1. Dažniausiai pasitaikanti peršalimo arba sušalimo priežastis – šilumos praradimas per atviras kūno vietas. Daugiausia jos prarandame per nepridengtą galvą. Nors mitas, kad per ją galime prarasti net 70 proc. šilumos mokslininkų jau buvo paneigtas, bent apie 10 proc. jos tikrai „išgaruoja“. Kūnui tenka išeikvoti daug energijos bandant tai kompensuoti ir palaikyti normalią kūno temperatūrą.
2. Tyrimai rodo, kad žiemą visiems padidėja širdies smūgio grėsmė ir kartais tai baigiasi mirtimi. Dėl šalto oro gali susiaurėti kraujagyslės, sulėtėti kraujotaka ir padidėti kraujo spaudimas. Ištirta, kad kuo šiltesnis kraštas, tuo daugiau žmonių miršta dėl peršalimo, nes būna nepasiruošę šaltoms žiemoms. Kepurė – viena geriausių apsaugų žiemą nuo šalčio.
3. Puikiai žinoma, kad plaukams reikia nuolatinės drėgmės ir deguonies. O žiemą, esant šaltam orui, drėgmė greitai išgaruoja, be to, plaukų folikulai susitraukia ir jie gauna mažiau deguonies, dėl to gali išsausėti, pradėti lūžinėti ar net slinkti. Nešiokite kepurę, kad drėgmė ir deguonis liktų plaukuose ir jie būtų labiau apsaugoti nuo nemalonaus oro.
4. Būnant lauke be kepurės esant žemai temperatūrai jums gali pradėti skaudėti galvą. Nosies sinusų kraujagyslės dėl šalčio iš pradžių susiaurėja, o po to – išsiplečia, ir dėl to paskausta galva. Be to, į smegenis staiga priplūsta daugiau kraujo. Kai arterijos susitraukia, skausmas dingsta. Panašiai skaudėti galvą gali išgėrus labai šalto gėrimo ar suvalgius ledų.
Taigi geriausia, ką dėl savęs galite padaryti šią žiemą, tai nešioti kepurę, šaliką bei pirštines, pasitepti veidą specialiu kremu, kuris apsaugo ne tik nuo šalčio, bet ir ultravioletinių spindulių, ir gerai pašildyti namus.