Gliutenas kenkia sveikatai
Mokslininkai palygino daugiau kaip 650 gliuteno neturinčių produktų su jų tradiciniais analogais ir išsiaiškino, kad pirmieji turi daugiau kalorijų, cukraus, riebalų ir mažiau baltymų. Kai kurie žmonės iš tiesų priversti vartoti produktus be gliuteno, nes yra alergiški arba serga celiakija ir gliutenas labai kenkia jų žarnynui, tačiau tokių žmonių vienas iš šimto.
Sveikiems žmonėms grūdinių produktų apribojimas gali padidinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
Aktyvuota anglis palengvina pagirias
Pagirių simptomai atsiranda todėl, kad alkoholis kepenyse virsta acetaldegidu, kuris patenka į kraują.
Aktyvuota anglis suriša žmogaus organizme esančius toksinus ir padeda juos greičiau pašalinti iš plonojo žarnyno, tačiau ji veiksminga tik pirmą valandą po apsinuodijimo. Gerti aktyvuotą anglį iš ryto – beprasmiška. Daug geriau gerti daug vandens.
Kai kurie maisto produktai turi neigiamą kaloringumą
Salierai, greipfrutai, brokoliai, pomidorai ir agurkai kartais įvardijami kaip produktai, kurie turi neigiamą kaloringumą. Deja, mokslinių faktų, galinčių patvirtinti šią idėją, nėra. Tiesa, šie produktai iš tiesų turi mažai kalorijų (nuo 7 iki 30 kcal 100 g).
Kita vertus, organizmui, kad juos suvirškintų, reikia dar mažiau energijos, nes jie savo sudėtyje turi daug vandens ir skaidulų.
Valgant gerti negalima
Vanduo, geriamas valgant, padeda nuplukdyti maisto daleles į skrandį, atskiria didelius kąsnius, o taip pat pagerina rūgščių ir fermentų patekimą prie maisto dalelių. Jis atskiedžia skrandžio sulčių fermentus, tačiau tai netrukdo virškinimo procesui.
Skrandis sugeba pats reguliuoti skrandžio sulčių fermentus, todėl stiklinė vandens tik padeda virškinimui.
Luitinis muilas perduoda bakterijas
Muilas neperduoda infekcijos. Net jeigu juo plovė rankas Ebolos virusu sergantis žmogus, jis visiškai saugus.
Mokslininkai atliko eksperimentą: specialiai rankas apkrėsdavo bakterijomis, jas plaudavo muilu ir paduodavo tą patį gabaliuką muilo kitam eksperimento dalyviui. Bakterijų ant jo rankų nerasdavo.
Antiperspirantai yra pavojingi
Antiperspirantų poveikis pagrįstas tuo, kad aliuminio druskos užkemša poras, kurios išskiria prakaitą. 7-ajame dešimtmetyje buvo manoma, kad aliuminis sukelia Alzheimerio ligą, tačiau moksliniai tyrimai šios nuostatos nepatvirtino.
Taip pat vienu metu buvo tikima, kad antiperspirantai sukelia inkstų problemas. Šį mitą mokslininkai vėlgi paneigė. Jie paaiškino, kad neįmanoma per odą gauti tokį kiekį aliuminio, kad būtų padaryta žala inkstams.
Dar vienas kaltinimas antiperspirantams – kad jie sukelia krūties vėžį. Šį mitą paneigė JAV nacionalinio onkologijos instituto mokslininkai.
Per dieną reikia nueiti 10 tūkst. žingsnių
10 tūkst. – visiškai savavališkai sugalvotas skaičius, atsiradęs 7-ajame dešimtmetyje Japonijoje. Tokiu būdu buvo siekiama reklamuoti ką tik atsiradusį žingsniamatį. Pagyvenusiems, lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms, taip pat tiems, kurie įpratę prie sėdimo gyvenimo būdo, staigus aktyvumo pasikeitimas gali turėti neigiamus padarinius.
Kai kurie tyrimai rodo, kad sveikatai palaikyti užtenka 5–8 tūkst. žingsnių per dieną. Mokslininkai, kurie bandė nustatyti tikslų būtiną žingsnių skaičių per dieną, teigia, kad reikėtų stengtis nueiti 7,5 tūkst. žingsnių.