10 baltymų šaltinių metantiems svorį

Baltymai – pagrindinė žmogaus organizmo statybinė medžiaga. Tačiau, kad ir kokie jie būtų naudingi, bet kuris mitybos specialistas pasakys, kad nedera pamiršti ir angliavandenių. O kokiuose maisto produktuose galima aptikti daugiausiai mums naudingų baltymų?
Maistas, kuriame gausu baltymų
Maistas, kuriame gausu baltymų / Fotolia nuotr.

Migdolai

Šie riešutai turi ne tik gerųjų riebalų, bet ir baltymų. Migdolus galite valgyti vienus, dėti į salotas, tuo labiau verta žinoti, kad jie malšina potraukį saldumynams. Vartokite išmirkytus pernakt – taip organizmas greičiau įsisavins maistingąsias medžiagas, taip pat lengviau virškinsite.

Vieno JAV universiteto mokslininkai tyrimais įrodė, kad migdolai padeda reguliuoti svorį. Tiriamieji dešimt savaičių kasdien valgė po 24 riešutus (56 g) ir nepriaugo svorio. Migdolai labai sotūs, jų sukrimtus nebesinori valgyti, todėl neužkandžiaujama kaloringais produktais. Šie riešutai taip pat naudingi sergantiems plaučių ligomis, kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo.

123rf.com nuotr./Migdolai
123rf.com nuotr./Migdolai

Moliūgų sėklos

Įberkite šių sėklų į pusryčių košę, jogurtą, varškę – taip ilgiau jausitės sotūs ir nenorėsite užkandžiauti iki kito valgymo. Moliūgų sėklose gausu mūsų organizmui gyvybiškai svarbių medžiagų, todėl per dieną rekomenduojama suvalgyti 2–3 šaukštus sėklų.

Taip pat skaitykite: Žarnyno valymas natūraliomis priemonėmis

Jomis galima gardinti pertrintas sriubas, šviežių daržovių salotas, namuose kepamą duoną. Paskrudinę moliūgų sėklas sausoje keptuvėje, paruošite gardų užkandį. Salotoms ir sriuboms skaninti naudokite tamsiai žalios spalvos, sodraus skonio moliūgų sėklų aliejų. Jis suteiks patiekalams ypatingą prieskonį.

Fotolia nuotr./Moliūgų sėklos
Fotolia nuotr./Moliūgų sėklos

Ekologiški kiaušiniai

Jie puikiai tiks pusryčiams ar pietums. Svarbiausia tai, kad kiaušiniai padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, be to, idealiai tinka tiems, kurie meta svorį. Kiaušiniuose yra baltymų (su visomis būtinomis aminorūgštimis), riebalų, angliavandenių, mineralinių medžiagų (magnio, kalcio geležies, fosforo, daug jodo), vitaminų E, B1, B2, B6 ir ypač daug A, D ir B12. Visai nėra vitamino C.

Didžiausias kiaušinių minusas – didelis cholesterolio kiekis trynyje. Viename kiaušinyje yra beveik visa cholesterolio dienos norma. Tačiau kiaušinio baltyme esanti aminorūgštis lizinas mažina jo koncentraciją kraujyje.

„Shutterstock“ nuotr./Jausmingi kiaušiniai
„Shutterstock“ nuotr./Jausmingi kiaušiniai

Ekologiškas jogurtas

Jogurtu gardinkite dribsnius, varškę, valgykite vieną su šviežiomis uogomis, paskaninkite trintus kokteilius. Svarbiausia, kad pats jogurtas būtų be cukraus, kitu atveju naudos iš jo nebus.

Taip pat skaitykite: Maisto produktai, padedantys lengviau užmigti

Nors pienas ir jo produktai vertinami prieštaringai, dietologai sutaria – rauginti gaminiai kur kas geriau. Na, o jogurtas (maždaug 250 ml) turi 579 mg kalio. Pridėkime ir baltymus, kurie puikiai tinka po treniruotės, sunkaus fizinio krūvio ar tiesiog sveikesnei vakarienei.

Fotolia nuotr./Karališkas jogurtas
Fotolia nuotr./Karališkas jogurtas

 Žole šertų gyvūnų mėsa

Tokioje mėsoje mažiau kenksmingų priedų, todėl tai kur kas sveikesnis pasirinkimas. Tokioje ne tik daug baltymų, bet ir gausu geležies. Taigi, jeigu sportuojate, stengiatės numesti svorio, geležis jums tikrai nepamaišys, kadangi suteiks visą pliūpsnį energijos.

Fotolia nuotr./Mėsa, pagardinta druska
Fotolia nuotr./Mėsa, pagardinta druska

Riebios žuvys

Lašišos, sardinės, upėtakiai – visos šios riebios žuvys pasižymi dideliu nesočiųjų riebalų kiekiu, itin teigiamai veikiančiu protinę veiklą ir nervų sistemą. Jeigu trūksta šių minimų naudingųjų medžiagų, tuomet prastėja atmintis, galima agresija, depresija.

Taip pat žuvyje yra ir jodo bei fosforo, o šie mikroelementai mūsų smegenims tiesiog būtini. Omega-3 riebalų rūgštys taip pat suvaldo cukraus šoktelėjimus, suteikia sotumo jausmą ir padeda numesti svorio.

Fotolia nuotr./Keptos sardinės su jogurto padažu
Fotolia nuotr./Keptos sardinės su jogurto padažu

Lęšiai

Juose gausu ląstelienos, baltymų, be to, lęšiai tinka ir sriuboms, ir troškiniams, iš jų galima kepti net kotletus! Senovėje lęšius vadindavo neturtingųjų mėsa, dabar juos mėgsta sveikata besirūpinantys žmonės.

Taip pat skaitykite: Riebalus deginantys maisto produktai

Be to, vienas puodelis lęšių turi net 35 proc. dienos normos geležies. Kuomet trūksta geležies, sutrinka ir medžiagų apykaita, nes organizmas negauna medžiagų, reikalingų darniai jo veiklai.

Fotolia nuotr./Lęšiai
Fotolia nuotr./Lęšiai

Avinžirniai

Avinžirniuose gausu mineralų, B grupės, P, A, E, C vitaminų, nepakeičiamų aminorūgščių, ląstelienos, o ir kilokalorijų ne per daugiausia (100 g – apie 320 kcal). Būtent visos naudingos medžiagos, esančios šioje ankštinėje kultūroje, padeda normalizuoti cholesterolio kiekį kraujyje, gerina kepenų veiklą, saugo nuo papildomų kilogramų naštos, veikia kaip antidepresantas.

Verta paminėti, kad avinžirniai gerina virškinimo sistemos darbą, normalizuoja cukraus kiekį kraujyje, gražina odą, gerina potenciją, regėjimą ir netgi yra puiki profilaktinė priemonė prieš tokias akių ligas, kaip katarakta ir glaukoma.

Shutterstock nuotr./Avinžirniai
Shutterstock nuotr./Avinžirniai

Bolivinės balandos

Šios kruopos, kaip ir ryžiai, idealiai dera su daržovėmis, žuvimi, įvairiais padažais, vaisiais, medumi. Jomis galima gardinti įvairias sriubas, troškinius. Netgi paprasta bulvių košė, praturtinta bolivinėmis balandomis, įgyja visai naują skonį. Taip pat jose gausu vitaminų A, C, E, B grupės vitaminų, kalio, magnio, seleno, vario ir folio rūgšties ir, žinoma, baltymų.

Fotolia nuotr./Bolivinių balandų ir daržovių košė
Fotolia nuotr./Bolivinių balandų ir daržovių košė

Kanapių sėklos

Kanapių sėklos ne tik skanios, bet ir turi daugybę mūsų organizmui naudingų medžiagų. Šios sėklos yra itin naudingos odai, padeda išlaikyti odos elastingumą ir lygumą. Kanapių sėklose yra itin daug gama-linoleno rūgšties (GLR) ir omega-6 rūgščių, kurios yra sudedamoji ląstelių membranų dalis.

Šios sėklos yra itin naudingos odai, padeda išlaikyti odos elastingumą ir lygumą. 

Trijuose šaukštuose sėklų yra 15 g augalinių baltymų, o šie baltymai labai naudingi kolageno gamybai, kuris ir yra atsakingas už odos elastingumą. Geriausia šias sėklas valgyti neapdorotas, nes karštis sunaikina visas naudingas savybes. Galite kanapių sėklomis paskaninti ruošiamas salotas ar įvairius kokteilius.

Fotolia nuotr./Kanapių sėklos
Fotolia nuotr./Kanapių sėklos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis