Lytinės funkcijos sutrikimas – tai nuoroda į širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą, išsėtinę sklerozę, skydliaukės sutrikimus. 2015 m. JAV mokslininkų publikuotas tyrimas, kurio metu buvo sekama 1790 vyrų sveikata, o po 7 metus trukusio duomenų rinkimo paaiškėjo, kad vyrai, kenčiantys nuo erekcijos sutrikimų, net 70 proc. dažniau miršta priešlaikine mirtimi.
Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas savižudybių atvejų 2016 m. Vilniaus mieste kokybinis tyrimas atskleidė, kad net 20 proc. nusižudžiusių vyrų turėjo prostatos problemų.
Tačiau daugybė atliktų tyrimų ir apklausų rodo, kad vyrai bijo kreiptis pagalbos – verčiau renkasi kentėti ar ieškoti išeičių juodojoje rinkoje. Dažnai erekcijos sutrikimas sukelia psichologinę įtampą, kurios pasekmės – depresija, alkoholizmas, buitinis smurtas ar savižudybės. Paradoksalu, kad vienas dažniausių antidepresantų šalutinių poveikių ar alkoholizmo rezultatų – erekcijos sutrikimas. Tai lyg uždaras ir nesibaigiantis ratas.
Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas savižudybių atvejų 2016 m. Vilniaus mieste kokybinis tyrimas atskleidė, kad net 20 proc. nusižudžiusių vyrų turėjo prostatos problemų. Nors ne visi prostatos vėžiu sergantieji turi erekcijos sutrikimų, bet vis tik daugelis besigydančių susiduria su šia problema.
Erekcijos sutrikimams gydyti skirti vaistai Lietuvoje parduodami tik su receptu, tuo tarpu išradingesni vyrai vaistus siunčiasi internetu ar perka turgavietėse, negaudami nei gydytojo konsultacijos, nei žinodami, kokios kokybės produktą vartoja. Baisiausia, kad dalis sergančiųjų širdies ligomis, erekcijos sutrikimams gydyti skirtų vaistų vartoti negali – tai itin pavojinga.
Kitos šalys, susiduriančios su ta pačia problema, rado drąsų sprendimą, kurį siūloma įgyvendinti ir Lietuvoje: kreiptis į vaistų gamintojus, kad šie pateiktų specialų preparatą vyrams, kurį būtų galima įsigyti be recepto.