Štai trijulė, anot womenshealthmag.com, kurią galite pradėti gurkšnoti.
Kava
Kava yra tobulas gamtos energinis gėrimas: tyrimai rodo, kad prieš treniruotę išgėrę du-tris puodelius kavos, treniruositės ilgiau ir stipriau, nei būtumėte tai darę be kofeino, o tai reiškia, kad sudeginsite daugiau kilokalorijų. Vienas tyrimas, publikuotas žurnale „Journal of Sports Medicine and Physical Fitness“, parodė, kad sportuojantieji padarė beveik 20 proc. daugiau pakartojimų su kojų treniruokliu, kai buvo išgėrę kavos.
Tačiau atminkite: visada gerkite tik juodą kavą, kadangi grietinėlė ir cukrus yra greičiausias būdas panaikinti treniruotei teikiamus privalumus. (Be to, yra daugybė kitų priežasčių, kodėl jūsų kūnas mėgsta kavą.)
Ledinis vanduo
Citrinos sultis pakeiskite sauja ledukų: šalti gėrimai skatina kūną eikvoti daugiau energijos, kad palaikytų taip mėgstamą 36,6 laipsnių temperatūrą. Tai reiškia, kad per dieną išgėrę tris 700 ml porcijas ledinio vandens, galite sudeginti 100 papildomų kalorijų, teigia Mitzi Dulan, dietologė, mitybos specialistė bei knygos „The Pinterest Diet“ autorė. Tad gerkite ledinį vandenį kasdien, ir per metus galite atsikratyti net iki 4,5 kilogramų.
Žalioji arbata
Žalioji arbata yra nuostabi – be to, kad joje nėra kalorijų, ji pagreitina riebalų deginimą bei svorio metimą. Vienas tyrimas, publikuotas žurnale „Journal of the American College of Nutrition“, atskleidė, kad tyrimo dalyviai, du mėnesius kasdien išgerdavę po keturis puodelius žaliosios arbatos, atsikratė 3 kilogramais daugiau nei gėrusieji paprastą vandenį.
Kitas, 2013-aisiais „European Journal of Nutrition“ žurnale publikuotas tyrimas parodė, kad reguliariai žaliąją arbatą geriantys asmenys sveria mažiau, jų liemens apimtis yra mažesnė, jie džiaugiasi daugybe kitų žaliosios arbatos teikiamų privalumų (mokslininkai spėja, kad žaliojoje arbatoje esančių katechino antioksidantų ir kofeino derinys yra atsakingas už tokį poveikį).
Rinkitės šviežią, ką tik užplikytą arbatą be jokių priedų – buteliukuose parduodamose arbatose yra mažiau antioksidantų ir gerokai daugiau cukraus. Taip pat venkite nepatvirtintų papildų su žaliąja arbata: neretai tokie papildai kenkia kepenims, bei juose gali būti nesaugios žaliosios arbatos komponentų izoliatų dozės.