Įžengę į oro uostą pastebite daug greitojo maisto restoranėlių, kuriuose galima įsigyti greitai paruošto maisto arba užkandžių, tačiau neretai susiduriame su sveiko maisto trūkumu.
Keleiviai kartais lėktuve arba oro uoste ieško sveikesnio maisto, bet nieko neradę čiumpa jau pašildytą pusfabrikatį. Toks maistas turi nemažai kalorijų ir stabdo medžiagų apykaitą, žmonės darosi tingūs ir mieguisti, taip pat šie produktai siejami su nutukimo ir širdies kraujagyslių ligų atsiradimu.
Keletu patarimų, kaip neprarasti sveiko gyvenimo būdo ir sklandžiau išgyventi adaptacinį kelionės periodą, dalijasi asmeninis treneris Gytis Beikus, kuris keliaudamas pas savo klientus į įvairias Europos šalis pastebėjo oro uostų restoranų trūkumus.
Patarimai:
1. Susiplanuokite dienotvarkę ir ją kruopščiai išanalizuokite. Viskas priklausys, kiek būsite oro uostuose ir kiek truks pats skrydis, nuo to priklausys, kokį maistą pasirinkti.
Jei teks ilgai laukti, jums tiktų negendantys produktai, tokie kaip nekaloringi, mažai cukraus, daug skaidulų turintys sveikuoliški batonėliai arba džiovinti vaisiai, riešutai. Iš anksto įsidėkite užkandžių į rankinį bagažą, kuriuos būtų patogu valgyti keliaujant – pavyzdžiui, ryžių, grikių arba kukurūzų trapučių.
2. Pavalgykite namuose prieš skrydį šviežiai pagaminto maisto. Tai galėtų būti orkaitėje kepta žuvis su citrina ir smidrais arba kepta kalakutienos krūtinėlė su viso grūdo makaronais ir apvirtu brokoliu. Vegetarams – virtos pupelės su grikiais ir pekininiu kopūstu.
3. Nepamirškite gerti daug skysčių. Keliaujant per oro uosto kontrolės postą neleidžiama turėti skysčių, todėl perėję jį nusipirkite paprasto vandens. Skrendant lėktuvu patiriamas aukštas slėgis, sausas oras ir mažesnis deguonies kiekis, todėl reikalinga gerti daugiau skysčių.
Taip sumažinsite dehidrataciją, odos džiuvimą, kojų tinimą ir kitus nepatogumus, kurie gali atsirasti dėl slėgio ir sėdėjimo ankštoje lėktuvo kėdėje.
G.Beikaus patarimu, svarbu nuolat palaikyti tinkamą kūno, maisto ir reguliaraus fizinio aktyvumo pusiausvyrą. Žmonės keliaudami patiria nemažai streso ir laukimo, todėl reikia tam pasiruošti tiek emociškai tiek teisingai parengti kūną duodami jam teisingą maistą ir susistemindami savo dienotvarkę, o kūnas jums atsidėkos geromis emocijos ir visos išvykos veržlia energija.