Apie dažniausiai pasitaikančius mitus, taip pat nuo ko iš tiesų priklauso vaiko išlaikymo (alimentų) dydis, kalbamės su advokato padėjėja Dovile Urnikiene.
Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą, aiškiai išdėstant problemą. Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.
Minimali alga – nebūtinai minimalūs alimentai
Advokato padėjėjos teigimu, vienas iš dažnesnių mitų apie alimentus – tai kad teismai, nustatydami jų dydį, atsižvelgia į tėvų algą.
„Iš tiesų atsižvelgiama į tėvų turtinę padėtį, įvertinant aplinkybių visumą: tėvų gaunamas pajamas, turimą kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, investicijas, sveikatą, išlaikytinių skaičių, taip pat į tėvų elgesį, siekiant gauti pajamų vaikų išlaikymui. Labai norėčiau akcentuoti paskutinį aspektą, nes vis dar susiduriu su nuomonėmis, kad jeigu tėvas (motina) gauna minimalią algą, tai ir išlaikymo dydis nustatomas mažesnis. Tai netiesa, nes teismai vertina pastangas gauti geresnį uždarbį.