Konsultuoja Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos sveikatingumo treneris, LEU lektorius Valdemaras Kavaliauskas.
Kovos su antsvoriu klaidos
V.Kavaliauskas įsitikinęs, kad greitas svorio metimas, per intensyvus fizinis krūvis ir badavimas gerų rezultatų neatneš. Kraštutinės priemonės yra neefektyvios ir dažnai kenkia sveikatai. Geriausia kreiptis pagalbos į specialistus – jie sudarys individualų planą.
Visų pirma nuosekliai ištiriama žmogaus būklė ir remiantis gautais rezultatais nustatomas optimalus, terapinį poveikį užtikrinantis fizinis krūvis.
Kiekvienam žmogui geriausių rezultatų pasiekti padeda skirtinga fizinė veikla. Ji atneša geriausią rezultatą, kai būna suderinta su visaverte mityba ir tinkamu režimu. Galiausiai svarbu įsiklausyti ir į individualų bioritmą.
„Kai kurie žmonės, pabandę kelias neveiksmingas dietas ar netinkamą fizinę veiklą nuleidžia rankas ir imasi, jų manymu, paprastesnių ir veiksmingesnių sprendimų – atlieka riebalų nusiurbimą, skrandžio mažinimo procedūrą ar pradeda vartoti įvairius maisto papildus. Šios priemonės turėtų būti paskutinės, kai visi kiti būdai neteikia norimo rezultato“, – pataria sveikatingumo treneris.
Pribloškiantys skaičiai
- Pasaulinės išlaidos, susijusios su nutukimu, yra maždaug 2 trilijonai JAV dolerių, arba 2,8 proc. pasaulio BVP. Tai atitinka rūkymo ar ginkluoto smurto, karo ir terorizmo keliamus nuostolius pasaulio ekonomikai.
- Išlaidos nutukimui ir jo sukeltoms ligoms gydyti sveikatos priežiūros sistemoje sudaro nuo 2–7 proc. visų sveikatos priežiūros išlaidų išsivysčiusiose šalyse.
- Daugėja įrodymų, kad nutukimas kenkia darbuotojų darbo našumui (šis rodiklis krinta 15–30 proc.), kelia pavojų įmonių konkurencingumui.
- Vien JAV vyksta šimtai teisminių procesų, susijusių su atleidimu iš darbo dėl antsvorio.
- Šiandien apie 424 mln. Žemės gyventojų serga cukriniu diabetu. Tai yra 4 kartus daugiau nei 1980-aisiais.
Plačiau apie antsvorio keliamą žalą organizmui skaitykite 36-ajame „Ji + 7 dienos“ numeryje!