Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 neištikimybės scenarijai: kaip elgtis, kai viskas išaiškėja?

Partneris sužinojo apie jūsų romaną. Situacija nepavydėtina. Prieš priimant sprendimą, kuris pakeis tiek jūsų, tiek jums artimų žmonių gyvenimą, verta apmąstyti šeimos psichoterapeuto ir knygų autoriaus Andrew G.Marshallo siūlomus galimus scenarijų variantus: jų pliusus ir minusus.
Pora
Pora / Vida Press nuotr.

Ašaros, pyktis, panika, o gal abejingumas – kartais kito žmogaus reakcijos numatyti neįmanoma. Norėtumėte jį nuraminti, betgi esate ta priežastis, dėl kurios jis ir sielvartauja. Nesate įsitikinusi, ar jums pavyks išsaugoti santuoką ir ar partneris jums suteiks antrą šansą. Ir kaip elgsis jūsų romano herojus.

1. Išeiti pas meilužį

Jūs taip įsimylėjusi, kad tikite, jog nauji santykiai turi ateitį.

Pliusai. Teks išverti daug skandalų ir pasiaiškinimų, bet jei stipriai mylite vienas kitą – išversite. Naujos bendros bėdos jus suartins ir paaiškės, ar tikrai tinkate vienas kitam.

Minusai. Tai blogiausia atomazga jūsų vyrui ir vaikams. Jie tai priims kaip išdavystę. Jūsų laukia sunkios skyrybos, kurių pasekmes jausite net ne metus, o galbūt dešimtmečius. Vaikai viskuo apklatins jūsų naująjį partnerį, taigi geriausiu atveju tikėkitės jų mandagaus bendravimo su juo, blogiausiu – ignoravimo ir atviros kovos. Tai apkartins jūsų santykius su atžalomis ilgiems metams. O ir naujasis draugas, su kuriuo pradėjote gyventi, realybėje gali pasirodyti kitoks, nei rožiniu pasimatymų etapu.

Vida Press nuotr./Verkianti moteris
Vida Press nuotr.

2. Nutraukti santykius iškart su abiem partneriais

Kartais ryšys už šeimos ribų iškelia į šviesą senas santuokos problemas, o meilužis tampa tik savotišku katalizatoriumi, o ne žmogumi, su kuriuo jausitės laiminga. Į meilės romanus dažniausiai metasi moterys ir vyrai, kurie nori užmiršti savo problemas ir ieško kitame žmoguje nelaimės draugo – tokia sąjunga nėra ilgaamžė.

Pliusai. Jūs turėsite laiko apmąstyti situaciją ir nutarti, ką daryti, be to, apmąstysite savo klaidas ir jų nebekartosite su kitu partneriu. Vaikai, ko gero, galės jums atleisti ir, metams bėgant, supras jūsų poelgį. Jūsų vyras greičiau atsities po traumos.

Minusai. Greičiausiai jausitės labai vieniša, o meilužis jus atakuos žinutėmis ir skambučiais – taigi, bendravimą tikriausiai tęsite. (O tai jau pirmojo punkto minusai).

Vida Press nuotr./Nelaiminga moteris
Vida Press nuotr.

3. Leisti kitiems nuspręsti už jus

Jūs tikrai susipainiojote taip, kad nieko nebegalite nuspręsti. Tikinate vyrą, kad norite išsaugoti šeimą (ir tuo tikite), bet negalite nutraukti santykių su meilužiu.

Pliusai. Galite sakyti, kad taip likimas lėmė, jūs niekuo dėta ir tai padės nesijausti labai kalta.

Minusai. Jei nežinote, ko norite, kiti nuspręs už jus – bet taip, kaip geriau jiems, o ne jums. Vyras turbūt pasiryš skirtis ir grieš ant jūsų dantį. Visi artimieji, įskaitant vaikus, jausis apgauti ir įskaudinti. Tokia situacija jūsų nieko neišmokys, be to, išauga tikimybė sielos žaizdas gydytis alkoholiu, maistu ir kitomis priklausomybėmis.

Vida Press nuotr./Santykių krizė
Vida Press nuotr.

4. Sudaryti įspūdį, kad bandote išsaugoti šeimą

Norite išsaugoti santykius ir apsaugoti vaikus, bet ar esate tam pasiruošusi emocionaliai – ypač tada, jei jūsų vyras tam prieštarauja, negali užmiršti nuoskaudos ir nuolat jums primena jūsų kaltę.

Pliusai. Toks sprendimas byloja apie stiprų jūsų charakterį ir atsakomybės jausmą. Jūs darote viską, kas jūsų valioje, be to, kai ką išsiaiškinate apie save, savo partnerį ir jūsų santykius.

Minusai. Jūsų partneris vis vien nesijaus mylimas (kiek beįtikinėtumėte), jam gali atrodyti, kad jūs nesuprantate, kaip jam sunku ir nesuvokiate, kad skyrybos – logiška atomazga. Dar blogiau, jei jūsų vyras užgniauš nuoskaudą ir bandys gyventi kaip anksčiau – gal taip nuspręs dėl vaikų ar dėl finansinių priežasčių. Tokiu atveju jūsų santuoka bus lyg dviejų zombių sąjunga (aplinkiniams atrodys, kad viskas gerai, bet jūs jausitės lyg viduje būtumėte mirę). Didelė tikimybė, kad vienas iš jūsų „nueis į kairę“.

Vida Press nuotr./Pora pykstasi
Vida Press nuotr.

5. Ryžtingai imtis santykių reanimacijos

Nors jaučiatės kaip po karo, bet esate nusiteikusi išsigydyti žaizda ir ateityje vengti klaidų.

Pliusai. Neištikimybė ne tik apnuogina santykių problemas, bet ir duoda šansą jas išspręsti. Ne tik išsaugoti santuoką, bet ją sustiprinti. Šiuo atveju vaikai nukentės mažiausiai. Jei jūsų partneris vis tik nutars skirtis, bent žinosite, kad padarėte viską, norėdama išpirkti kaltę. Jūsų meilužis supras, kad romanas baigtas ir galės kurti savo gyvenimą, nebesusijusį su jūsiškiu.

Minusai. Tai atims daug laiko ir jėgų. Ir jūs iš anksto nežinosite, kaip viskas baigsis...

Vida Press nuotr./Laiminga pora
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų