Jūs pamirštate, apie ką ką tik kalbėjote
Štai ką tik įsitraukę kalbėjotės, o kitą akimirką jau pradanginote pokalbio giją. Jei labai dažnai pamirštate, apie ką kalbėjote, arba negalite prisiminti, ką norėjote pasakyti, tai gali būti rimtas signalas. Toks neva išsiblaškymas gali liudyti sutrikusią kraujo apytaką smegenyse arba mikroinsultą.
Ir net jei po kelių sekundžių viską prisimenate, numoti ranka į tokią būseną negalima.
Būtinai kreipkitės į gydytoją ir būkite pasirengę tam, kad kritiniu atveju jus nukreips smegenų tyrimams. O greičiausiai jums bus išrašyta vaistų kraujui suskystinti ir cholesterolio kiekiui jame sumažinti. Be to, itin svarbu keisti gyvenimo būdą – mesti rūkyti, atsisakyti alkoholio, riebaus, saldaus ir sūraus maisto.
Valgyti geriausia mažomis porcijomis 5 kartus per dieną, taip pat 5 kartus per savaitę po 30 minučių skirti fiziniam krūviui, kad pagerintumėte smegenų aprūpinimą krauju.
Kelias dienas iš eilės jums atrodo, kad kažkas pateko į akį
Sveiko žmogaus regėjimas turi būti aiškus, akys neturi skaudėti, ašaroti ar raudonuoti. Dar vienas perspėjantis signalas – nesugebėjimas matyti tiesių linijų. Langai ar durų staktos jums atrodo banguotos? Tai raumenų audinių degeneracijos požymis, kuris gali sukelti ir apakimą.
Ankstyvos stadijos karcinoma išgydoma; beje, vyrai ja suserga dukart dažniau nei moterys.
Be to, dar atkreipkite dėmesį į „museles“ ir „sproginėjimus“. Dažnai jie perspėja apie besiartinančią migreną, tačiau gali pasireikšti ir be galvos skausmo.
Pojūtis, lyg žvelgtumėte į pasaulį pro ploną tiulį – tai vienas iš kataraktos požymių. O staigus ir trumpalaikis regėjimo praradimas ar didelės „muselės“, kuri trukdo jums matyti, atsiradimas – priežastis kuo skubau kreiptis į gydytoją, jei norite išsaugoti regėjimą.
Ėda rėmenį po baliaus
Šie nemalonūs pojūčiai dažnai aiškinami persivalgymu, saiko nejautimu. Tačiau šių pojūčių atsiradimo priežastis gali būti ta, kad skrandžio rūgštis patenka į stemplę, sukeldama uždegiminius procesus, palikdama rūgštų skonį burnoje bei pakenkdama dantims.
Dažnai tokie simptomai pasireiškia vakare, tačiau juos gali sukelti ir ankšti drabužiai ar staigūs judesiai. Būna, kad rėmeniu skundžiasi nėščios moterys ir žmonės, turintys antsvorio, nes svoris trukdo maistui judėti reikiama kryptimi.
Nuolatinis rėmuo gali palikti randų, o dėl to pasunkėja rijimas, gali net išsivystyti stemplės vėžys. Jei rėmuo vargina kartą per savaitę, būtinai kreipkitės į gydytoją. Valgykite mažesnėmis porcijomis ir būkite pasirengę, kad gydytojas išrašys vaistų, mažinančių skrandžio rūgštingumą, o kai kuriais atvejais gali siūlyti operaciją, kad būtų sutvirtintos stemplės sienelės.
Mieguistumas dieną
Ryte sunkiai keliatės ir jaučiatės pavargę, net jeigu vakare laiku atsigulėte miegoti, o partneris skundžiasi, jog knarkiate? Galima priežastis – apnėja, kai trumpam (apie 10 s) nustojama kvėpuoti miego metu.
Atsibudus jums gali skaudėti galvą, gali varginti koncentracijos sunkumai, o dieną galite užmigti vos prisėdę.
Kvėpavimo sutrikimai miego metu gali padidinti širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, insulto riziką, o ką jau kalbėti apie galimas nelaimes kelyje.
Reikėtų kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Taip pat nepamaišys, jei atsikratysite antsvorio ir sumažinsite suvartojamo alkoholio kiekį.
Dažnai apima pojūtis, kad nutirpo ranka ar koja
Galite nubusti kamuojami nemalonių pojūčių, nes miego metu buvo sutrikusi kraujotaka rankose ar kojose. Toks simptomas neatrodo rimtas, tačiau, jei galūnės dilgčiojimas apima kartą per savaitę ar dažniau, verta nueiti pas gydytoją, nes tas nutirpimas gali reikšti pažeistus nervus.
Be to, reguliarus dilgčiojimas gali signalizuoti apie ankstyvą insultą ar diabetą, tačiau dažniausiai jis nurodo pažeistą nervą. Rizikos grupėje atsiduria žmonės, kurie nukentėjo nelaimingo atsitikimo ar darbe turi nuolat atlikti pasikartojančius, monotoniškus veiksmus.
Talijos apimtis pastebimai padidėjo
Dažniausia priežastis – persivalgymas. Bet jeigu pilvo pūtimą lydi anemija ir bendras svorio kritimas, tuomet talijos padidėjimą gali lemti pilvo ertmės ligos ar netgi vėžys.
Kai atmesite kaip galimas priežastis persivalgymą ir nėštumą, tuomet nieko nelaukdamos eikite pas gydytojus išsitirti. O jei pilvą pučia nuolat, net ir nedaug pavalgiusios jaučiatės persivalgiusios ir dar kamuoja skausmai apatinėje pilvo dalyje, kreipkitės į gydytojus nedelsdamos – gali būti, jog sergate kiaušidžių vėžiu.
Skausmas kojose – lyg pasitempus raumenis
Galima priežastis – ne fizinis aktyvumas, o kaip tik jo nebuvimas. Jei skausmas apima po daugelio valandų sėdėjimo prie kompiuterio ar ilgo skrydžio, priežastis gali būti giliųjų venų trombozė. Jei bent pusantros valandos dirbate sėdėdami be jokių pasivaikščiojimų, tai kraujo apytaka kojose pastebimai sutrinka.
Pagrindiniu trombozės simptomu laikomas paraudonavimas ir navikas, tačiau iki 80 procentų pacientų, turinčių trombozę, skundžiasi tik skausmais kojose, dėl ko gydytojai pateikia klaidingą diagnozę – raumenų patempimas.
Trombozės priežastimi taip pat gali būti nėštumas, nutukimas, vėžys. Rizikos grupėje atsiduria ir vyresni nei 60 metų asmenys.
Žaizdelė, kuri neužgyja
Jei maža žaizda ar spuogas neišnyksta per 2–3 savaites, tas vietas pasekite įdėmiau. Tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas įdrėskimas ar uždegimas, iš tiesų gali būti bazinių ląstelių karcinoma – odos vėžys. Ankstyvos stadijos karcinoma išgydoma; beje, vyrai ja suserga dukart dažniau nei moterys.
Stebėkite apgamus ir kitus naujus darinius ant akių vokų, ausų, galvos odos, nugaros ir pečių – ypač jei šiltu metų laiku daug laiko praleidžiate lauke ir nesinaudojate apsaugos nuo saulės priemonėmis.
Bazinių ląstelių karcinoma plinta kur kas lėčiau nei melanoma. Bet kuo ilgiau atidėliosite vizitą pas gydytoją, tuo rimtesnės gali būti pasekmės.
TAIP PAT SKAITYKITE: Moteris, kuri niekada nenuleidžia rankų: per penkias dienas netekusi 27 kg prisikėlė kaip feniksas
Kosulys, kuris nepraeina
Sausas kosulys, kuris nepraeina per mėnesį, ar nuolatinis perštėjimas gerklėje – dar vienas simptomas, kurio nederėtų ignoruoti. O dar jums sunku ryti bei apima jausmas, kad maistas tarsi stringa gerklėje?
Tai gali būti gastroezofaginis refliuksas – procesas, kurio metu rūgštus skrandžio turinys iš skrandžio pakyla į stemplę, sukeldamas sudirgimą. Vyrams jis gresia triskart dažniau nei moterims.
Kitos galimos užsitęsusio kosulio priežastys: astma, plaučių vėžys, širdies ligos.
Jums visą laiką norisi gerti
Nuolatinis troškulys – vienas esminių diabeto požymių. Dėl ligos padidėja gliukozės kiekis kraujyje. Tai verčia dažniau šlapintis, o tai reiškia, jog organizmas reguliariai netenka drėgmės. Organizmas siekia atstatyti skysčių balansą – žmogus gali išgerti iki 10 l vandens per parą ir vis tiek jaustis ištroškęs.