Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vaizdo pamoka: kaip gaivinti užspringusį vaiką ir kokių klaidų vengti

Didžiausias tėvų košmaras – tai springstantis vaikas, niekaip negalintis įkvėpti. Dažniausiai kai mažyliai pradeda valgyti kietą maistą, tas laikotarpis reikalauja ypatingo saugumo ir priežiūros. Todėl visiems gimdytojams reikia žinoti kelias pagrindines taisykles, ko imtis, jeigu jūsų akivaizdoje įvyksta tokia nelaimė.

Savo patirtimi dalijasi VšĮ „Svarbus žingsnis“ lektorius Oskaras Medzevičius. Jis tikina, kad kai kurie žmonės turi klaidingų įsitikinimų ir stereotipų apie springstančio vaiko gaivinimą ir gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

Pavyzdžiui, vienas iš dažniausiai pasitaikančių stereotipų tas, kad užspringusį vaiką reikia pakratyti už kojų žemyn galva. Išties tai kur kas pavojingiau nei galvojate, kadangi kaip tik galite sukelti dar didesnį pavojų smegenims ir jas pažeisti, be to, tai nėra efektyvu.

VIDEO: Eksperimentas: kodėl užspringusio vaiko negalima kratyti už kojų?

„Anksčiau tėvai užspringusiam vaikui bandydavo sukelti vėmimą, kišdami pirštus į burną, tačiau to nerekomenduočiau daryti, kadangi svetimkūnis gali būti nusileidęs žemiau, todėl situaciją dar labiau pabloginsite“, – pasakoja O.Medzevičius.

Štai patarimai, ką turėtumėte daryti:

  • Reikia paimti vaiką (šis guli ant pilvo) ant rankų taip, kad neužkimštumėte nei nosies nei burnos, ranka prilaikydami kaklą ir paversdami vaiką žemyn – geriausia tai daryti atsisėdus, ištiesus vieną koją.

  • Taigi, paguldykite vaiką ant ištiestos kojos žemyn galva pakankamai nuožulniai ir 5 kartus trinktelėkite delno pagrindu į tarpumentę. Tik nepersistenkite ir netrenkite pernelyg stipriai.

  • Jeigu vaikas neatsigauna, tuomet apverskite jį ir perdėkite ant kitos rankos taip, kad galva gulėtų delne, o kojos ir rankos būtų skirtingose jūsų rankos pusėse.

  • Tada reikia daryti paspaudimus, tik atsiminkite, kad vaiko vidaus organai yra aukščiau nei suaugusio žmogaus, todėl 5 paspaudimus darykite kaip ir gaivindami – tarp spenelių per vidurį dviem pirštais.

  • Kartokite šiuos du veiksmus paeiliui, t. y. trinktelėjimą į tarpumentę ir paspaudimus tol, kol svetimkūnis pašalinimas, tačiau jeigu vaikas nebekvėpuoja, kuo skubiau pradėkite daryti pradinį gaivinimą.

  • Svarbiausia nesutrikite – laiku pradėtas daryti dirbtinis gaivinimas padeda išsaugoti gyvybę.

    VIDEO: Veiksmai, kuriuos privalu žinoti užspringus vaikui

Kaip daryti pradinį gaivinimą vaikui skaitykite: Vaizdo pamoka: kaip daryti dirbtinį kvėpavimą vaikui?

Kaip padėti suaugusiajam: Vaizdo pamoka: kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą ištikus nelaimei? Pataria specialistas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais