10 būdų, kaip pasijusti geriau

Mes tokie jau esame – kartais jaučiamės labai gerai, o kartais – ne. Ir ne visada žinome to priežastį – ji gali glūdėti giliai pasąmonėje. Nemaža dalimi nuotaika priklauso nuo mūsų pačių – net jei aplinka mus labai smarkiai veikia, patys pasirenkame, kaip į tai reaguojame. Kaip jaustis geriau?
Sėkmė
Labiau tikėkite savimi / Vida Press nuotr.

1. Eikite pirmyn

Neleiskite, kad bloga nuotaika ar gyvenimo pokyčiai sutrikdytų jūsų ritmą. Išlikite savo vėžiose ir stenkitės nukreipti energiją teigiama linkme. Kas benutiktų, nesustokite ir eikite pirmyn. Atgal gręžiotis galima tik jei ketinama ko nors iš to išmokti ar suprasti liūdesio priežastis.

2. Tikėkite savimi

Nesvarbu, kas benutiktų ar kaip besijaustumėte, tikėkite savo vidiniais resursais. Visi atsakymai glūdi jumyse ir esate pakankamai protingi, kad suprastumėte, ką turite daryti. Būkite kantrūs ir skirkite sau laiko.

3. Stebėkite savo mintis

Žmonės nemąsto tik teigiamai arba neigiamai – visur turi būti pusiausvyra. Jei jaučiate, kad negatyvios mintys jus aplanko, pabūkite su jomis ir paleiskite. Stenkitės išlikti atviri idėjoms, kurios gali padėti judėti pirmyn.

AOP nuotr.
AOP nuotr.

4. Sutelkite vidines jėgas

Atminkite, kad yra buvę ir blogiau ir jūs tai išgyvenote. Tikėkite savo vidine jėga ir galia siekti tikslų ir susidoroti su bet kokiomis kliūtimis.

5. Mylėkite save

Jūs neprivalote būti tuo, kuo esate šiandien, kai jaučiatės blogai. Pakeiskite tą blogą nuomonę apie save, būkite geresni ir atlaidesni sau, mylėkite save. Geriausia, ką galite padaryti, tai nustoti save skaudinti.

6. Nenorėkite per daug

Norai ir svajonės gali labai stipriai motyvuoti, bet jei norite daugiau, nei šiuo metu galite sau leisti/pasiekti/įgyvendinti, tai sukels daug skausmo. Siekite pasiekiamų svajonių ir džiaukitės mažomis pergalėmis. Svajokite tiek, kiek tai leis jums jaustis gerai.

7. Nusivylimas ir nesėkmė – gyvenimo dalis

Net ir gimę su „laimingais marškinėliais“ susiduria su nesėkmėmis, jie tiesiog žino, kad reikia iš klaidų pasimokyti ir nevalia nuleisti rankų. Be nesėkmių nemokėtume suprasti, kada patiriame sėkmę, visos dienos, poelgiai ir dalykai atrodytų vienodi.

8. Įveikite baimes

Jei jums dėl ko nors baisu ar neramu, tai gali jus sustiprinti – svarbu įveikti tas baimes. Kad tai padarytumėte, įvardykite sau, ko bijote, kokios to priežastys ir kas blogiausio gali nutikti. Gal tai ne taip ir baisu?

9. Nustokite save spausti

Jei mes blogai jaučiamės, tai norime būti geresni, nes manome, kad tada tas nemalonus jausmas išnyks.

Turėčiau daugiau siekti, būti geresnis – ar tokios mintys jums pažįstamos? Siekti būti geresniais – puiku, bet nereikia savęs spausti ką nors daryti ar smerkti, jei to nedarote. Psichologai teigia, kad jei mes blogai jaučiamės, tai norime būti geresni, nes manome, kad tada tas nemalonus jausmas išnyks, o jei neišnyks, tuomet gal esame nepakankamai geri kurioje nors srityje. Tai susiję su  vaikyste, kuomet jei tėvai yra liūdni ar pikti, vaikas mano, kad geresnis jo elgesys padarys tėvus laimingesnius ir jie daugiau dėmesio skirs jam. Kai taip nenutinka, vaikas pradeda galvoti, kad yra nepakankamai geras.

10. Pamedituokite

Meditacija, ypač sąmoningumo, taip išpopuliarėjo ne šiaip sau – esame pervargę, kupini įvairiausių emocijų ir nebežinome, kaip atgauti vidinę ramybę. Meditacija padeda tai padaryti, tai yra laikas, skiriamas išskirtinai sau, net jei meditacija tetrunka 10 minučių. Giliai pakvėpuokite, sutelkite dėmesį ne į įkyrias mintis ar problemas, o į tai, kaip šią akimirką jaučiasi jūsų kūnas, pajuskite, kaip jį užpildo oras ir šiluma. Tai padės nusiraminti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų