1 žingsnis – išjunkite visus prietaisus
Išjungti galite viską, kas jus trikdo, – telefoną, kompiuterį, visus prietaisus, kurie jus priverčia jaustis įsitempusiu. Taip pat tuo pačiu galite pabandyti „atsijungti“ ir nuo emocijų, išorinio pasaulio trikdžių ir dirgiklių. Tiesiog atitrūkite nuo fizinio kūno ir leiskite sau pabūti kelias akimirkas ramybėje.
2 žingsnis – kvėpuokite
Tris kartus įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną. Giliai ir lygiai kvėpuodami pajusite, kaip jūsų kūnas visiškai atsipalaiduoja. Be to, ne vienas tyrimas atskleidžia kvėpavimo naudą streso mažinimui. Būtinai atpalaiduokite visą kūną ir veidą, žandikaulio sritį. Stenkitės kvėpuoti „pilvu“.
3 žingsnis – stebėkite
Stebėkite save. Jūs galite pamatyti daug naujų dalykų, į kuriuos nekreipiate dėmesio. Apžvelkite save nuo galvos iki kojų. Ką jaučiate? Kokie fiziniai ir emociniai trukdžiai jus kamuoja? Kokia jūsų laikysena? Ramiai įvertinkite rezultatus ir atsipalaiduokite.
4 žingsnis – pasakykite garsiai, ką jaučiate
Išsakydami garsiai savo emocijas ir mintis, kur kas labiau pasitikime savo jėgomis. Pasakykite, kokie jausmai siaučia jūsų kūne – tiek emociniai, tiek fiziniai. Kalbėkite garsiai arba tik sau, tyliai. Pavyzdžiui, „aš jaučiu, kaip mano kūnas visiškai atsipalaidavęs ir nurimęs“ arba „mano kūnas pernelyg įsitempęs, jaučiuosi išsigandęs ir sutrikęs“.
Taip pat skaitykite: 4 ryto ritualai energingai dienai
5 žingsnis – imkitės veiksmų
Po to, kai viską išjungėte, išvalėte savo mintis, pabandykite savo veiksmais kaip įmanoma labiau atpalaiduoti kūną ir mintis.
Jūs jau garsiai išsakėte sau, kaip jaučiatės, kas jus kamuoja, todėl dabar metas imtis veiksmų, kad situacija pasitaisytų. Pavyzdžiui, gal jūs esate ne tik įsitempęs, bet ir tvirtai suspaudęs kumščius? Pabandykite atlaisvinti rankas. Gal jūsų kojos sukryžiuotos? Pasistenkite atrasti simetriją savo laikysenoje. Trumpai tariant, po to, kai viską išjungėte, išvalėte savo mintis, pabandykite savo veiksmais kaip įmanoma labiau atpalaiduoti kūną ir mintis.
6 žingsnis – vizualizuokite
Pasitelkite vaizduotę, kad įgalintumėte savo vizualizacijas. Tai gali atrodyti sunku, tačiau supraskite, kad visos dvasinės praktikos ir streso mažinimo technikos reikalauja pastangų – turite to mokytis. Psichologai sako, kad malonios vizualizacijos gali būti labai veiksmingos, veikti gydančiai, atpalaiduojančiai, apsaugoti nuo uždegimų, sustiprinti jūsų imunitetą. Galite mintyse matyti vandenyną, ošiančias bangas ir tuo pačiu lėtai ir ramiai kvėpuoti – pamatysite, kaip per kelias minutes pasijusite kur kas geriau.
Taip pat skaitykite: 10 būtiniausių maisto produktų moterims
7 žingsnis – perkraukite
Dabar, kai jau perėjote šešių žingsnių streso mažinimo techniką, metas viską užtvirtinti. Duokite sau minutėlę laiko, kad žinotumėte, kokius veiksmus vertėtų atlikti pirmiausia. Kai apsispręsite, susidėliokite prioritetus ir imkitės darbo. Dar kartelį įkvėpkite, iškvėpkite ir keliaukite pirmyn.