10 priežasčių gerti kuo daugiau vandens

„Įvaizdis yra niekas, bet troškulys – viskas!“ – tokie žodžiai nuskamba vienoje žymioje reklamoje. Sutikite, ir tai neginčijama tiesa.
Vanduo
Vanduo / Shutterstock nuotr.

Daugelį šimtmečių žmonija malšino troškulį tiesiog geriamuoju vandeniu. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame karaliauja gazuoti gėrimai, alkoholis ir kofeinas, nėra viskas taip paprasta. Malšindami šiais išvardytais gėrimais troškulį žmonės neretai pamiršta, kad paprastas geriamasis vanduo yra ne tik naudingas, bet ir gyvybiškai būtinas jų organizmui. Didžioji dauguma asmenų nė neįsivaizduoja, koks neapsakomai svarbus jų sveikatai, grožiui ir figūrai yra vanduo.

Portalas Ji24.lt pažeria jums šūsnį priežasčių, kurios, nė neabejojame, tik paskatins jus daugiau gerti vandens.

Taigi vanduo...

...jaunina, skaistina odą. Savo grožiui ypatingą dėmesį skiriančios moterys išleidžia krūvas pinigų veido ir kūno odą puoselėjančiai kosmetikai. Be abejonės, nėra čia nieko smerktino, tačiau jos pamiršta gana pigią ir ne mažiau efektyvią priemonę – vandenį. Kasdien geriant daug vandens, smarkiai pagerėja ląstelių veikla, oda iš vidaus „drėkinama“, pagerėja jos elastingumas, mažiau vargina sausos odos problemos.

...pašalina toksinus iš organizmo. Vanduo pašalina toksinus iš virškinamojo trakto. Visi puikiai žinome, kad inkstai – organizmo „filtras“ ir  šis jų gebėjimas tiesiogiai priklauso nuo išgeriamo vandens kiekio.

...sumažina širdies smūgio riziką. Neseniai atliktas mokslinis tyrimas įrodė, kad tiems žmonėms, kurie per dieną išgeria mažiausiai penkias sklidinas stiklines vandens, širdies smūgio tikimybė yra gerokai mažesnė nei tiems asmenims, kurie per visą dieną teišgeria tik dvi stiklines vandens.

...yra tarsi sąnarių ir raumenų „tepaliukas“. Vanduo padeda susidaryti specialiam skysčiui, „sutepančiam“ sąnarius ir raumenis. Sportininkai, ypač tie, kurie paskyrė savo gyvenimą sunkiajai atletikai, puikiai žino, jog vandens stygius organizme sukelia raumenų spazmus. Tad jei sportuojate savo malonumui ir jus vis vargina mėšlungis, atminkite – sveikatos bėdos atslūgs tik pradėjus gerti daugiau vandens prieš ir po sporto užsiėmimo.

...suteikia energijos. Per dieną žmogus vidutiniškai netenka apie 10 stiklinių skysčių (prakaituodamas, kvėpuodamas, šlapindamasis ir tuštindamasis). Net nedidelė dehidratacija gali sukelti galvos skausmą, dirglumą, nuovargį.

Shutterstock nuotr./Vanduo labai reikalingas žmogui
Shutterstock nuotr. / Vanduo labai reikalingas žmogui

Vanduo žūtbūt reikalingas organizmui, mat deguonies kiekis kraujotakos sistemoje tiesiogiai priklauso nuo išgerto vandens kiekio. Kuo organizme daugiau deguonies, tuo daugiau riebalų sudeginama energijai gauti; o jei organizme stinga deguonies, tuomet jis nepajėgus sunaikinti riebalų ir paversti jų energija. Moksliškai patvirtina, kad vanduo ypač reikalingas normaliai smegenų veiklai.

...veikia virškinimo sistemą. Vanduo ne tik apsaugo nuo vidurių užkietėjimo, bet turi įtakos ir virškinimo procesui. Kad organizmas įsisavintų su maistu gaunamus angliavandenius ir baltymus, taip pat būtinas vanduo. Be to, jis yra šalinimo proceso iš organizmo dalis (pvz., šlapinimasis).

...sumažina ligų ir infekcijų tikimybę. Dėl vandens stygiaus organizme  žmogus gali rimtai susirgti, tiksliau – lėtine dehidratacija. Kūno ląstelės nuolat negauna reikiamo vandens kiekio, o tai mažina jų aktyvumą ir atveria kelią įvairiems susirgimams, kurie, žinia, silpnina žmogaus imunitetą.

...reguliuoja kūno temperatūrą. Vanduo kontroliuoja kūno temperatūrą. Po intensyvių sporto treniruočių suprakaitavę ir gerai įšilę sportininkai neretai griebiasi taip vadinamųjų sportinių gėrimų. Daugumos ekspertų nuomone, vanduo kaip kūno termoreguliatorius šią funkciją atlieka kur kas geriau nei plačiai reklamuojami gazuoti gėrimai su cukrumi.

Beje, nustebsite sužinoję, kad vanduo – tai maistinė medžiaga, kurios organizmui reikia labai daug. 50–70 proc. vidutinio suaugusio žmogaus svorio sudaro būtent vanduo, kuris susijęs su termoreguliacijos procesu.

...degina riebalus ir formuoja naujus raumenis. Kaip minėta, dehidratacija lėtina baltymų sintezę, kuri raumenims padeda formuotis.  Naujiems raumenų audiniams susidaryti reikia labai daug energijos. Kuo mažiau kalorijų sudeginama, tuo daugiau jų lieka organizme kaip antsvoris.

...teigiamai veikia savijautą. Vanduo kontroliuoja karštį, atkuria skysčių pusiausvyrą ir šalina iš organizmo gleives.

Vanduo – labai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Stenkitės gerti jo kuo daugiau iki, per ir po intensyvaus fizinio krūvio, esant karštoms dienoms ar mažam drėgmės kiekiui, viduriuojant, pykinant, pakilus aukštai temperatūrai ir kt.

ĮSIDĖMĖKITE! Žmogaus organizmas gali pasisavinti maždaug 120 ml vandens kas 10 minučių Taigi nepersistenkite!

Įpraskite gerti vandenį kas valandą. O kad šis procesas taptų malonus ir patrauklus, siūlome jums keletą idėjų:

  • Į stiklinę vandens įdėkite keletą mėtų lapelių ar porą skiltelių geltonųjų ar žaliųjų  citrinų. Gerkite atvėsintą vaisių vandenį.
  • Vietoj įprastos juodosios arbatos rinkitės tradicinę žaliąją kinų ar įvairių žolelių arbatas, tarkime, ramunėlių, obuolių, mėtų.
  • Visuomet į stiklinę įlašinkite šiek tiek citrinų sulčių. Šiltas vanduo su citrina, geriamas rytais tuščiu skrandžiu, šalina iš kepenų toksinus ir padeda kovoti su antsvoriu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis