Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Išmaniosios programėlės šiandien siūlo ne tik pramogas, bet ir edukacinį turinį vaikams;
- „Hopscotch“ leidžia vaikams suprogramuoti norimą žaidimą, o suprogramavus – jį pažaisti;
- Naudodamiesi „Duolingo Kids“ programėle vaikai galės mokytis daugiau nei 35 skirtingų kalbų;
- „RoosterMoney“ programėlė leis išmokyti vaikus atsakingai elgtis su pinigais.
Daugiau apie tai, kaip sudominti vaikus edukaciniu turiniu, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.
„Naudojantis išmaniosiomis programėlėmis, vaikai galės praplėsti užsienio kalbų žodyną, ugdyti programavimo įgūdžius ar suprasti, kaip atsakingai elgtis su pinigais. O svarbiausia tai, kad jų kūrėjai žino, kaip edukacinį turinį vaikams pristatyti įdomia ir įtraukiančia forma“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Padeda išmokti programuoti
Vaikai ypač imlūs naujai informacijai – greitai ją perpranta ir geba taikyti žinias. Kadangi mokėjimas programuoti ilgainiui taps dar didesniu pranašumu, programavimo paslapčių vaikai gali pradėti mokytis jau nuo pat mažumės.
„Susipažinti su programavimu kviečia „iOS“ įrenginiams skirta programėlė „Hopscotch“. Čia vaikai gali patys susiprogramuoti sau žaidimą: norimą aplinką, personažus, o po to pasivaikščioti po paties sukurtą virtualią erdvę. Žaidimais jie taip pat gali dalintis su kitais programėlės naudotojais ir taip pasisemti idėjų, lavinti kūrybiškumą“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas ir priduria, kad programėlė skirta 8–16 metų vaikams.
Kita programavimo įgūdžius padedanti lavinti programėlė, kur bent 12 metų sulaukę vaikai galės susipažinti su „JavaScript“ kalba ir ugdyti problemų sprendimo įgūdžius – „Grasshopper“ („Android“ ir „iOS“). Joje programavimo paslapčių vaikai mokysis spręsdami nuotaikingus galvosūkius. Įsisavinti naujas žinias padės ir po kiekvienos užduoties pateikiami patarimai.
Daugiau patarimų, padėsiančių ugdyti programavimo įgūdžius, pažinti kodo paslaptis ir lengvai išmokti programuoti, rasite „Bitės Profų“ paruoštame straipsnyje čia.
Gilinti užsienio kalbų žinias
Kuo anksčiau vaikas pradeda mokytis užsienio kalbų, tuo jam lengviau sekasi mokytis matematikos ir pasaulio pažinimo, atskleidžia Kanados Toronto universitete atlikto tyrimo duomenys. Be to, užsienio kalbų įgūdžiai padeda vaikams sklandžiai reikšti mintis, lavina smalsumą ir atveria platesnes ateities galimybes.
„Viena populiariausių kalbų mokymosi programėlių vaikams – „Duolingo Kids“ („Android“ ir „iOS“). Čia vaikai gali mokytis daugiau kaip 35 kalbų žaidimo forma – pasiekę naujus lygius, jie atrakins didesnį žodyną ir sudėtingesnę gramatiką. Tiesa, užduotis jiems reikės atlikti ne tik žodžiu, bet ir išgirsti sakomą tekstą ar patiems kalbėti į mikrofoną. Todėl skiriant mokymuisi bent pusvalandį per dieną laikui bėgant vaiko progresas bus akivaizdus“, – komentuoja M. Vrubliauskas ir priduria, kad programėle galima naudotis net ir neturint interneto ryšio.
Suprasti, kaip elgtis su pinigais
Pirmuosius savo pinigus vaikai parastai gauna anksčiau nei sužino, kaip reikia juos uždirbti. Todėl norėdami, kad mažieji suprastų, iš kur atsiranda monetos jų kiaulėje taupyklėje, svarbu išmokyti juos esminių pinigų valdymo įgūdžių. O tą jums gali padėti padaryti išmaniosios programėlės.
„RoosterMoney“ („Android“ ir „iOS“) – edukacinis bankas, skirtas vaikams nuo 4 metų. Programėlėje tėvai sukuria jiems paskyrą, perveda virtualius pinigus ir moko išsikelti sau finansinius tikslus, pavyzdžiui, nusipirkti dviratį. Taip pat virtualiai leisti ir gauti pinigus. Šis įrankis yra puiki pagalba mažiesiems, padedant jiems geriau suprasti iš kur atsiranda pinigai ir kaip su jais atsakingai elgtis“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Geriau pažinti pasaulį
už matematiką ar programavimą, vaikų edukacijai svarbus ir bendras pasaulio pažinimas. O keliaudamas po skirtingas pasaulio vietas, pažindamas istorines asmenybes ir planetos gyvūnus, jis būtent tai ir darys.
„Geresniam pasaulio pažinimui rekomenduoju išbandyti „BrainPOP“ („Android“ ir „iOS“) programėlę. Čia rasite didžiulę ir visiškai nemokamą mokymosi turinio biblioteką, kur žiūrėdami edukacinius filmukus ir įsitraukdami į interaktyvias veiklas, vaikai lavins geografijos, biologijos, istorijos žinias. Ne mažiau įdomi ir naudinga „Khan Academy Kids“ („Android“ ir „iOS“) programėlė. Jos turinys apima edukacinius filmukus, knygas ir daineles, kurių pagalba vaikai lavins ne tik matematikos, skaitymo, bet ir emocinius ir socialinius įgūdžius“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Be to, „Bitės Profai“ kalbėjo su dviejų vaikų mama Giedrė Bagdonienė, kuri teigia, kad vaikai labiausiai nori mokytis žaidimų forma. Todėl išmanusis telefonas ar planšetė jūsų atžalai gali tapti ne tik pramogų, bet ir naudingų žinių šaltiniu. Perklausyti „Bitės Profo“ ir Giedrės pokalbį galite čia.
Ekspertas priduria, kad programėlė „Khan Academy Kids“ skirta 2–7 metų vaikams. Vyresniems skirta dar gausesnė edukacinio turinio platforma „Khan“ („Android“ ir „iOS“), siūlanti gilinti žinias net ir finansų ar politikos srityse.
Daugiau apie tai, kaip išmaniosios technologijos gali padėti vaikų ugdymui, galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.