Pateikiame penkis pusryčių variantus. Ką svarbu žinoti? Pirma, stenkitės, kad ryto valgiarašytyje būtų kuo mažiau paprastų angliavandenių. Taip, karšta kava su prancūzišku rageliu (kruasanu) išties labai skanu, tačiau pavalgę jau po valandos būsite alkani.
Antra, norintiems numesti svorio pusryčiuose turi būti ir baltymų, ir sudėtinių angliavandenių, ir ląstelienos.
Trečia, mokykitės palaikyti balansą. Jei porcija bus labai maža, jūs iki pietų neišvengiamai užkandžiausite, o jei pusryčiai bus labai sotūs, sunkumas skrandyje ir tingi būsena visą dieną jausis neišvengiamai.
Išvada: idealūs pusryčiai turi susidėti iš baltymų, sudėtinių angliavandenių ir ląstelienos, o jų energinė vertė turėtų neviršyti 500 kcal.
Pusryčių pasiūlymai norintiems sulieknėti
1 variantas: omletas + daržovės + grūdų duona
Omletas – gana kaloringas patiekalas, tad kad jis būtų lengvesnis (taigi – ir naudingesnis), pagardinkite jį daržovėmis. Tinkamiausi ingredientai: pomidorai, saldžioji paprika, špinatai (švieži arba šaldyti), įvairūs žalumynai. O štai sūrio į omletą reikėtų nebedėti, jei jūs iš tikrųjų norite numesti svorio.
2 variantas: varškė + vaisiai
Receptas: 150 g liesos varškės ir 0,5 stiklinės įvairių pjaustytų vaisių – štai jums idealus pusryčių patiekalas, kurį greitai paruošite net tada, jei skubate. Lengvi baltymai, kalcis, vitaminai ir mineralai nuo pat ryto suteiks jums žvalumo ir lengvumo.
3 variantas: avižinė košė + vaisiai + riešutai
Avižų košė aprūpins organizmą sudėtiniais angliavandeniais, vaisiai suteiks ląstelienos, o riešutai – augalinių baltymų, kurie lengvai įsisavinami ir garantuoja sotumo jausmą ilgą laiką.
Receptas: 2 valg. š. kruopų išvirkite vandenyje, į išvirtą košę dėkite 50 g šaldytų ar šviežių uogių ir 1 valg. š. smulkintų migdolų ar lazdyno riešutų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ką valgyti prieš miegą, kad nepriaugtumėte svorio?
4 variantas: duona + kalakutiena + daržovės
Sumuštiniai – lietuvių mėgstama pusryčių klasika. Kad jie būtų naudingi, laikykitės jau minėtų trijų taisyklių: pirma, visagrūdė duona, antra, vietoj rūkytų dešrų, mėsos vyniotinių ar kumpių rinkitės paukštieną (geriausia – virta arba kepta vištiena arba kalakutiena). Trečia, sumuštinį praturtinkite daržovėmis, kuriose mažai kalorijų, daug ląstelienos ir vitaminų.
5 variantas: uogos + jogurtas + dribsniai
Receptas: dubenėlyje sumaišykite 50 g nesaldintų avižinių ar kukurūzų dribsnių, 50 ml natūralaus jogurto ir 50 g mėgstamų šaldytų ar šviežių uogų.