Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

10 neįtikėtinai paprastų laimės patarimų ir įkvepiančių citatų

Laimingi norime būti visi, todėl laimės patarimų iš įvairių sveikos gyvensenos trenerių, rašytojų ar psichologų kiekvienas mielai klausomės. Ir vis tikimės, kad galbūt šįkart išgirsime tą dar niekur negirdėtą ir visiems tinkantį laimės receptą
Laiminga mergaitė
Laiminga mergaitė / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 2 Psichologija Laimė

Ir nors informacijos apie laimę išties gausu, nepasimesti padės dvi svarbios konstantos, kurias derėtų atminti kiekvienam. Visų pirma, visiems tinkančio laimės recepto nėra –esame skirtingi, tad ir bendro būdo, kaip visiems tapti laimingais, negali būti. Antra – laimė tai yra įprotis. O tai gera žinia, mat jūs iš tiesų galite pasirinkti būti laimingesni.

Kad šis kelias būtų lengvesnis, portalas „Psychology Today“ pateikia 10 lengvų ir, kaip įrodė mokslas, į laimę vedančių patarimų.

1. Nesitikėkite, kad atrasite visiems tinkančią laimės lygtį

Kad ir kaip norėtume jus pradžiuginti, visiems tinkančios laimės formulės, deja, nėra – kiekvieną iš mūsų supa skirtinga socialinė aplinka, individualūs vaikystės potyriai bei skirtingos išmoktos pamokos, tačiau tam tikra prasme tai ir gera žinia – tokiu atveju kiekvienas galime atrasti tik sau tinkantį laimės receptą. Tik atminkite viena – laimė ne tikslas, tai ilga ir smagi kelionė.

„Kartais žemėlapį tiesiog reikėtų išmesti. Nes žemėlapis – tai gyvenimas, kurį jau nugyveno kažkas kitas. Pradėkite nuo nulio ir žemėlapį kurkite patys“ – Cora Carmack.

2. Nesivaikykite šlovės ir pinigų

Kopkite karjeros laiptais, siekite savo finansinių tikslų, tačiau darykite tai tam, kad save realizuotumėte, o ne tam, kad turtuose atrastumėte savo laimę. Toli gražu ne kiekvienas didžiulės įmonės vadovas ar milijonierius yra laimingas.

Taip pat skaitykite: Lengvas būdas nustoti nerimauti: 16 auksinių taisyklių

Kaip rodo tyrimai ir žmonių istorijos, net ir loterijoje laimėta krūva pinigų daug laimės neatneša. Veikiau priešingai – po laimėjimo iššvaistyti pinigai streso gyvenime sukelia daug daugiau nei jo buvo prieš tai.

„Pinigai nėra gyvenimo tikslas“ – Corbettas Barras.

3. Nevenkite iššūkių

Žmonėms iššūkiai yra būtini – juk be jų nustotume tobulėti, o tobulėjimas yra pagrindinė pasitenkinimo savimi ir savo gyvenimu sąlyga. Anot psichologų, įvairi protą ir emocijas stimuliuojanti veikla (karjeros, šeimos ar kitose gyvenimo srityse) padeda kur kas realiau suvokti savo tikslus ir pabėgti nuo gyvenimiškos rutinos.

„Gyvenimas – tai arba drąsus nuotykis, arba – visiškas niekis“ – Helen Keller.

4. Treniruokite savo psichologiją ir nusiteikimą

Sustyguota psichologija ir sveiki gyvenimo būdo įpročiai – yra neatsiejami laimės komponentai, tad tokia veikla kaip meditacija ar pozityvaus mąstymo terapijos itin reikalingos norint pagerinti nuotaiką, susitvarkyti emocijas bei atsipalaiduoti nuo patiriamo streso.

„Jūsų protas gali būti jūsų stipriausias raumuo arba didžiausias jūsų priešas. Tinkamai jį ištreniruokite“ – autorius nežinomas.

5. Būkite dėkingi

„Fotolia“ nuotr./Mylimųjų rankos
„Fotolia“ nuotr./Mylimųjų rankos

Nepamirškite būti dėkingi ir vertinti tai, ką turite – juk vos per akimirksnį visko galite netekti. Manote, kad laimė pavers jus ir dėkingais? Deja, ne, tačiau dėkingumas tikrai gali prisidėti prie jūsų laimės. Anot tyrimus atlikusio psichologijos profesoriaus Roberto Emmonso, nuolat juntamas dėkingumas gerina nuotaiką, išgyvenimo įgūdžius bei fizinę ir emocinę žmogaus savijautą.

Taip pat skaitykite: Emocijų paleidimo instruktorius Rytis Lukoševičius: „Norite būti laimingi? Nebesinešiokite skausmo“

„Dėkingumas paprastą dieną gali paversti padėkos diena, rutininius darbus – džiaugsmu, o įprastas galimybes dėkingumas paverčia palaiminimu“ – Williamas Arthuras Wardas.

6. Būkite dosnūs

Galimybė duoti suteikia kur kas daugiau laimės nei galimybė gauti. Taigi šia prasme, laimę išties įmanoma nupirkti. Sociologas Michaelis Nortonas tikina, kad pinigai gali nupirkti laimę, bet tik tuo atveju, jei jie bus leidžiami ne savo poreikiams, o tiems, kam kažko tikrai trūksta.

„Jei norite, kad laimė truktų valandą, eikite trumpo pogulio. Jei norite, kad laimė truktų visą dieną, išsiruoškite žvejoti. Jei norite, kad laimė truktų metus, paveldėkite turtus. O jei norite, kad laimė truktų visą gyvenimą, padėkite kitam žmogui“ – kinų patarlė.

7. Šypsokitės

Galimybė duoti suteikia kur kas daugiau laimės nei galimybė gauti.

Erzina, kuomet žmonės vis klausia, kodėl nesišypsote? Patikėkite, tai jie daro ne veltui. Kiekviena šypsena, net ir išspausta per prievartą, mažina stresą ir nerimą, tad stresinėse ir jaudulį keliančiose situacijose ypač patariama šypsotis, kad ir kaip iš pradžių tai gali būti sunku. Šį faktą patvirtino ir mokslininkai.

„Šiandien nepažįstamajam padovanokite vieną savo šypseną. Galbūt jam tai bus vienintelis per dieną matytas saulės spindulys“ – H. Jacksonas Brownas.

8. Venkite negatyvių žmonių

Nuolatiniai skundai, perdėtas didžiavimasis savimi, narcisizmas ar tiesiog negatyvus požiūris į gyvenimą – tai savybės, kurių derėtų vengti tiek renkantis draugus, tiek ir keičiant save. O galbūt pats metas savo pozityvų požiūrį perteikti ir jiems?

„Pernelyg didelė meilė sau kelia šiurpą. Tai lyg gyvatė, kuri įgels vos tik nusisuksi“ – George'as Gordonas Noelis Byronas.

9. Sakykite tik tiesą

Ir sakykite ją ne tik kitiems, bet ir sau, juk svarbiausia – nemeluoti sau pačiam. Nebėkite nuo savo problemų, nesislėpkite nuo patiriamo skausmo ir nebandykite tiesiog viską pamiršti – kiekvieną emociją reikia išjausti, kitaip jos tik kaupsis ir kels dar daugiau streso.

„Trijų dalykų ilgai niekaip nepaslėpsi. Tai saulė, mėnulis ir – tiesa“ – Buddha.

10. Laukite auksinio savo amžiaus

Greit bėgantys metai neturėtų jums kelti liūdesio. Nemanykite, kad kažką prarandate – juk ne veltui sakoma, kad laimė ateina su metais ir gyvenimiška patirtimi.

Tą įrodė ir mokslininkai – anot jų, nors senyvame amžiuje žmonės taip pat patiria nemažai streso dėl savo sveikatos, skausmų ir kitų faktorių, tačiau jie su šiuo stresu moka susidoroti kur kas geriau nei jauni žmonės.

„Galbūt aš jau ir senolė, bet na ir kas? Vis tiek esu karšta!“ – Betty White.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?