Giedrė dievina vegetarinę virtuvę, todėl savo patirtimi mielai dalinasi internetinėje vegetarinio maisto gaminimo laidoje „Virtuvės iššūkis“ kartu su Lietuvos sveikuolių sąjungos savanore, žurnaliste Milda Noreikaite.
Gyvenimo „kaip visi“ rezultatas – prasta sveikata ir nervingumas
Vegetarinę virtuvę moteris atrado prieš aštuonerius metus. „Iki to laiko gyvenau kaip ir daugelis aplinkinių – „kultūringas“ alkoholio vartojimas per šventes ir savaitgaliais, atšilus orams gamtoje kepami šašlykai, cigaretės, greitas maistas, to rezultatas – nuolat skaudanti galva, didėjantis kūno svoris, nervingumas, prastėjanti sveikata. Mano gyvenimas pasikeitė, kai tvirtai nusprendžiau, kad laikas susirūpinti savo kūnu“, – prisimena moteris.
Tikslas – atsikratyti nereikalingų kilogramų
„Susiradau labai griežtą dietą, kai visą dieną reikėdavo gyventi pusiau alkanai, valgyti tik nurodytus baltyminius produktus ir tik nustatytomis valandomis. Buvo labai sunku, bet buvau užsispyrusi. Pradėjau lankyti aerobiką, daug ir intensyviai sportuoti. Nuo didelio krūvio ir mažo maisto kiekio kartais pradėdavo svaigti galva. Bet nepasidaviau. Svoris intensyviai krito. Džiaugiausi rezultatais, tačiau kamavo jausmas, kad, jei grįšiu prie ankstesnės mitybos, tai svoris gali grįžti dar didesnis. Pradėjau daug skaityti literatūros apie sveiką gyvenimo būdą. Atradau daug naudingos informacijos, kuri mane labai sudomino. Per tris mėnesius numečiau 25 kg, jaučiausi energinga, tačiau jaučiau, kad kūnas šiek tiek nukankintas. Aerobikos treniruotes pakeičiau į jogą“, – sako Giedrė.
Atsisakyti alkoholio buvo paprasta
„Nusprendžiau, kad toks gyvenimas ir tokia savijauta man patinka. Pradėjau vis labiau gilintis į sveiką gyvenimo būdą, atradau Ajurvedą. Atėjo supratimas, kad mes ne tik kūnas, bet ir šis tas daugiau. Pasinėriau į dvasines praktikas. Visomis gautomis žiniomis dalinausi su vyru. Jis mane labai palaikė ir su laiku pats pradėjo domėtis viskuo, ką aš jam pasakodavau. Nusprendėme atsisakyti mėsos, žuvies, kiaušinių. Taip pat visiškai atsisakėme alkoholio. Ir tai buvo taip paprasta. Tikriausiai todėl, kad viską darėme kartu su vyru.
Artimieji į mūsų pasikeitusį gyvenimo būda žiūrėjo labai nepatikimai. Bandė įtikinti, kad be mėsos ilgai neišgyvensime. Ir dabar dar išgirstame argumentų, kodėl reikėtų valgyti mėsą ar retkarčiais išgerti taurę vyno.
Natūraliai pasikeitė ir draugų ratas, kadangi pasikeitė pomėgiai. Po kurio laiko mūsų nebekviesdavo į vakarėlius, kuriuose vartojamas alkoholis. Šventinį stalą tikrai galima nukrauti ir be mėsos, žuvies ar alkoholio. Ir tai jau ne vieną kartą teko įrodyti savo artimiesiems ir draugams. Turėjau galimybę ruošti vestuvių vaišes be mėsos, žuvies ir kiaušinių, dažnai gaminu maistą įvairiose stovyklose pagal vegetarams skirtą meniu. Ir nors vyksta amžinos diskusijos apie sveikuoliško gyvenimo būdo naudą ir žalą, kiekvienas turime teisę rinktis, kaip mums gyventi. Ir jeigu aš jaučiu, kad toks gyvenimo būdas man tinka, suteikia gyvenimo džiaugsmą, jėgų, energijos, jeigu jaučiu prasmę gyventi ir padėti kitiems, tai aš renkuosi tokį gyvenimą“, – tikina G.Šedbarienė.