Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar gera jūsų atmintis? Paprastas testas padės tai sužinoti

Vis sunkiau prisiminti geriausio draugo telefono numerį, o kad atmintumėte visas savaitės užduotis nepseinate be darbo kalendoriaus?
Smegenys
Smegenys / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 1 Atmintis

Atminties čempionu tituluojamas knygos „Instant Memory Training for Success“ autorius Chesteris Santosas tikina, kad dėl to galite kaltinti tik savo išmanųjį telefoną, rašo portalas „The Daily Mail“.

„Šiais laikas savo sugebėjimą atsiminti informaciją naudojame tikriausiai rečiausiai nei kada nors istorijoje. Viską atiduodame į elektroninių prietaisų rankas ir nors tai išties yra patogu, derėtų susimąstyti ir apie tai, kokias tai gali turėti pasekmes.

Kaip ir kiekvieną raumenį, taip ir smegenis, reikia nuolatos treniruoti, kuo mažiau jos bus treniruojamos, tuo tingesnės ir taps“, – tikina Ch. Santosas.

Testas: ar gera jūsų atmintis?

Tad kaip gi veikia jūsų atmintis? Atlikite specialisto sudarytą testą ir sužinosite rezultatus.

Lentelėje žemiau perskaitykite 14 surašytų žodžių ne daugiau kaip du kartus ir pabandykite juos įsiminti. Tuomet ant atskiro popieriaus lapelio per minutę surašykite visus žodžius, kuriuos pavyko įsiminti ir suskaičiuokite savo rezultatus.

Įsiminkite žodžius

Beždžionė Popierius Upė
Lygintuvas Batas Akmuo
Virvė Sliekas Medis
Aitvaras Vokas Sūris
Namas Pieštukas -

Rezultatai – kiek žodžių pavyko įsiminti?

  • 1–5 žodžiai – jūsų atmintis kiek žemesnė nei vidutinė, todėl atminties gerinimo strategijos jums yra ganėtinai būtinos. Treniruokite aptingusias smegenis!
  • 6–8 žodžiai – pasižymite vidutine atmintimi, nors tai nėra pats prasčiausias rezultatas, tačiau tobulėjimui vietos dar tikrai yra.
  • 9–12 žodžių – pasižymite puikia atmintimi, tad galite savimi didžiuotis, tik nepamirškite smegenis nuolatos treniruoti.
  • 13–14 žodžių – esate tikras geros atminties virtuozas, išnaudokite savo aštrią atmintį visose gyvenimo srityse!

Kad ir koks jūsų rezultatas, štai geroji žinia – anot Chesterio Santoso, atmintį pasigerinti galime kiekvienas, tik tam reikia žinoti keletą gudrybių.

Geros atminties strategijos

  • Išnaudokite vizualizaciją

Išnaudokite savo regimąją atmintį aktyviai įsivaizduodami tai, ką bandote įsiminti, pataria Ch. Santosas: „Mums puikiai sekasi atsiminti tai, ką matome, todėl ir žmonių veidus dažniausiai įsimename kur kas geriau nei jų vardus. Pabandykite ir teste išvardytus žodžius paversti įsimintina vaizdų istorija – tai padės kur kas efektyviau juos prisiminti.“

Anot atminties eksperto, kuo daugiau savo pojūčių išnaudosite bandydami įsiminti informaciją, tuo geresnių rezultatų sulauksite.

„Pabandykite visus teste išvardytus žodžius susieti su kvapais, garsais ar pojūčiais, su kuriais jie jums asocijuojasi, taip irgi kur kas geriau juos įsiminsite“, – pataria Ch. Santosas.

  • Laisvę vaizduotei

„Kiekvienas iš mūsų puikiai sugebame įsiminti netikėtus mums įvykius ar detales neįdėdami tam jokių pastangų. Juk, tarkime, jeigu koks dramblys dabar užliptų ant jūsų kompiuterio, to tikriausiai nepamirštumėte visą gyvenimą. Todėl labai svarbu šį netikėtumo faktorių išnaudoti ir bandant įsiminti informaciją. Žinoma, be lakios vaizduotės čia neapseisite“, – patarimus dalija geros atminties ekspertas Chesteris Santosas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?