Taigi, jeigu norite suaktyvinti medžiagų apykaitą, belieka šiuos maisto produktus ir gėrimus įtraukti į savo valgiaraštį, rašoma bodyandsoul.com.au.
Vanduo
Paprasta, tačiau ne visada lengvai įgyvendinama idėja. Atrodo, kas čia tokio gerti vandenį, ar ne? Tačiau labai dažnai pamirštame, koks jis svarbus mūsų sveikatai. Prisiminkite, kad gerdami vandenį jūs padedate ir savo virškinimo sistemai, tad venkite dehidratacijos. Būtent pastaroji būklė užkerta kelią riebalų nykimui.
Šilauogės
Jos ne tik itin skanios uogos, įtinkančios išrankiausiems, bet ir yra antioksidantų šaltinis. O būtent antioksidantai kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie grasina įvairiomis ligomis, stabdo raumenų augimą. Tikrai neprašausite šiomis uogomis paskaninę trintus kokteilius, košes, sveikus desertus, ar tiesiog valgydami vienas, kadangi jose gausu naudingųjų medžiagų ir labai mažai cukraus.
Žalios lapinės daržovės
Špinatai, lapiniai kopūstai, mėtos, petražolės, brokoliniai kopūstai turi itin daug ląstelienos, dėl kurios ilgau jaučiamės sotūs, bei geležies, naudingos organizmui. Taip pat tokiose daržovėse labai mažai kilokalorijų, kas leidžia mėgautis jomis be didelės sąžinės graužaties.
Migdolai
Tai vieni sveikiausių riešutų, kuriuos patartina visuomet turėti po ranka. Jie labai naudingas užkandis, kupinas įvairių mikroelementų. Ilgam suteikiantys sotumo jausmą migdolai puikiai tinka įvairiems patiekalams gardinti, taip pat turi daug ląstelienos, vitamino E. Tik nepadauginkite – net ir riešutus reikia vartoti saikingai.
Žalioji arbata
„American Journal of Clinical Nutrition“ rašoma, kad žalioji arbata medžiagų apykaitą pagreitina net 4 proc. per 24 valandas. Tad kodėl gi neišbandžius šio stebuklo? Žalioji arbata dar ir šalina toksinus bei šlakus. Be to, aktyvina kraujotaką, gerina atmintį, nuima nuovargį, žvalina ir stiprina imuninę sistemą. Žalioji arbata prilyginama porcijai vaisių salotų. Puodelyje žaliosios arbatos flavonoidų, kurie veikia kaip antioksidantai, keturiskart daugiau nei stiklinėje apelsinų sulčių.