1. Apsivilkite pižamą
Jeigu turite kelis tokius drabužėlius, pasirinkite patį švelniausią ir minkščiausią. Daiktų tekstūra ir jos sukeliamas pojūtis veikia mūsų savijautą: pasak psichologų, tarp lytėjimo ir emocijų egzistuoja glaudus ryšys, kuris atsiranda ir įsitvirtina žmogaus atminty dar kūdikystės metais.
2. Pasiklokite lovą
Atlaidžiai nusišypsojote? Be reikalo. Išorinė tvarka (galime kalbėti ir apie tuščią, švarią virtuvės kriauklę, ir apie nesimėtančius po butą daiktus, ir apie spindintį veidrodį, ir apie tvarkingus stalčius...) daugeliui padeda susikurti vidinę tvarką ir ramybę: tai labai praverčia mūsų chaotiškame pasaulyje.
3. Įsitaisykite supamąją kėdę
Gal manote, kad besisupantis baldas – tik kūdikių arba senjorų kambariams tinkamas atributas? JAV senelių namuose tris mėnesius buvo stebima, kaip keitėsi ligotų gyventojų elgsena ir nuotaika: šešias savaites pastarieji kasdien suposi kėdėse nuo pusvalandžio iki dviejų valandų su puse, antra tiek laiko supimosi mechanizmas buvo blokuotas. Rezultatas štai koks: tie senukai, kurie suposi daugiausia, akivaizdžiai tapo ramesni, linksmesni, daliai sumažėjo ligų sukeliamas skausmas... Pasakykite, kodėl supamosios kėdės terapija negalėtų praversti jums?
TAIP PAT SKAITYKITE: Pozityvus kalbėjimas: nauja mada?
4. Pagelbėkite kitiems
Kalbame apie tokį niekniekį, kaip pagalba nerandančiam dviejų litų, kad užmokėtų už automobilio stovėjimą, ar pasiūlymas keletą valandų pabūti aukle ir išleisti į laisvę draugę, užsisėdėjusią namie su kūdikiu. Pasirodo, toks nesavanaudiškas poelgis gali juntamai sumažinti geradario vidinę įtampą ir pagerinti nuomonę apie pasaulį.
5. Pasidarykite sąrašą
Lape pagal prioritetus surikiuoti darbai ir tikslai leidžia pajusti tvirtesnį pagrindą po kojomis, geriau sustyguoti mintis ir jausmus. Šito reikia, kad labiau pasitikėtumėte savimi, tiesa?
6. Padainuoookite!
Visai nesvarbu, kad neturite klausos, nepasitikite savo balsu – vis tiek dainuokite!
Jei varžotės ir nenorite to daryti prie pašalinių, susiraskite saugią vietelę (sufleruojame: automobilis, rūsys, parkas…). Visai nesvarbu, kad neturite klausos, nepasitikite savo balsu – vis tiek dainuokite! Įrodyta, kad šitaip žmogus pagilina kvėpavimą (ir šis tampa kokybiškesnis), geriau aprūpina kraują, tad ir kiekvieną savo ląstelę deguonimi, stimuliuoja smegenų darbą, paskatina vadinamųjų „geros savijautos“ hormonų endorfinų gaminimą...
7. Pasidovanokite pedikiūrą
Argi pėdų mirkymas šiltame vandenyje su kvapniu žolelių ekstraktu ir sauja smulkių masažuojamųjų akmenėlių, vėliau šveitimas, tepimas drėkinamuoju kremu, nagučių tvarkymas ir lakavimas nepriverčia pamiršti visus rūpesčius, stebuklingai neatgaivina ne tik kojų, bet ir viso kūno?
8. Pasimėgaukite vienatve
Išeiginė tuščiuose namuose su žvakėmis, gerai nuteikiančia muzika, mėgstamu patiekalu, jaukia antklode ir įdomia knyga (tik ne televizoriumi!) – nuostabi galimybė pabūti savimi. Išmėginus gali paaiškėti, kad tai kur kas geresnis (ir ekonomiškesnis) poilsis nei vizitas į SPA.
9. Pakeiskite žadintuvą
Antai kompanija „Philips“ yra sukūrusi žadintuvą „Wake-up Light“, kurio kasdienis rytinis pasilabinimas neveda žmonių iš proto, priešingai – netgi labai gerai nuteikia. Tikrai neatsisakytumėte būti pažadinta saulutės ir gamtos garsų, tiesa? Tarkim, turite atsikelti septintą: „Philips“ daikčiukas nuo 6.30 val. ima skleisti vis stiprėjančią ir saulės spindulius imituojančią šviesą, o 7.00 val. dar paleidžia paukščiukų trelių ar jūros ošimą... Rojus! Jo pasidairykite elektroninėse parduotuvėse.
TAIP PAT SKAITYKITE: 9 idėjos, galinčios „perkrauti smegenis“
10. Įsigykite augalą
Vieno tyrimo metu buvo aiškinamasi, ar skiriasi žmonių, dirbančių kabinetuose, kuriuose yra augalų, ir žmonių, sėdinčių tik tarp kompiuterių, stalų ir lentynų, savijauta. Taip, skiriasi! Laimingesni ir labiau patenkinti gyvenimu – pirmieji. Tyrėjus nustebino tai, kad augalas ant stalo netgi nukonkuravo gražų vaizdą pro langą. O kaip atrodo jūsų darbo vieta: ar ten žaliuoja bent jau kaktusas?
11. Pažerkite „ačiū“
Ar kada nors gyvenime esate padėkojusi kiemsargiui už tai, kad švarina jūsų kiemą? Parduotuvės kasininkei už tai, kad greitai aptarnavo? „Ačiū“ nieko nekainuoja, bet šį žodį ištarusi tokiomis aplinkybėmis, kokiomis anksčiau jo nesate sakiusi, turėtumėte pasijusti kitaip – džiaugsmingiau.
12. Išleiskite pinigus įspūdžiams
Patariame nusipirkti ne daiktą, bet įspūdį, t. y. nueiti papietauti į prašmatnų restoraną ar „užsifundyti“ koncertą.
Ar ir jūs laikote „šopingą“ vienu greičiausių būdų praskaidrinti savo nuotaiką? Tuomet patariame nusipirkti ne daiktą, bet įspūdį, t. y. nueiti papietauti į prašmatnų restoraną ar „užsifundyti“ koncertą. Psichologė Miriam Tatzel apklausė daugiau kaip 300 žmonių ir išsiaiškino, kad tie iš jų, kurie lengvai atveria piniginę panašioms pramogoms, jaučiasi laimingesni už linkusius investuoti į drabužius ar papuošalus.
13. Nematykite ir negirdėkite
Pasakykite sau griežtai ir užtikrintai: „Taip, reikalų milijonas, taip, nežinau, kaip viską suspėti, bet dabar dešimt minučių aš galvosiu vien apie tai, kas man malonu.“ Ir padarykite tai! Neapsiribokite vienu bandymu – įpraskite kasdien trumpam tokiu būdu „atsijungti“ nuo aplinkos. Beje, kaip parodė kūdikių stebėjimas, ir jiems kyla toks poreikis: kai kurie mažyliai tiesiog nusisukdavo arba užsidengdavo akis, kai aplinka imdavo pernelyg stimuliuoti.
14. Perverskite senas nuotraukas
Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, kad žiūrėjimas į asmenines nuotraukas su mielais žmonėmis ir vietomis nurungė kitus tradicinius dalykus, kurių griebiamasi, siekiant pasijausti geriau: šokoladą, alkoholį, televizorių, muziką.
15. Būkite čia ir dabar
Koncentruokite dėmesį į tai, ką darote, o ne ką veikėte vakar ar veiksite rytoj.
Tiesiog koncentruokite dėmesį į tai, ką darote, o ne ką veikėte vakar ar veiksite rytoj. Visais pojūčiais, visomis mintimis stenkitės būti su tais, kurie šiuo metu yra greta jūsų. Jei esate viena ir, tarkim, valgote – kiekvieną kąsnį dėkite į burną ne automatiškai, bet sąmoningai. Tai geras būdas atsikratyti erzelio ir patirti momento (o iš jų juk ir susideda gyvenimas) pilnatvę.