Kodėl svoris tapo pagrindiniu dalyku, lemiančiu jūsų dienos iššūkius, planus ir savijautą lydinčiu jausmu. Štai ir atsakymai – septyni dalykai, kurie nutinka, kai svarstyklės nustumiamos į antrą planą.
Jūsų savivertė ir pojūčiai sustiprės
Atsikračius šio įpročio gali pakisti ir mūsų požiūris į save, savo kūną ir sveikatą, taip pat bus lengviau kontroliuoti savo norus. Tarkime, įsiklausoma į kūno signalus – alkį, energiją, tad lengviau daryti įvairius pasirinkimus remiantis savo pojūčiais.
„Svarstyklės gali sukelti dirbtinį pasitikėjimą savimi, tačiau lygiai taip pat greitai jį ir sugriauti“, – tikina Jennie (47 m.) Jos nuomone, kur kas geriau žvelgti į mitybą ir svorio metimą sąmoningai – rinktis sveiką maistą, sportuoti, sekti savo organizmo siunčiamus signalus ir priimti save. „Manau svarbiausia ne numesti svorį, bet pasitikėti savimi. Tai patraukliausia vyro ir moters savybė“, – tikina Jennie.
Jūs išsilaisvinsite nuo naštos
Kaip dažnai matote svarstyklėse skaičius, kurie jus džiugintų? Dažniausiai sau esame tokie griežti, kad tas skaičius vis neįtinka. Specialistai pastebi, kad moterys kasmet pasakoja panašią istoriją, kaip jos priauga porą kilogramų ir įsisuka į gėdos ratą, kurį dar labiau paaštrina toksiška kompanija ar emocinis valgymas. Kai moterys numeta norimą svorį, jos save graužia už nuodėmingus užkandžius ar praleistas treniruotes. Tai nėra gerai jūsų emocinei būsenai: „Nustojusios svertis nusimesite ir spaudimą, palengvės, kai galėsite susitelkti į tai, ką darote, o ne į skaičius“, – tikina dietologė Katherine Zeratsky.
Sveikatą vertinkite ne tik kilogramų skaičiais
Jūsų kilogramų skaičius nėra pagrindinis sveikatos rodiklis. Įvertinkite kūno masės indeksą, kraujo spaudimo, cholesterolio kiekio kraujyje rodmenis. Sveikos gyvensenos specialistų nuomone, tai kur kas svarbiau palyginti su kilogramus rodančioms svarstyklėmis. Be to, rinkdamiesi sveiką gyvenimą galite išvysti dramatiškus pokyčius visų skaičių grupėse!
Saugokitės „atkritimo“
Šis procesas primena kitus, mūsų valią išbandančius potyrius. Pavyzdžiui, rūkymas, saldumynų atsisakymas ir pan. Labai dažnai mes galime atkristi ir vėl iš naujo griebtis tai, dėl ko nesijaučiame laimingi, tik manome, kad tai gali mums padėti. Šiuo atveju specialistai siūlo neskubėti – pradėkite nuo svėrimosi karto per savaitę, o galiausiai liks gal tik kartas per mėnesį, o ne kasdien dešimtis kartų.
Taip pat skaitykite: Iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė: „Esu stora, ir tai puiku!“
Jūs galite priaugti svorio
Cornellio universiteto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidžia, kad kasdienis svėrimasis, ypač vyrams, yra puiki priemonė numesti svorio ir išlaikyti jį nepakitusį. Tyrėjai mano, kad kasdienis lipimas ant svarstyklių sustiprina pozityvią savijautą ir motyvuoja žmones labiau pasistengti. Pasak mitybos ir psichologijos profesoriaus Davido Levitskio, manoma, kad tai padeda pasirinkti tinkamą maistą, kuris turi įtakos svoriui. Moterys, kurios dalyvavo šiame tyrime, taip pat numetė svorio, tačiau kur kas mažiau palyginti su vyrais.
Jūs galite labiau pamilti savo kūną
Tyrėjai mano, kad kasdienis lipimas ant svarstyklių sustiprina pozityvią savijautą ir motyvuoja žmones labiau pasistengti.
Nors reguliarus svėrimasis gali padėti numesti svorio, tačiau tai gali turėti didelę neigiamą įtaką savivertei, kūno suvokimui, valgymo sutrikimams. Minesotos universiteto tyrimai, kuriuose dalyvavo 1800 moterų, atskleidė, kad net 80 proc. moterų, kurios minėjo besisveriančios reguliariai, patyrė sunkumų: svorio kontrolė atsigręžė pavojingu kampu, kadangi jos praleisdavo maitinimąsi, valgydavo pusgaminius, rūkė daugiau cigarečių, taip pat vartojo laisvinamuosius, vemdavo po valgio. Specialistų nuomone, jeigu pastebite, jog toks elgesys būdingas ir jums, būtina kreiptis į gydytojus bei nuspręsti, ar tikrai toks svorio kontroliavimas yra jums tinkamas dalykas.
Taip pat skaitykite: Pirmas dalykas, kurį turite padaryti išlipusios iš dušo
Jūs galite nuspręsti, kad tai buvo klaida
Visgi, nulipimas nuo svarstyklių, liovimasis svertis nėra skirtas kiekvienam. Kai kurie žmonės nusprendžia, kad tai jiems nepadėjo pasijausti geriau ir sveikiau tiek fizine, tiek emocine prasme. „Lioviausi svertis pirmąkart per 20 metų, tačiau tai man neveikė ir netiko. Supratau, kad su savo mitybos įpročiais (dievinu saldumynus) turiu kontroliuoti save kasdien“.