„Talentingų vaikų“ projekto anketą užpildė Neringos tėtis, architektas Kęstutis Gudelevčius. Paklausta, ar tai jai buvo staigmena, Neringa atsako, kad tikrai taip – ji to nesitikėjo ir nežinojo, kad tėtis ją užregistravo šiam projektui. „Iš pradžių buvo keista ir netikėta“, – sako ji.
Piešia nuo pirmų dienų
Neringa mokosi Kauno dailės gimnazijoje. Ji pasakoja, kad piešia nuo pat vaikystės, o pirmoji jos talentą pastebėjo mama.
„Ji pamatė, kad piešiu visai kitaip nei kiti tokio amžiaus vaikai, ir nuo to laiko mano kasdienybė buvo piešimas – piešiau tikrai labai daug. Vėliau, jau paaugusi, aš lankiau dailės būrelį mokykloje. Po kiek laiko mama pasiūlė pabandyti įstoti į dailės mokyklą – šiandien ten ir mokausi“, – pasakoja Neringa.
Jos tėtis Kęstutis priduria, kad ir pats yra šiek tiek susijęs su daile: „Mano pažintis su daile prasidėjo gana vėlai. Mokiausi dailės pas užsienyje gana žinomą dailininkę, lankiau paskaitas. Ir būtent pas ją nuvedžiau Neringą, kai jai buvo 4–5 metai, kad ji pajaustų dailės, menų atmosferą. Tada įvyko tas lūžis, kai dukra itin susidomėjo daile ir net pasirinko kryptį, stilių, kuris yra kitoks, išskirtinis“, – prisimena Neringos tėtis.
Anksčiau labiausiai Neringai patikdavo piešti gyvūnus, o dabar – žmones. „Man patinka stebėti žmones ir perteikti jų įdomius, išskirtinius bruožus – raukšles, paakius ir visa kita – nepiešiu vien tik tai, kas tobula.
Neskaičiuoju, ir kiek valandų praleidžiu piešdama, – kartais tai užtrunka ir keturias valandas, o kartais ir nusibosta piešti. Daug kas priklauso nuo paties piešinio ir kas jame vaizduojama“, – sako mergina dėl savo darbų sulaukianti komplimentų tiek namuose, tiek mokykloje.
Paklausta, koks žmogus ją labiausiai įkvepia, mergina sako, kad vienas iš jų – mokytoja, pas kurią nuvedė tėtis, tačiau ji žavisi ir visais menininkais, kurie turi savo stilių: „Man tai įdomiausia, nes ir mano siekis toks – turėti savo stilių.“
Ateities planuose – menai
Neringa sako, kad jai patinka ne tik piešimas – ją traukia meno kryptis, tad ateityje save įsivaizduotų įvairiame amplua. Ji domisi ir juvelyrika, vėlimu, drabužių dizainu, architektūra, be to, aktyviai sportuoja. Paklausta, kaip sekasi suderinti dvi skirtingas užsiėmimų kryptis, ar viskam užtenka laiko, Neringa atsako, jog tai pavyksta natūraliai.
„Sportuoju jau maždaug ketverius metus, man patinka ir įdomu, motyvuoja ir pasiekti rezultatai. Kuo geriau pavyksta įvykdyti vieną ar kitą rungtį, tuo jaučiuosi laimingesnė.
Kai ruošiausi penkiakovės čempionatui, vieną akimirką net nelabai norėjau jame dalyvauti, tačiau pasiryžau. Ir kai laimėjau, mane apėmė neapsakomas džiaugsmas. Aš to nesitikėjau“, – juokiasi Neringa ir priduria, kad kartais tingi nueiti į treniruotes, tačiau ją palaiko ir draugai, ir tėvai.
Kęstutis, paprašytas patarimų, kaip padėti vaikams puoselėti talentą, sako, jog svarbiausia jų neversti daryti to, ko jie nenori.
„Mano nuomone, vaikams reikia daryti pertraukas savo veikloje. Jeigu matote, kad tądien vaikas nenori dalyvauti užsiėmime, ir neverskite jo. Persisotins, ir tada bus dar blogesnė situacija. Aš neverčiu ir leidžiu pailsėti, kai matau, kad dukrai to reikia“, – pasakoja Neringos tėtis ir juokauja, kad ateityje tikėtųsi, kad dukra padėtų jo darbe – architektūroje.
Neringa priduria, kad jeigu tau patinka koks nors dalykas ir matai, kad nelabai sekasi, nereikia pasiduoti:
„Manau reikia įdėti kuo daugiau pastangų, treniruotis, kad ir kas tai bebūtų – sportas ar piešimas. Tik taip įgausite motyvacijos, tačiau jums turi patikti tai, ką darote, ir nereikia kreipti dėmesio į tuos, kurie jūsų nepalaiko.“
„Talentingi vaikai“ – 15min projektas apie gabius, išskirtinių talentų turinčius vaikus.
Jei auginate talentus, praneškite apie juos 15min komandai, pildykite anketą, ir mes apie jų gebėjimus ir įkvepiančias istorijas pranešime visai Lietuvai. Anketą rasite čia.