Tyrimą atlikusios Edith Cowan universiteto (Australija) komandos teigimu, gauti rezultatai rodo, kad nedidelė pasipriešinimo treniruotė, kurios metu daugiausia dėmesio skiriama raumenims ilginti, yra daug veiksmingesnis metodas. Kitaip tariant, sunkaus hantelio kėlimas nuo juosmens iki krūtinės gali būti ne toks naudingas raumenų formavimui kaip atvirkštinis judesys. Žinoma, jis sudegina daugiau kalorijų, tačiau alternatyva labiau sustangrina raumenis ir taip pat sukelia pokyčius smegenyse, susijusius su didesniu raumenų reaktyvumu.
Šiame eksperimente dalyvavo 26 jauni ir sveiki suaugusieji. Visi jie buvo suskirstyti į dvi grupes. Viena grupė dukart per savaitę atliko trijų sekundžių trukmės bicepso tempimo treniruotes. Kita grupė tuos pačius pratimus atliko tris kartus per savaitę.
Po keturių savaičių mokslininkai palygino jų alkūnės lenkiamųjų raumenų jėgą ir jų dvigalvio žasto ir stipinkaulio raumenų storį.
Po to šie rezultatai buvo palyginti su ankstesniu tų pačių autorių tyrimu, kurio dalyviai penkias dienas per savaitę atliko panašius pratimus.
Šiame ankstesniame tyrime geriausius rezultatus davė 3 sekundžių trukmės treniruotės, kurios ilgino bicepso raumenis.
Mokslininkai pabrėžia, kad tyrimo metu aiškinosi tik labai konkrečius duomenis: ar tokios treniruotės padeda sustiprinti rankų raumenis. Todėl, jų nuomone, trumpos treniruotės tikriausiai nepadeda pagerinti širdies ir kraujagyslių būklės – jos puikiai veikia tik raumenų jėgą.
Nepaisant to, dabartinis tyrimas rodo, kad šie trijų sekundžių trukmės ekscentriniai bicepso susitraukimai gali padėti pasiekti įspūdingų fizinių rezultatų vos per tris treniruotes per savaitę.
Tyrėjų teigimu, svarbiausia žinutė – kad net ir labai mažas fizinis krūvis gali turėti įtakos mūsų organizmui, jei jis atliekamas reguliariai, rašoma „Science Alert“.
Tyrimas paskelbtas žurnale „European Journal of Applied Physiology“.