15 būdų, kaip išmesti iš galvos tai, kas skaudina

Greičiausiai ne vienam mūsų yra tekę galvoti apie ką nors ir niekaip negalėti, nesugebėti išmesti iš galvos minčių, girdėtų žodžių, komentarų, elgesio, kurie mūsų galvoje persukami it užstrigusi plokštelė. Ką jau bekalbėti apie mylimuosius, kurių paveikslai ir patirtis su jais persekioja metų metus.
Temos: 1 Psichologija

8. Jūsų mintys nėra faktai. Įdomu – netikėkite viskuo, ką patys galvojate. Nerimas, įtampa, baimė, stresas – visa tai tiesiog „plėšosi“ mūsų kūne. Emocijos – fizinės, ir tai priimame manydami, kad mintys turi būti faktai. Kodėl mes taip blogai jaučiamės, jeigu mūsų jausmai nėra tiesa ir kaip atsikratyti savigraužos? 

Tibeto budizmo mokytojas Tsokyni Rinpoche sako, kad kitą kartą, pagauti emocijų pliūpsnio – nuo nerimo iki pykčio, turime prisiminti, kad tai, ką jaučiame fiziškai ir emociškai, yra tikra, tačiau ne tiesa.

9. Kaip išaugti iš tokių emocijų? Meditacijos mokytoja ir psichologė Tara Brach mano, kad kai save užrakiname pyktyje, įsižeidžiame dėl to, ką kažkas padarė ar pasakė, teisiame ir pan., patys save uždarome į kančių kalėjimą. Įvykis + reakcija = kančia. Kai mes pradedame susidoroti su savo jausmais ir supratame, kodėl mūsų reakcija buvo vienokia ir ką jausmai apie mus atskleidžia, tai yra visai kitokia patirtis: įvykis+analizė+susitaikymas= augimas.

Vida Press nuotr./Laiminga pora
Vida Press nuotr./Laiminga pora

10. Niekada neatstumkite kitų pagalbos ir neišmeskite savęs iš savo širdies. Net jeigu tai yra nepatogus pasirinkimas.  

11. Jūs nesate laiko magas. Dažnai mes galvojame, ką būtume padarę kitaip, kaip pasielgę, pasakę... Kas gi nesvajojo apie galimybę grįžti atgal ir ištaisyti klaidas. Tačiau realybė tokia – kas įvyko vakar, yra tas pats, kas įvyko prieš tūkstančius metų majų laikais. To neapakeisi ir su tuo tiesiog reikia susitaikyti.

12. Atleiskite. Budistas psichologas Jackas Kornfieldas sako: „Nebūkite lojalūs savo kančiai, tai nėra būtina“. Tačiau ką darome mes? Ogi susitelkiame į tai, ką patyrėme, kas mums nutiko. Taip, tai gali būti skausminga, siaubinga, tačiau atleidimas skirtas ne kitam, o jums patiems. Tam, kad tiesiog galėtumėte gyventi laisvai.

13. Užimkite savo protą kitais dalykais. Streso mažinimo mokytoja ir psichologė Trish Magyari tikina, kad vaizduotė yra neįtikėtinai galingas dalykas, be to, ji gali padėti mums pamiršti stresines mintis ir kitas deginančias emocijas. Štai kas padeda išbandžiusiems – įsivaizduokite, kad esate vandenyno dugne ir matote, kaip viskas plaukia pro jūsų akis. Tiesiog gili, rami ir mėlyna jūra ir vanduo aplinkui...

Taip pat skaitykite: Marijos Duobaitės kelias į suvokimą: „Neverta kompleksuoti dėl apvalių formų. Svarbiausia – meilė sau“

Kad išlaisvintumėte savo mintis, turite sulaužyti tai, kas jus riboja dabar. 

14. Siųskite meilę ir gėrį. Psichologai tikina, kad kai negalite negalvoti apie tą, kuris jus veda iš proto ar labai įskaudino, pabandykite įsivaizduoti, kad turite gražų šviesos kamuolį, kuriame patalpinate įkyrias mintis iššaukiančius asmenis, ir laikote tol, kad jūsų pyktis pradeda garuoti. Tikinama, kad tai tikrai veikia.

15. Pusantros minutės pertrauka. Sudėtinga situacija ar erzinantis žmogus gali jus paveikti visai kitaip, jeigu atsipūsite vos 90 sekundžių. Gilus kvėpavimas ir stengimasis negalvoti apie tai, kas kamuoja, padės įnešti šviesesnių minčių į tai, ką turite padaryti. Kad išlaisvintumėte savo mintis, turite sulaužyti tai, kas jus riboja dabar. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs