Kad būsimiems tėvams netektų blaškytis internete, Ogmios mieste įsikūrusi studija „Vilkės namai“ kviečia į mokymų ciklą „Tėvystės akademija“, kurio metu geriausi savo srities profesionalai suteiks pačių aktualiausių žinių.
Apie tai, kaip vyksta „Tėvystės akademijos“ paskaitos, kas jas dėsto ir ko tikėtis atėjus, kalbamės su studijos „Vilkės namai“ bendraįkūrėja Egle Aukškalniene.
Bene išsamiausi kursai besilaukiantiems
„Tėvystės akademija“ – tai šiuo metu bene patys išsamiausi kursai besilaukiantiems, kuriuos veda savo srities profesionalai, galintys dalintis ne tik teorinėmis žiniomis, tačiau ir praktine, patikrinta bei įvertinta informacija“, – tikina pašnekovė ir pažymi, jog šių mokymų idėja gimė pastebėjus, kad pasimetusių, informacijos ieškančių būsimų tėvų yra labai daug, o išsamūs kursai neegzistuoja.
„Studijos „Vilkės namai“ komanda sukūrė šį ciklą atsakingai atrinkdami svarbiausias temas, reaguodami į dažniausiai kylančius klausimus tėvams bei besiremdami profesionalų kompetencija. Suprasdami poreikį, informacijos gausą ir gyvenimo tempą svarbiausias temas įtraukėme į aštuonių paskaitų ciklą, kuris yra nuolat tobulinimas, reaguojama į kurse dalyvaujančių būsimų tėvų nuomonę ir poreikius bei į besikeičiančią praktiką“, – teigia E.Aukškalnienė.
Svarbiausia informacija vienoje vietoje
Pasak studijos „Vilkės namai“ bendraįkūrėjos, „Tėvystės akademijos“ mokymuose yra siekiama pateikti informaciją, kuri svarbi tiek prižiūrint kūdikį, tiek kuriant su juo prieraišumo ryšį, tiek puoselėjant tarpusavio santykius pokyčių sulaukusioje šeimoje. „Paskaitose kalbama apie gimdymą ir jo eigą, kūdikio ir tėvystės psichologiją bei emocinį palaikymą poroje. Profesionalai dalinasi žiniomis apie kūdikio nešiojimo svarbą ir būdus bei žindymą. Vaikų gydytoja labai nuodugniai pateikia informaciją apie kūdikėlio priežiūrą ir sveikatą, o taip pat kalba apie naujausias medicinos galimybes. Be abejo, neaplenkiama ir kūdikio miego tema – kaip miega kūdikiai, kodėl miega ar nemiega, kaip pagelbėti mažyliui išmokti miegoti ir kaip padėti sau pirmomis savaitėmis“, – pasakoja moteris.
Ji atkreipia dėmesį, jog visos kurso temos yra tarpusavyje susijusios ir sudaro esminės informacijos rinkinį, kurį turėtų gauti kiekviena pora, žengianti į tėvystės etapą, tačiau ne mažiau svarbus ir pačių lektorių, turinčių didelę patirtį, indėlis. Jie praplečia būsimų tėvų akiratį, pataria, kokią literatūrą rinktis, aptaria praktines situacijas, atsako į dalyvių klausimus.
Kursai skirti porai, ne moteriai
„Tėvystės akademijoje“ mitas, jog tokio pobūdžio kursai reikalingi vien tik besilaukiančiai moteriai, griūva, mat programa yra orientuota į poras ir tiek vyrai, tiek moterys domisi, aktyviai įsitraukia į diskusijas, atsakingai ruošiasi tėvystei. „Skatiname kursą lankyti ir būsimą mamą, ir būsimą tėtį, nes čia pateikiama daug informacijos, kuri reikalinga žinoti abiems ir kuri yra reikšminga ne tik prižiūrint kūdikėlį, bet ir puoselėjant santykius šeimoje, pasiskirstant naujai atsiradusiomis tėčio ir mamos pareigomis. Būsimiems tėvams tai yra būdas atrasti jiems priimtiniausius sprendimus, diskutuoti, surasti bendrystę dėl vaikelio priežiūros ir rūpinimosi juo“, – teigia pašnekovė.
Moteris pažymi, jog aktyvus gyvenimo būdas ar dažnos kelionės netrukdo krimsti tėvystės mokslų – nors kursas vyksta studijoje, jo gyvą transliaciją galima stebėti ir būnant kitur. Tai ypač pasitarnauja daug dirbantiems – negalintys prisitaikyti prie paskaitų grafiko, jas visur nešiojasi su savimi.