Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 09 01

Vartojate alkoholį prie vaikų? Kokiais atvejais gali būti apribota tėvų valdžia

Alkoholio vartojimas yra jautri tema, palietusi daug šeimų. Ir nors išgerti prie vaikų nėra draudžiama, nes nesame įsivedę nulio promilių taisyklės, pasitaiko situacijų, kuomet vaikams tokia aplinka tampa nesaugi. Ypač jei vaikas laiką leidžia su skyrium gyvenančiu ir išgerti linkstančiu vienu iš tėvų. Iš kitos pusės, vyno ar alaus taurę kartais išgeriantys tėvai baiminasi, ar dėl to nesulauks atitinkamų tarnybų dėmesio.
Asociatyvioji nuotr. / Eglė Šiugždinytė
Asociatyvioji nuotr. / Eglė Šiugždinytė

Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite mums el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą teisininkams, aiškiai išdėstant savo problemą.

Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

apie tai, ar galima vartoti alkoholio prie nepilnamečių, koks apsvaigimo laipsnis leidžiamas ir kokių pasekmių galima sulaukti, jei toks elgesys sukuria nesaugią aplinką vaikui, kalbamės su Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos valdybos nare, teisininke, mediatore Egle Šiugždinyte.

– Egle, įsivaizduokime situaciją, kad susitinka mamos, kartu atsiveda vaikų ir jos geria vyną ar kokteilius. Arba – kad su vaikais susirinkusios šeimos švenčia gimtadienį, ir nėra nė vieno suaugusiojo, kuris tuo metu nevartotų alkoholio. Ar tai teisėta? Ir ar tokiais atvejais alkoholio kiekis ir rūšis turi reikšmės?

– Lietuvoje alkoholio vartojimas prie vaikų nėra draudžiamas nei įstatymu, nei poįstatyminiu teisės aktu. Vadinasi, mamos ar tėčiai gali ramiai vaišintis alkoholiniais gėrimais. Tačiau alkoholio vartojimas prie vaikų turi būti saikingas, užtikrinantis jiems saugią aplinką. Ji laikoma nesaugia, jei abu tėvai arba vienintelis iš tėvų yra akivaizdžiai apsvaigęs nuo alkoholinių gėrimų ar psichotropinių medžiagų ir vaikui kyla reali grėsmė. Akivaizdžiu apsvaigimu laikoma, kai asmuo negali rišliai kalbėti, stabiliai stovėti ir koordinuotai judėti.

– Ką svarbu žinoti, kalbant apie suaugusiųjų alkoholio vartojimą prie vaikų?

– Nors Lietuvoje nėra nulio promilių taisyklės ir būtų galima manyti, jog nedidelio kiekio alkoholinio gėrimo vartojimas nesukeltų asmeniui akivaizdaus apsvaigimo, tačiau verta prisiminti, kad vienodas alkoholinio gėrimo kiekis asmenis veikia skirtingai. Kažkas gali apsvaigti ir nuo taurės vyno. Todėl rekomenduojama esant su nepilnamečiais vaikais pasirūpinti, kad bent vienas pilnametis asmuo būtų blaivus. Tai reikalinga tam, kad kas nors iš suaugusiųjų galėtų pasirūpinti nepilnamečiu vaiku nelaimės atveju, gebėtų iškviesti greitąją pagalbą, adekvačiai vertintų situaciją ir suteiktų vaikui saugumo jausmą.

– Esate minėjusi, kad sulaukiate užklausų iš skyrium gyvenančių mamų, prašančių apriboti tėvų valdžią, nes bendravimo su vaikais metu jie prie atžalų vartoja alkoholį. Ar tokiais atvejais svarbu, ar tai nutiko kartą, ar – pasikartoja?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais