8 paprasti įgūdžiai, pagerinsiantys jūsų gyvenimą

Skirkite vos kelias minutes per dieną mokytis šių įgūdžių – nustebsite, kaip toli nueisite, tikina inc.com.
Myliu savo darbą
Myliu savo darbą / „Fotolia“ nuotr.

Dažnai, savaitės bėgyje, susikoncentruojame tik į įgūdžių, tiesiogiai susijusių su mūsų darbu, mokymąsi.

Kita vertus, turtingi ir sėkmingi žmonės žino, kad yra keli įgūdžiai, nesusiję su jų darbu, galintys nenusakomai padidinti turtus ir pagerinti gyvenimą. Iš pirmo žvilgsnio jie nesudaro didelio įspūdžio, tačiau nustebtumėte pamatę, kaip stipriai jie gali paveikti jūsų dieną.

Iš pradžių į savo dieną įtraukite vieną ar du iš šių įgūdžių ir pastebėsite didžiulį skirtumą

Skirstykite energiją

Socialinė žiniasklaida visą dieną neduoda mums ramybės, nuolat yra su mumis – telefonuose, planšetiniuose ar nešiojamuose kompiuteriuose, todėl būna sunku susikaupti, užblokuoti „triukšmą“ ir atlikti tai, ką buvome užsibrėžę padaryti. CNBS žurnalistas bei straipsnių autorius Markas Fahey‘us nustatė, kad nuo „Facebook“ atsiradimo prieš 12 metų, amerikiečių produktyvumas sumažėjo, ir JAV ekonomikai tai kainavo 3,5 trilijono JAV dolerių.

Užuot visiškai vengus blaškančių dalykų, mokslininkai rekomenduoja skirstyti energiją. Pavyzdžiui, Dr. Travisas Bradberry siūlo 50 minučių dirbti ir 15 minučių ilsėtis. Net jei nenorite laikytis tokio grafiko, žinoti savo maksimalaus produktyvumo laiką ir planuoti savo darbus būtent tuo laiku (vengiant popietinio tingulio) yra gyvybiškai svarbus įgūdis, kurį reikia turėti.

Atrodykite sėkmingai

Taip, suprantame, kad versle norite sėkmės, ne madų šou. Tačiau daugybė tyrimų parodo, kad tai, kaip jūs rengiatės, veikia viską – nuo jūsų kūrybingumo iki žmonių, dirbančių biure, požiūrio į jus. Tad net jei visi kiti apsirengę nevalyvai, kasdien turėtumėte rengtis sėkmei – ir tai turėtų tapti kasdieniu jūsų įpročiu.

Be to, atrodyti taip, lyg žinote, ką darote, yra pastangų vertas įgūdis. Garsi Harvardo psichologė Amy Cuddy atrado, kad viskas – nuo to, kiek kūprinatės, iki laikysenos – veikia jūsų pasitikėjimą savimi, bei tai, kaip jus suvokia pasaulis. Ji labai teisingai pasakė: „Neapsimetinėkite, kol kažko pasieksite, apsimetinėkite, kol tapsite.“

Pradėkite anksti

Taip, tai tiesa, kad beveik visi labai sėkmingi žmonės – nuo Indros Nooyi iki Richardo Bransono – keliasi maždaug 5 valandą ryto.

Ši savybė ne tik suteikia jums daugiau laiko būti produktyviais, bet ir yra naudingesnė, nei jums gali atrodyti. Patiems pabusti yra tikra laisvė, palyginti su pabudimu nuo žadintuvo. Kai anksčiau pabundate, duodate sau akimirką pakvėpuoti ir susidėlioti dienos planus.

Trumpai tariant – norėdami tapti išskirtiniu, nepaprastu, turite pradėti anksčiau, nei visi kiti.

Viską planuokite iš anksto

Jesica Jackley, viena iš „Kiva“ įkūrėjų, sako: „Kaip žino visi verslininkai, gyvenam ir mirštam pagal gebėjimą dėlioti prioritetus. Turite susitelkti į pačias svarbiausias, esmines užduotis siekiant tikslo, o visa, kas liko, pasidalinti, deleguoti ar tiesiog praleisti.“

Galite pavyzdį paimti iš JAV Prezidento Baracko Obamos, kuris iš vakaro susirašo svarbiausių darbų sąrašą. Keldamiesi anksti ir planuodami ateinančios dienos darbus, būsite viską sutvarkę, kol likęs pasaulis slampinės po kavines.

Mąstykite, kad laikas yra pinigai

Warrenas Buffetas kažkada pasakė: „Skirtumas tarp sėkmingų ir labai sėkmingų žmonių yra tas, kad labai sėkmingi žmonės beveik viskam sako „ne“.

Nereikia pavirsti Bebbie Downer, tačiau norint kasdien pasiekti ir padaryti daugiau, požiūris „laikas – pinigai“ tampa vis būtinesnis. Kai visi tik ir rėkia, kad būtina pasiekti visų taip vengiamos „darbo ir gyvenimo pusiausvyros“, labiau nei bet kada yra svarbu išmokti deleguoti vieną ar kitą užduotį, o ne atlikti ją patiems. Tai darydami ne tik išlaikysite sveiką protą, bet ir pastebėsite, kaip auga jūsų turtai.

Tad nešvaistykite savo laiko administracinėms užduotims, kai galite skambinti klientams ir kelti pardavimų skaičių. Uždirbsite daugiau ir labiau mėgausitės procesu darydami tai, ką mokate geriausiai.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 klaidų, kurias tikriausiai darote per pirmas 10 darbo dienos minučių

Nusistatykite ilgalaikius ir trumpalaikius tikslus

Mokėti nusistatyti tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius tikslus yra svarbus įgūdis, padedantis išlikti susitelkus į tikslą. „Zappos“ vadovas Tony Hsiehas, pavyzdžiui, rekomenduoja mažesnius ir dažnesnius paaukštinimus – taip kompanijose išlaikomas aukštas pasitenkinimo lygis.

Nors jo darbuotojai gauna ir didelius bei svarbius paaukštinimus, jie taip pat gauna ir mažesniuosius, tam, kad iki didžiojo paaukštinimo liktų motyvuoti. Nors turėti ilgalaikius tikslus yra labai gerai, tačiau nereikia susitelkti tik į juos. Geriau išmokite susiskirstyti juos į mažesnius tikslus ir rasti motyvacijos jų siekti.

Pavyzdžiui, pažvelkite į savo penkerių metų planą, tada sukurkite etapus, kurie galiausiai padės pasiekti finišą. Įvykdę kiekvieną etapą šiek tiek pailsėkite ir atšvęskite ir toliau kibkite į darbus.

Medituokite ir atsijunkite nuo pasaulio

Galbūt atrodo keista, kad įgūdis nedirbti (ir negalvoti) gali atnešti daugiau sėkmės. Tačiau jei visi, nuo Oprah Winfrey iki Ellen DeGeneres, reguliariai medituoja, vadinasi, į tai reikia atkreipti dėmesį. Moksliškai įrodyta, kad meditacija atneša fenomenalią naudą – nuo laimės pojūčio iki pagerėjusio socialinio gyvenimo.

Net jei nenorite kartoti meditacinio „om“, išsiugdykite įprotį dienos pabaigoje atsijungti nuo pasaulio. Pavyzdžiui, tiek žiniasklaidos magnatė Arianna Huffington, tiek „Facebook“ generalinė administracijos direktorė Sheryl Sandberg teigia, kad prieš miegą išsijungia savo telefonus. Tyrimai palaiko šį įprotį. Pasak Nacionalinio Miego Fondo (JAV), protinis budrumas ir šviesa prisideda prie budrumo. Tad viską išsijunkite ir eikite miegoti!

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 labiausiai atpalaiduojančių dainų pasaulyje

Atsikratykite automatinių neigiamų minčių

Dr. Danielis Amenas, knygos „Change Your Brain Change Your Life“ autorius, teigia, kad šios mintys yra pats kenksmingiausias dalykas jūsų smegenims.

Negatyvios mintys apima visus, tačiau blogiausia, ką galite padaryti, tai leisti joms sukiotis jūsų smegenyse bei gadinti jums dieną. Būtent todėl Dr. D.Amenas rekomenduoja kasdien skirti kelias minutes ir panagrinėti tas mintis. Tad jei kažkokios mintys gadino jums nuotaiką, pasistenkite išsiaiškinti, kaip galėtumėte pakeisti požiūrį ir suprasti, koks gi iš tiesų esate fantastiškas – tikrai verta pastangų.

Be to, optimizmas palaiko azartą. O diena visada būna fantastiška, kai esate optimistiškai ir azartiškai nusiteikę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų