Mokslininkai nustatė, kad išskiriama apie 11,6 mlrd. plastiko mikrodalelių, kurių bendras dydis – apie 0,1 mm.
Taip pat, kaip skelbiama straipsnyje BBC Rusijos naujienų tarnybos interneto svetainėje, išskiriama ir maždaug 3,1 mlrd. dar mažesnių nano dalelių.
Atliko eksperimentus
Iki šiol manyta, kad žmogus kasmet vidutiniškai praryja apie 74 tūkstančius tokių dalelių.
Nauji duomenys rodo, kad net vienas minėtu būdu pagamintos arbatos puodelis gali viršyti šį skaičių 200 tūkstančių kartų.
Kanados Makgilio universiteto mokslininkai nustatė, kad daugelis maisto pramonėje naudojamų plastiko rūšių suskyla į mikrodaleles aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje, nurodo BBC Rusijos naujienų tarnyba.
Kanados Makgilio universiteto mokslininkai nustatė, kad daugelis maisto pramonėje naudojamų plastiko rūšių suskyla į mikrodaleles aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje.
Jie atliko eksperimentus su keturių skirtingų rūšių arbatos maišeliais. Iš jų pašalino arbatą, kruopščiai nuplovė ir penkioms minutėms panardino į vandenį, įkaitintą iki 95 laipsnių temperatūros.
Po to infraraudonųjų spindulių spektroskopijos metodu buvo tiriama to vandens sudėtis.
Mažai žinoma apie poveikį
Kaip rašoma BBC Rusijos naujienų tarnybos straipsnyje, vandenyje mokslininkai aptiko milijardus mikro ir nano plastiko dalelių.
Kol kas yra labai mažai duomenų apie tai, kokį poveikį organizmui turi toks „plastiko sultinys“.
Kol kas yra labai mažai duomenų apie tai, kokį poveikį organizmui turi toks „plastiko sultinys“.
Tačiau aišku viena – tokios dalelės į aplinką patenka tik dėl žmogaus veiklos, nes jos yra dirbtinės kilmės.
Taigi, kaip siūloma BBC Rusijos naujienų tarnybos publikacijoje, kol kas geriau gerti arbatą, užvirtą virdulyje tradiciniu būdu, arba iš popierinių maišelių, nors jų sudėtyje kartais irgi yra plastiko pluošto.