1. Sulčių gėrimai. Daugelyje jų galima rasti didelį cukraus kiekį, o sulčių būna vos keli procentai. Taigi šis gėrimas – ne pats sveikiausias pasirinkimas. Jei norite tikrų sulčių, rinkitės ką tik išspaustas. Tačiau jos irgi neturėtų būti skirtos troškuliui malšinti. Sultys veikiau yra maistas nei gėrimas. Stiklinė natūralių sulčių gali būti sriubos, bet ne vandens pakaitalas.
2. Plakti kavos gėrimai. Juose ne tik gausu kofeino, kurio nerekomenduojama „perdozuoti“, bet ir grietinėlės, riebaus pieno, sirupo, cukraus... Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad vienas šio saldaus gėrimo puodelis gali atstoti neblogus pietus. Jeigu negalite apsieiti be kavos, geriau rinkitės su liesesniu pienu ir atsisakykite papildomų priedų.
3. Aromatizuotas saldintas stalo vanduo. Didžiausia jų bėda – saldikliai ir sintetinės aromatinės medžiagos. Paprasčiau ir sveikiau rinktis natūralų geriamąjį vandenį. Na o jei jo skonis nepatinka, pagardinkite keliais griežinėliais citrinos arba vienu kitu šaukštu naminės uogienės.
4. Gazuotas vanduo. Nuolat geriamas stipriai gazuotas vanduo taip pat nėra geriausias pasirinkimas. Pasak specialistų, toks vanduo ilgainiui gali sutrikdyti virškinimo sistemą ir netgi turėti įtakos svorio augimui.
5. Kokteiliai. Dažniausiai jie ruošiami iš įvairiausių sudedamųjų dalių: sulčių, ledo, grietinėlės, valgomųjų ledų, svaigiųjų gėrimų ir pan. Tik pagalvokite, kokią kalorijų, kvapiųjų medžiagų ir saldiklių dozę gaunate su tokio gėrimo taure?! Atminkite – kuo gėrimas turi mažiau ingredientų, tuo organizmui jis sveikesnis ir lengviau apdorojamas.
6. Trintų vaisių kokteiliai. Jei tokius darote namuose – puiku. Galite būti tikra, kad jie bus paruošti tinkamai. Tačiau greitojo maisto užkandinėse gaminamuose kokteiliuose galima aptikti nemažai cukraus, kuris skanų gėrimą paverčia ypač kaloringu ir toli gražu ne tokiu sveiku, kaip įsivaizduojate. Beje, trintų vaisių kokteilius, kaip ir sultis, geriausia vartoti kaip atskirą patiekalą, pavyzdžiui, priešpiečiams.
7. Saldūs svaigieji gėrimai. Jie ne tik kaloringi, nes sudėtyje yra cukraus ir kitų papildomų kvapiųjų medžiagų, bet ir gali sukelti sveikatos problemų.
8. Limonadai. Jei jūsų šeima neįsivaizduoja gyvenimo be šio gėrimo, jį nesunku pasidaryti ir pačioms namuose – pagardinti medumi, vaisiais, uogomis... O ryškiai spalvotus limonadus geriau palikite parduotuvėje. Tai visiškai nenaudingas gėrimas nei jums, nei jūsų vaikams.
9. Sportininkų gėrimai. Šių gėrimų sudėtyje pasitaiko įvairių medžiagų, kurių organizmas visai nepageidauja. Tad jei nesportuojate rimtai, geriau negerkite jų savavališkai ir stenkitės atsigaivinti natūraliu vandeniu.
10. Energiniai gėrimai. Juose gausu cukraus, kofeino, todėl nuolat vartodama galite pridaryti žalos organizmui. Jei negalite be kofeino, tada be kuriuo atveju geriau puodelis natūralios kavos.
P. S. Kad ir kaip būtų, joks gėrimas niekada neatgaivins taip, kaip grynas vanduo. Tai yra pats sveikiausias ir natūraliausias pasirinkimas. Tereikia įprasti jį gerti ir kitų gėrimų ilgainiui nė nesinorės. Beje, Rytų sveikos gyvensenos žinovai pataria gerti ne šaltą, o drungną, maždaug kūno temperatūros (36–38 ºC) vandenį. Jų teigimu, būtent tokį skystį organizmas įsisavina geriausiai ir neeikvodamas energijos resursų.
Taip pat skaitykite: