Kūno masės indeksas (KMI) – tai ūgio ir svorio santykio rodiklis, kuris leidžia įvertinti, ar žmogaus svoris normalus, o gal jau antsvoris bei nutukimas. Šis indeksas
apskaičiuojamas pagal formulę: KMI = Kūno masė (kg) / Ūgis (m2). Taigi pasitikrinkite, ar sveriate normaliai, o gal šiek tiek per daug:
mažiau kaip 18, 5 – nepakankamas svoris
18,5 – 25 – normalus svoris
25 – 30 – antsvoris
30 ir daugiau – nutukimas
Kas gali padėti atsikratyti pilvo riebaliukų?
Dr. Esa Davis, profesoriaus asistentė iš Pitsburgo medicinos universiteto (JAV) pabrėžia, kad nutukimas pilvo srityje taip pat gali sukelti diabeto riziką bei yra susijęs su medžiagų apykaitos sutrikimais. Amžius, stresas, prasta mityba ir per mažas dėmesys sportui taip pat skatina svorio augimą. O kas gi džiūgauja, kai pilvukas pradeda dribti?
Specialistai pažymi, kad labiausiai svoris didėja artėjant prie amžiaus vidurio, kadangi tuo metu raumenys pradeda prarasti savo formą, ir nors svoris išlieka toks pats, šiuo atveju, kūno formos ir proporcija, simetrija yra kur kas svarbiau.
Taip pat skaitykite: Pamirškite KMI – talijos apimtis daug svarbesnė
Nėra stebuklingo būdo, kuris per kelias savaites jus privers puikuotis pilvuku it lyginimo lenta, tačiau mokslininkai siūlo keisti požiūrį ir gyvenimo būdą – tuomet, tikėtina, rezultatai bus ne iš piršto laužti.
Valgykite liesų baltymų
Verta žinoti, kad maiste yra tiek gyvūninės, tiek augalinės kilmės baltymų, o pastarieji yra kur kas naudingesni mūsų organizmui. Tačiau žmonės ne tik kad nevalgo jiems taip reikalingų baltymų, bet apgaudinėja save rinkdamiesi paprastuosius angliavandenius, kurie tik dar labiau sukelia alkio jausmą.
Taip pat skaitykite: Liekna talija be dietų? Įmanoma!
Per daug angliavandenių virsta riebalais ant jūsų pilvo, todėl jaučiatės ir labiau pavargę, ir prastesnės formos. O štai baltymai padeda formuotis raumenimis ir išlikti jiems geros formos. Ką valgyti? Puikus pasiūlymas: vištiena, žuvis, vaisiai, daržovės, ankštinės kultūros. Specialistai sako, kad vien mitybos negana – reikia ir pajudėti.
Sporto taisyklė: 30–50 minučių kasdien
Paprasta, tačiau veiksminga – judėkite kasdien bent po 30–50 minučių, kad suaktyvintumėte savo medžiagų apykaitą ir patys jaustumėtės geriau. Specialistai sako, kad kardiotreniruotės pagražina formas, o, pavyzdžiui, joga arba pilatesas bei jėgos treniruotės, pratimai su svoriais suteikia stangrumo pilvukui. Žmonės dažnai mano, kad pakanka valandos sporto kasdien, kad jų pilvo riebalai išnyktų, tačiau mokslininkai atskleidė, kad sėdimas darbas, ypač, jeigu sėdite daugiau negu 4 valandas per dieną, gali būti kone pražūtingas jūsų formoms. Tai ne tik skatina senėjimą, bet ir kenkia figūrai, todėl būtina daryti petraukėles, pasivaikščioti ir apskritai būti kuo aktyvesniems visos dienos metu. Tik valandos sporto visiškai negana! Išbandykite: Tobulas pilvo presas – vos per 4 minutes?
Išvaikykite stresą
Klasikinė joga, kvėpavimo pratimai, meditacija – visa tai nėra kažin kokios šarlatanų sapalionės, o netgi atvirkščiai: padeda atrasti vidinę ramybę, nuo kurios priklauso ir kūno, ir dvasinė sveikata.
Stresas mūsų organizme skatina hormono kortizolio išsiskyrimą, kuris turi įtakos riebaliukų formavimuisi. Taigi, pasitelkite būdus, kurie padės jums atsipalaiduoti ir nusiraminti – juk nuo to priklauso ir jūsų grožis!