10 būdų sugadinti pirmąjį pasimatymą

Kartais visai nereikia leptelėti kvailystės – užtenka paliesti kitam nepageidaujamą temą ar tiesiog nepagalvoti, kaip mūsų žodžiai gali užgauti kitą. Taigi, besijaudindamos, ar patiksime partneriui, kartais pačios sugadiname pirmą įspūdį apie save.
Nevykęs pasimatymas
Nevykęs pasimatymas / Vida Press nuotr.

Taigi, kokių frazių ir temų vengti, į kokias situacijas geriau nepakliūti?

1. Pavėluoti (ar atvykti gerokai per anksti)

Pats paprasčiausiausias būdas sunaikinti beužsimezgančius romantiškus jausmus – priversti žmogų pusvalandį ar daugiau sėdėti vienišą kavinės gale ir spoksoti į duris. Tačiau nevertėtų ir itin pasiskubinti. Pasimatymas – tai ne pokalbis dėl darbo gigantiškoje kompanijoje, kur verta atvykti prieš 10 minučių. O ar galima šiek tiek vėluoti? Ne daugiau 3–5 minutes.

2. Prisipažinti, kad išnagrinėjote visą informaciją apie išrinktąjį socialiniuose tinkluose

Tai aišku, kad taip ir padarėte, ar ne? Feisbuke netgi radote jo tėvus bei giminaičius. Ir tai normalu – taip elgiasi dauguma. Tačiau nebūtina apie tai iškart prisipažinti. Pasakodama partneriui, kad prieš porą metų jis buvo gražiau apsikirpęs, ar žavėdamasi, kad jo kalė atsivedė tiek daug gražių šuniukų, atrodysite šiek tiek keistai – lyg būtumėte kaip koks seklys rinkusi apie jį informaciją. Geriau jau tyliai išanalizuokite jo mėgstamus dalykus ir tarsi netyčia palieskite juos pokalbyje.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

3. Šnekėti apie buvusius partnerius

Kam? Buvusieji – prabėgusių metų dalis. Juk būta visko: barnių, nevykusių atostogų, netęsėtų pažadų. Jūsų naujajam draugui ne tik bus neįdomu apie visa tai klausytis – jis padarys tam tikras išvadas apie jus. Pavyzdžiui, išklausęs pasakojimo apie sugadintą savaitgalį Paryžiuje, gali stoti jūsų buvusiojo pusėn – jam galbūt pasirodys, kad buvote pernelyg aikštinga. Na, o apie romantiškus momentus jis tuo labiau nenorės klausytis. Nes jei tarp jūsų vyravo tokia idilė, tai kodėl dabar sėdite su kitu, su kuriuo ką tik susipažinote internetu?

4. Pasakoti apie kitus pasimatymus

Jei egzistuotų premija už pačias nuobodžiausias ir kvailiausias temas, tai monologai apie nevykusius pasimatymus laimėtų pirmąją vietą.

Jei egzistuotų premija už pačias nuobodžiausias ir kvailiausias temas pokalbiams, tai monologai apie nevykusius pasimatymus laimėtų pirmąją vietą. Klausytis apie svetimus romantiškus pasimatymus taip pat nuobodu, kaip vartyti storus giminaičių nuotraukų albumus.

Pasakojimai apie „baisius“ kandidatus šį tą jam atskleis ir apie jus. Negalite nustygti nepasidalijusi mintimis apie tas dešimtis vyrukų, su kuriais buvote pasimatymuose ir kurių nebenorėjote matyti jau po penkių minučių? Rašykite tinklaraštį.

5. Apsimesti, kad nenuobodžiaujate

Nors veido išraiška ir kūno kalba sako ką kita. Dar blogiau, kai demonstruojamos dirbtinos emocijos: „Visai gerai atrodai!“, „Oho, kas galėjo pagalvoti!“ ir t. t.

Nežinote, ką sakyti? Paklausinėkite pašnekovo apie jo hobį. Neįdomus nei jo hobis, nei jis pats? Patylėkite, pasišypsokite ir raskite įtikinamą priežastį greičiau ištrūkti namo.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

6. Kalbėti apie politiką

Tik filmuose poros iki užkimimo barasi, o po to griūna į lovą ir audringai mylisi.

Tik filmuose poros iki užkimimo barasi, o po to griūna į lovą ir audringai mylisi. Realybėje ginčai politinėmis temomis toli gražu nėra patrauklus pasiūlymas pirmam pasimatymui. Nes dažniausiai apie tai diskutuojama pakeltu balsu ir įraudusiais veidais. O be to – ko siekiate tokiu pokalbiu? Norite pašnekovui įrodyti, kad jam vertėtų su jumis sutikti? Ar pakeisti jo pažiūras?

Vertėtų atsiminti, kad naujasis draugas gali būti puikiai pasikaustęs politinėmis temomis, todėl ginčas gali baigtis vos prasidėjęs. Ir paliks nemalonių nuosėdų.

7. Vertinti kito skonį

Kiekvienas turime savo muzikinį skonį, žiūrime tam tikrus filmus ar skaitome tam tikras knygas. Ir jei kas sako, kad mėgstama mūsų dainininkė neturi balso, o serialas, kurį žiūrėjome kelis kartus – visiškas niekalas, aišku, sutrinkame arba įsižeidžiame. Todėl susilaikykite nuo griežtų vertinimų, kai kalbama apie kito žmogaus skonį, ypač santykių pradžioje.

8. Maigyti telefoną

Dažniausiai frazė: „Minutėlę – man būtinai reikia atsiliepti!“ reiškia: „Jau geriau pašnekėsiu su bosu apie tai, kodėl pavėlavau atiduoti darbą, nei sėdėsiu čia su tavimi!“ . O didžiausias nepagarbos ženklas – neatitraukiant žvilgsnio maigyti telefoną, mestelint: „Kalbėk, kalbėk, aš klausau!“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

9. Per daug išgerti

Neperženkite limito – juk pažįstate save. Taip, per pirmąjį pasimatymą žmonės nervinasi, todėl tikisi įtampą sumažinti alkoholiu, bet dėl to dažnai prisidaro bėdos. Apgirstama juk nepastebimai (iš pradžių) – prieš sekundę dar linksmai kvatojote ir šmaikščiai juokavote, o dabar jau kitu vardu vadinate pašnekovą ir sunkiai tariate ilgesnius žodžius...

Išmokite laiku sustoti ir užsisakyti vandens.

10. Praleisti savo šansą

Jei galėtume į pirmąjį pasimatymą atsivesti pažįstamą, kuris prie kito kavinės staliuko jus stebėtų, o paskui pasidalytų mintimis apie jūsų porą, būtų kur kas paprasčiau. Dažnai žmonės po pirmojo pasimatymo apgailestauja, kad tiesiog pražiopsojo puikią progą. Pavyzdžiui, mergina, net ir matydama, kad vyriškis ja itin susidomėjęs, kažkodėl vaidina arogantišką gražuolę, niekuo neparodydama, kad ir jis jai krito į akį, o kai jis daugiau nepaskambina, graužiasi, kad pražiopsojo dar vieną šansą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų