagal aplinkos apsaugos, socialinius ir ekonominius kriterijus, todėl įsigijus atitinkamus pieštukus ar lipdukus, būsite tikri, kad prisidėsite prie atsakingo požiūrio į gamtos tausojimą. LGA sertifikatas suteikiamas toms prekėms, kurios yra ne tik kokybiškos, bet ir saugios naudoti, kaip pavyzdžiui, spalvoti pieštukai, teptukai. Nepriklausomų Vokietijos ekspertų suteiktas ženklas GS taip pat garantuoja įrenginių bei prietaisų kokybę ir saugumą, todėl jūsų vaikai galės piešti su akvarele be jokio nerimo. „KTW Standart“ ženklas rodo, kad produktams atlikti cheminiai ir mikrobiologiniai bandymai“, – kelis iš daugybės sertifikatų mini „Lidl“ Tvarių pirkimų vadovas.

Apklausą „Lidl“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Synopticom“; tyrimas atliktas 2019 m. liepos mėn.; apklausti 329 respondentai Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai