Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

10 dalykų, kuriuos kiekviena moteris privalo žinoti apie savo organizmą

Mityba ir gyvenimo būdo įpročiai turi įtakos tiek sveikatai, tiek savijautai. Ar viską darome gerai, kad jaustumės geriau ir būtume gražesnės?
Mergina lovoje.
Mergina lovoje. / Fotolia nuotr.

1. Griežtų dietų laikymasis

Taip, griežtos dietos padeda greitai numesti nemažai kilogramų. Tačiau kai organizmas negauna pakankamo maisto medžiagų kiekio, jis pradeda kaupti atsargas. Todėl kai grįšite prie įprasto mitybos režimo, greitai sutirpdyti kilogramai sugrįš, dažnai ir su kaupu. Be to, drastiškos dietos sukelia ir emocinį susierzinimą.

2. Miego trūkumas

Miego stoka kenkia ne tik grožiui – atsiranda tamsūs ratilai ir patinimai po akimis, bet ir psichologinei savijautai – tampame dirglios, nervingos, sumažėja darbingumas. Dar daugiau, dėl lėtinio miego trūkumo atsiranda kraujo spaudimo, širdies ir kraujagyslių problemų bei didėja apetitas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dietologų išmintis: kaip sumažinti apetitą

3. Per daug riebaus maisto

Žinoma, visiškai atsisakyti riebalų tikrai negalima. Riebalų trūkumas sutrikdo medžiagų apykaitą. Jie taip pat reikalingi normaliam moters ciklui ir gebėjimui sėkmingai pastoti. Verta žinoti, kad kenkia ne patys riebalai, o besaikis jų vartojimas. Riebus maistas, ypač sulaukus tam tikro amžiaus, pagreitina kraujagyslių užsikimšimą ir sukelia virškinimo problemų.

4. Piktnaudžiavimas alkoholiu

Verta žinoti, kad kenkia ne patys riebalai, o besaikis jų vartojimas.

Apie alkoholio žalą organizmui būtų galima parašyti atskirą straipsnį. Na, o jeigu trumpai – įrodyta, kad moters organizmas, dėl fiziologinių skirtumų, prie alkoholio pripranta greičiau negu vyrų. Dėl nekontroliuojamo alkoholio vartojimo oda ima sausėti, ji greičiau raukšlėjasi ir sensta. Dar daugiau, alkoholis sumažina vaisingumą, nukenčia medžiagų apykaita ir normalus lytinių hormonų funkcionavimas.

5. Bučiniai ir apsikabinimai

Šie veiksmai iš tiesų padeda susidoroti su fiziniu ir emociniu nuovargiu. Viskas labai paprasta: tiek bučiniai, tiek apsikabinimai sukelia tam tikras moteriškųjų hormonų reakcijas – sumažina streso hormono kortizolio lygį ir padidina švelnumo ir gerumo hormono oksitocino lygį.

6. Didelės dozės kofeino

Per dieną rekomenduojama išgerti ne daugiau negu du puodelius kavos. Didesni kavos kiekiai didina kraujo spaudimą, sukelia nerimą, dirglumą ir miego problemų.

7. Bėgiojimas

Reguliarus bėgiojimas gerina raumenų tonusą, efektyviai padeda susidoroti su papildomais kilogramais ir, kas svarbiausia, – padeda susidoroti su stresu, nerimu ir netgi depresija.

8. Stresas

Šiek tiek streso yra naudinga mūsų organizmui. Trumpas stresas, pavyzdžiui, dirbant, padeda susikoncentruoti, didina darbo našumą ir kūrybingumą. Tačiau ilgalaikis stresas sukelia neigiamas pasekmes tiek psichiškai, tiek dvasiškai. Dėl nuolatinio streso žmogus greičiau sensta, jam tampa sunku susikoncentruoti, jis tampa lėtas, išsiblaškęs ir tarsi atitrūkęs nuo realybės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichiatrė ir psichologas – apie nerimą, organizmo atsparumą ir onkologinius susirgimus

9. Įsimylėjimas

Įsimylėjimas dėl tuo metu organizme vykstančių cheminių reakcijų sukelia euforiją ir hormonų audrą. Tiesa, ši nepaaiškinamos palaimos būsena greitai praeina. Tačiau neverta nerimauti: po tam tikro laiko įsimylėjimas arba tiesiog išnyksta, arba perauga į tikrą meilę.

10. Menstruacijos

Kiekvienos moters fizinė ir emocinė būklė menstruacijų metu yra subjektyvi. Dėl PMS gali padidėti arba sumažėti apetitas, atsirasti irzlumas, įtampa, baimė, galvos skausmai, miego sutrikimai, odos bėrimai ir pan. Kaip bebūtų, menstruacijos yra natūralus, vaisingos ir sveikos moters fiziologinis reiškinys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos