7 argumentai, kodėl būti geroms apsimoka

Šiais laikais gerumas, nuoširdumas dažniau suvokiami kaip silpnybės nei siekiamybė. Prisiminkime geraširdę bendradarbę. Taip, su ja malonu bendrauti, ja visada galima pasitikėti, tačiau ar įsivaizduojame ją vadovo kėdėje? Juk vos ji atvers širdį, konkurentės ją kaipmat suvalgys!

Bus atlyginta tuo pačiu 

Žmonės linkę prisiminti net mažiausią kilnią smulkmeną ir už ją „sumoka“ tam pačiam ar kitam asmeniui. 

Kartkartėmis mums visoms prireikia pagalbos, paramos ir supratingumo. Tikėtina, kad žmogus, kuriam kažkada padėjome, net neprašomas atsakys tuo pačiu. Už gerą atsilyginama geru. Žmonės linkę prisiminti net mažiausią kilnią smulkmeną ir už ją „sumoka“ tam pačiam ar kitam asmeniui.

Mokslininkų teigimu, gerumas plinta tarsi virusas. Darydamos kam nors paslaugą, mes sėjame gerumo sėklas, nes pagalbą gavęs asmuo suteikia ją kitam, šis – dar kitam ir taip gerumo tinklas plečiasi. Atminkite, kad, darydamos gerą kitiems, prisidedate prie kilnesnės visuomenės kūrimo. Kur kas maloniau gyventi šypsenų kupiname pasaulyje, nei paranojiškai dairytis galimų priešų skersgatviuose. 

Būsite sveikesnės 

Jei jus nuolat kankina įvairios ligos, išbandykite neįprastus vaistus – pagalbą ir supratingumą. Tyrimai rodo, kad geri darbai padeda stiprinti imunitetą.

Vida Press nuotr./Serganti moteris
Vida Press nuotr.

Žmonės, kurie nuolat daro ką nors kilnaus kitiems, yra ne tik fiziškai, bet ir psichiškai sveikesni. Jie rečiau patiria stresą, mažiau serga depresija, juos ne taip kamuoja širdies ligos. Kam leisti pinigus vaistams, jei galima nesirgti? Keli geranoriški gestai per savaitę – puikiausia profilaktikos priemonė.    

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip neįtūžti dėl to, kas mus nervina?

Į gyvenimą žvelgsite optimistiškai 

Kaip jaučiatės suteikusios pagalbą, padariusios malonią staigmeną? Tikriausiai tuo metu esate pakylėtos, didžiuojatės savimi, jaučiate energijos antplūdį. Matydamos kito džiaugsmą, džiaugiatės kartu. Šis jausmas išties intensyvus. Kai kurie jį net vadina euforija.

Geri darbai skatina optimizmą, leidžia pažvelgti į gyvenimą kitomis, šviesesnėmis, akimis. Puiki žinia: šie jausmai trunka kur kas ilgiau nei pats darbas. Mažytė smulkmena, kuriai parengti užtenka kelių minučių, praskaidrina visą dieną, kartais savaitę ar mėnesį. Be to, šie malonūs jausmai persikelia ir į kitas gyvenimo sritis. 

Vida Press nuotr./Laiminga moteris
Vida Press nuotr.

Geri darbai suteikia kasdienybei kryptį, prasmę. Todėl jei jaučiate, kad jūsų gyvenimo varikliukas stringa, nesusitelkite į save. Padėkite kitiems ir pajausite, kad vėl stojatės ant kojų. 

Apversite tikslą aukštyn kojom 

Pagrindinį tikslą – uždirbti pinigų – paversdamos pagalba kitiems gausime daugiau naudos, nei savanaudiškai kaupdamos šlamančiuosius.

Dauguma žmonių vis dar mano, kad laimė slypi piniguose. Dėl jų jie gali paaukoti viską: draugus, laiką, energiją, svajones. Paradoksalu, tačiau, tokiais būdais ieškodamos laimės, mes ją prarandame. Kuo daugiau naudos siekiame, tuo mažiau jos gauname. Tyrimai rodo, kad pinigus medžiojantys asmenys daug dažniau serga depresija, patiria nerimą. „Esmė ne pinigų kiekis, – teigia psichologai, – o jų leidimo būdas.“ Jeigu juos leisime vien savo poreikiams, vargu ar jausimės laimingos. Taip, laikinai tai pakylės, bet po kurio laiko grįš įprastinė būsena.

Tačiau jei dalį pinigų skirsime labdarai, nupirksime draugui dovaną ar kitaip ką nors pamaloninsime, jausimės kur kas laimingesnės. Suknelės nusidėvi, o geras jausmas, kad kam nors pagelbėjome, išlieka ilgai. Pagrindinį tikslą – uždirbti pinigų – paversdamos pagalba kitiems gausime daugiau naudos, nei savanaudiškai kaupdamos šlamančiuosius. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Jojimas – užtikrintas vaistas nuo blogos nuotaikos

Kai darome gerą, padedame visiems: sau, pagalbos gavėjui ir net jos liudytojams. Mokslininkų teigimu, užtenka pamatyti prasmingą poelgį, kad pajaustume jo naudą. Stebint kilnų gestą organizme gaminasi serotoninas – laimės hormonas. Tai lyg paskata ir kitam asmeniui ryžtis žengti panašų žingsnį. Jei taip puikiai jaučiamės matydamos gerus darbus, kaip jausimės pačios juos darydamos? Gerumas įkvepia. Tikiuosi, jis įkvėps ir jus. Ne tik dėl savanaudiškų paskatų. 

Kelios kilnios idėjos:

  • Tapkite savanorėmis. 
  • Paaukokite pinigų labdarai.
  • Pagelbėkite senam žmogui pereiti per gatvę.
  • Atneškite kolegai pietus. 
  • Tapkite kraujo donorėmis. 
  • Priglauskite gyvūną iš prieglaudos. 
  • Paguoskite draugą.
  • Parašykite padėkos laišką tėvams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis