3 taisyklė. Didelę kelionę suskirstyti mažesnėmis dalimis. Pvz.: Kelias Vilnius – Kaunas gali tapti keliu Vilnius – Vievis – Elektrėnai – Žiežmariai – Rumšiškės – Kaunas. Vaikas žino, kad Kaunas yra penktas punktas ir skaičiuoja. Jam sunku pamatuoti, kiek truks valanda ir kas tai 100 km atstumas, bet smagu skaičiuoti. Truputį pavažiuoji – ir štai prizas siurprizas Vievis, dar truputukas, greit greit – Elektrėnai… Taip juk daug linksmiau.
4 taisyklė. Vaikų nevalia vežiotis alkanų, ištroškusių ar norinčių į tualetą. T. y. vežiotis galima, bet tikėtis, kad jie bus laimingi ir nekels triukšmo, nereikėtų.
5 taisyklė. Reguliariai sustoti atsigerti, pasivaikščioti, pasimankštinti, pakeisti kūno poziciją, „priduoti analizus“ ir pan. Būkite dėmesingi vaikų nuotaikoms.
6 taisyklė. Važiuoti, kai automobilio gale šaukiama, klykiama, pešamasi, kovojama ir pan., yra nesaugu. Taip blaškomas vairuotojo dėmesys, jis negali susikaupti, užuot stebėjęs eismą, stebi besipykstančius ir bando juos sutaikyti. Taip ir avariją nesunku padaryti. Todėl, jei keleiviai pykstasi, vairuotojas sustoja ir palaukia, kol jie susitaikys. Rimtai!
Taip pat skaitykite: Jokių bausmių ir rėkimų: 4 žodžiai, priverčiantys vaiką pasitaisyti ir elgtis deramai
Kaip tai veikia praktiškai?
– Šią taisyklę savo piliečiams pranešti ir praktikuoti reikėtų pradėti ne tada, kai mama ar tėtis skuba į darbą, o pakeliui turi kažkur nuvežti mažuosius. Geriausia pradžia, kai važiuojama ten, kur nori vaikai: prie ežero, pas močiutę, prie jūros, pas draugus, ledų, picos ar pan.
– Su naujomis keliavimo sąlygomis vaikus supažindiname namuose. Supažindiname kuo paprasčiau: „Važiuoti, kai keleiviai pykstasi, nesaugu, todėl nuo šiol, jei kas pyksis, sustosime ir palauksime taikos. Sulaukę taikos, važiuosime toliau.“
– Išvažiavome. Karas. Ramiai sustojame pakelėje, išsitraukiame žurnalą ar knygą (reikėtų kažką tokio įsidėti) ir be žodžių skaitome, kol mažieji pykstasi. Sulaukiame tylos – susipakuojame knygą ir važiuojame toliau. Sulaukiame klausimo, kodėl sustojome, atsakome, kad važiuoti, kai pykstamasi nesaugu, sustojome palaukti taikos. Atsakome ir skaitome toliau, jokių moralų ar platesnių paaiškinimų.
– Jei mūsų tikslas kažkaip pasiekti senelius, taip ir važiuojame lėtai su sustojimais pagal poreikį. Tikėtina, kad pykčių mažės.
– Jei tikslas buvo prieš miegą išsimaudyti ežere ar suvalgyti ledų, o 15 min. kelionė jau tęsiasi 40 min., pranešame, kad šiandien nebespėjome, vėlu, važiuojame namo ruoštis miegoti. Pramogauti pabandysime nuvažiuoti kitą dieną. Gal pavyks! Apsisukame ir, jei reikia su sustojimais, jei nereikia – be jų, važiuojame namo. Sklandžių, taikių ir linksmų Jums kelionių!
Šaltinis – jievaikai.lt