10 lieknumo paslapčių iš moterų, kurios niekada nesilaiko dietų

Tikriausiai pažįstate ir jūs nors vieną „laimingąją“ moterį, kuri valgo ką nori, kiek nori, tačiau riebalai į kūną jai niekuomet neina. Nereikia jai laikytis jokių dietų, nereikia valgyti vien daržovių ar susilaikyti nuo saldumynų. Taigi, kokios šių moterų paslaptys?
Liekna mergina
Liekna mergina / „Fotolia“ nuotr.

Svarbu, kad kiekviena diena netaptų „specialia proga“

Galbūt pyragėliais vaišina darbe, galbūt tai desertas po romantiškos vakarienės ar skanėstas per draugės vakarėlį – progų suvalgyti „tik vieną“ skanėstą pasitaikyti gali išties nemažai, tačiau nebūtina joms visoms pasiduoti.

Ir nors kartais tikrai reikėtų save kiek palepinti, jei rūpinatės savo svoriu, pasistenkite pernelyg dažnai sau nenuolaidžiauti ir vietoj pyrago ar torto gabalėlio, verčiau jau suvalgykite saują džiovintų vaisių.

Vakarieniaudami kuo daugiau kalbėkite

Kartu susėdus prie vakarienės stalo su šeimos nariais, taip ir norisi aptarti visus dienos darbus bei patirtus nuotykius, tad nesistenkite savęs sustabdyti. Negana to, kalbėkite kuo daugiau – taip nukreipsite koncentraciją nuo maisto ir suvartosite kur kas mažiau kalorijų.

Venkite dietinių produktų

Tas pats galioja ir įvairiems dietiniams gėrimams, net ir tiems, kurie praturtinti vitaminais. Tokiuose gėrimuose ar maisto produktuose gausu paslėpto cukraus ar blogųjų angliavandenių, kurie pakelia cukraus lygį kraujyje ir galiausiai valgyti norėsis tik dar daugiau.

Rinkdamiesi tokius gėrimus ar produktus, atidžiai peržvelkite jų sudėtį ir atkreipkite dėmesį ne tik į tai, kiek juose vitaminų bei kitų naudingųjų medžiagų, bet ir į tai, kiek sudėtyje yra cukraus ar kitų saldiklių.

Nedrausite sau tam tikrų produktų

Ar pastebėjote, kad tų produktų, kuriuos labiausiai sau draudžiame valgyti, kur kas labiau ir norisi? Tai nėra kiauliška taisyklė, taip tiesiog jau veikia mūsų smegenys.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sveikos gyvensenos mokytojas S. Urbonas: „Nuo cukraus ir prasideda visos mūsų priklausomybės“ (I dalis)

Tarkime, jei šokoladą laikote draudžiamu maistu, kažkodėl apie jį daug dažniau galvojate, o kaskart jį pamačius taip ir svajojate paragauti to „uždraustojo vaisiaus“. Taigi, jei norite gyventi ramiau, verčiau jau pašalinkite žodžius „draudžiu sau“ iš savo žodyno.

Nepamirškite grožio miego

Miego trūkumas sujaukia mūsų organizmo hormonų balansą, o tai taip pat gali prisidėti prie vis augančių kilogramų. Kad taip nenutiktų, pasistenkite naktį išmiegoti bent aštuonias valandas arba tiek, kiek jaučiate, yra reikalinga jūsų organizmui.

Nebauskite savęs

Esate žmogus kaip ir visi – su savo ydomis ir silpnybėmis, tad nevertėtų itin plakti savęs kaskart, kuomet nepavyksta laikytis nusistatyto valgymo režimo ar jei ir vėl neatsispyrėte pagundai paragauti gardaus pyragėlio. Tiesiog atleiskite sau ir gyvenkite toliau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žalioji arbata: kam jos reikėtų vengti, kad nepridarytų žalos sveikatai

Gerkite daug vandens

Jį rinkitės vietoje limonadų, sulčių iš pakelių ar įvairių, kad ir dietinių limonadų. Nors juose galbūt ir mažiau kalorijų, tačiau cukraus tikrai yra nemažai. Būtent dėl to pats sveikiausias pasirinkimas ir yra vanduo. O jei norisi, jį galima paskaninti mėtomis, citrinomis ar agurkais.

Eksperimentuokite virtuvėje

Jei sveiki produktai atsibosta ir visi išbandyti patiekalai jau nebeteikia tokio susižavėjimo kaip anksčiau, nebijokite eksperimentuoti. Juk nauji skoniai atrandami bandymų ir klaidų metodu, tad išbandykite kitokius prieskonių derinius arba maistą skaninkite dar nebandytomis žolelėmis.

Neskaičiuokite kalorijų

Jau nekalbant apie tai, kad galiausiai tai tiesiog gali išvesti iš proto... Atminkite, kad kur kas svarbiau ne tai, kiek kalorijų suvartojate, o tai, kiek jų išdeginate. Taigi, energiją kalorijų skaičiavimui verčiau jau panaudokite skaičiuodami nueitus žingsnius ar nubėgtus kilometrus ir rinkitės maistą, kuriame būtų kuo daugiau skaidulų, naudingųjų medžiagų bei vitaminų, o ne tą, kuriame apstu tuščiųjų kalorijų.

Cukrų vartokite protingai

Deja, bet cukrus, kad ir koks skanus jis būtų, nėra sveikas mūsų organizmui. Nėra sveikas jis nei optimaliam kūno svoriui palaikyti, nei bendrai organizmo sveikatai pagerinti, tad ir vartoti jo derėtų kuo mažiau.

Tik tai daryti reikėtų ne tik mažinant dedamo cukraus kiekį į arbatą ar kavą, bet ir kuo rečiau vartojant įvairius padažus, kepinius ar gėrimus, kurių sudėtyje yra nepamatuojami cukraus kiekiai.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 priežasčių, kodėl nekrinta svoris

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų