Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Alkoholio žala odai: gali prireikti mėnesio, kad ji atsigautų

Kai moterys, nusprendusios numesti svorio ar būti sveikesnės, visiškai atsisako alkoholio, atrodo įprasta. Juk alkoholis kaloringas, o jei tai daugiau nei taurė raudono vyno – ir žalingas. Tačiau norinčios turėti gražią skaisčią odą, irgi turėtų atsisakyti alkoholio – mat poveikis po kelių stiklinių svaigiojo gėrimo odai gali atsiliepti visą mėnesį.
Moterys vartoja alkoholį
Moterys vartoja alkoholį / Vida Press nuotr.
Temos: 3 Grožis Oda Alkoholis

Po audringo vakarėlio atsibusti skaudančia galva ir skrandžiu, išdžiūvusia burna ir patinusiu veidu atrodo normalu. Tik paprastai mes labiau kreipiame dėmesį į fizinius pojūčius, t. y. tai, kaip jaučiamės, ir laukiame, kol pagerės. Ir nors veido tinimas dingsta, odai prireikia dar daug laiko, kad atsigautų. Tad įsivaizduokite, kas nutinka, kai kitą savaitgalį ar po kelių dienų vėl vartojate svaigiųjų gėrimų...

Jei vakarėliai ar jaukūs pasisėdėjimai su keliomis taurėmis ar stiklinėmis ko nors jums nesvetimi, gali būti, kad net nežinote, kaip gerai galėtų atrodyti jūsų oda.

Pavartojus daugiau nei taurę alkoholio, kitą dieną oda gali patinti (ypač žandai ir paakiai), gali išberti dėmelėmis ar spuogais. Tai trumpalaikės pasekmės. Ilgalaikės – dehidratacija ir su tuo susijęs spartus odos senėjimas, raukšlių formavimasis, odos pilkumas ir išsausėjimas, skaistumo ir sveiko spindesio nebuvimas.

Visuomet kalbama apie tai, kad didžiausias odos priešas yra ultravioletiniai spinduliai. Tačiau nepagalvojama apie kitą svarbų faktorių – tai alkoholį. Jis sendina odą ne mažiau nei saulės spinduliai. Tik, kadangi nėra tarp moterų be saiko vartojamas, apie tai rečiau užsimenama.

Vida Press nuotr./Moteris
Vida Press nuotr./Moteris

Kaip naujausiame britų „Elle“ numeryje teigia dermatologas iš Londono dr. Michaelis Prageris: „Alkoholis iš esmės yra cukrus, tik turi 50 proc. daugiau kalorijų. Gramas riebalų turi devynias kalorijas, angliavandenių – keturias su puse, o alkoholio – septynias. Cukrus sukelia glikozilaciją, dėl didesnio insulinio lygio sendina ląsteles ir audinius, sukelia DNR pakitimus ir audinių oksidaciją. Tai paveikia ląsteles daugeliu būdų: gali sukelti laisvųjų radikalų žalą ir sumažinti ląstelių dalijimąsi ir kolageno gamybą...“

Tiek vyrams, tiek ypač moterims svaigieji gėrimai sukelia hormonų pakitimus.

M.Prageris priduria, kad alkoholis yra diuretikas, t. y. gali sukelti dehidrataciją. Dėl alkoholio organizmas pasisavina mažiau maistinių medžiagų.

Tiek vyrams, tiek ypač moterims svaigieji gėrimai sukelia hormonų pakitimus. Moterims padidėja vyriško hormono testosterono kiekis kraujyje, dėl to gali išberti odą, slinkti plaukai, tinti veidas, dingti juosmuo, o kojose sumažėti riebalinis audinys. Žodžiu, dažnai vartodama alkoholį, moteris gali pradėti vyriškėti.

Kaip paaiškina specialistas, į trečią dešimtį įkopusios moterys jau kreipiasi į jį dėl odos senėjimo, o dar po dešimtmečio – t. y. būdamos vos tridešimt kelerių, jos jau ateina su tokia žala, kurios neįmanoma atitaisyti, bent jau ne visiškai. Ir dėl to kaltas alkoholis.

Žurnalui „Elle“ garsiausias Los Andželo dermatologas dr. Haroldas Lanceris paaiškina, kad odai prireikia iki mėnesio, kol ji atsigauna po vieno vakarėlio / parigių, ypač jei buvo ne tik geriama, bet ir vartojamas nesveikas maistas.

„Žvaigždės virtuvės šefus turi ne tam, kad kontroliuotų jų svorį – jie reikalingi, kad kontroliuotų odą.

Taigi jei per tą mėnesį vėl vartojate alkoholio, ir tai yra daugiau nei taurė ar vyno ar stikliukas degtinės, odos atsigavimo procesas prailgėja.

„Žvaigždės virtuvės šefus turi ne tam, kad kontroliuotų jų svorį – jie reikalingi, kad kontroliuotų odą. Kai įžymybės aktyviai filmuojasi, visiškai nevartoja alkoholio“, – teigia H.Lanceris.

Fotolia nuotr./Moters veidas
Fotolia nuotr./Moters veidas

Kadangi po šio straipsnio nebūtinai tapsite abstinentėmis, aptarkime, ką daryti, jei vis dėlto alkoholio padauginote.

  • Grįžusios namo kruopščiai nusivalykite makiažą, kad ir kaip pavargusios būtumėte. Tinka veido pienelis, makiažo valiklis ar micelinis vanduo. Tuomet užtepkite ant veido drėkinamąją nenuplaunamą naktinę kaukę, o jei ko nors tokio neturite, tiks įprastas kremas.
  • Ryte įprastai nuvalykite odą ir užsitepkite drėkinamąją kaukę. Kaip minėjome, visas organizmas dėl alkoholio dehidratuoja, todėl reikia atgauti skysčių pusiausvyrą iš vidaus ir iš išorės.
  • Gerkite kuo daugiau vandens. Tiek kitą dieną, tiek vakarėlio metu. Venkite kavos, nes ji dar labiau varo skysčius iš organizmo.
  • Jei tik yra galimybė, vakarėlio metu gerkite kuo grynesnį alkoholį. Degtinė ar džinas geriau nei viskis ar likeris.
  • Vartokite maisto, kurį mėgsta oda. Apie tai daugiau skaitykite mūsų straipsnyje „Greitas poveikis: maistas švytinčiai odai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai